Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Jakość zdjęć Sigma 17-50 2,8 a stałka

    Hej, mam do Was takie pytanie.
    Przez ostanie 3 lata fotografowałem dwoma stalkami N.35/1.8 oraz N.85/1.8

    Kupiłem sigma 17/50 2.8

    Ale jakoś nie do końca odpowiada mi obraz wypuszczony po zrobieniu zdjęć Sigma
    Wszystkie wymienione 3 obiektywy to budżetowe szkła, ale osobiście uważam,ze z Sigmy foty wychodzą najmniej korzystnie. O loteryjnym 2,8 nie wspomnę

    czy to jest tylko jakieś moje dziwne odczucie czy też tak macie?

    body D90

  2. #2

    Domyślnie

    ja mam inne odczucia i nie narzekam na sigmę
    ps: 85 nikkor, nigdy nie było to szkło jak określiłeś budżetowe
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #3

    Domyślnie

    Mam te wszystkie szpeje o których tu mowa.Ta sigma to dobry obiektyw, lepszy optycznie od poprzednika 18-50. Obrazki z niego uzyskane nieco jednak odstają ostrością od tych uzyskanych stałkami. Ale to wszystkim wiadomo. Nikkory 35:50 i 85 ze światłem 1:1,8 w połączeniu z D7100 to dobry zestaw na ciemne sytuacje.
    Ostatnio edytowane przez Vifoto ; 08-11-2015 o 19:17 Powód: literówka

  4. #4

    Domyślnie

    Mialem porównanie z zdjeć body było canona (analogiczne do N.d90) + sigma 35mm art 1,4 , ten obrazek bił na głowe np N.35 stad uważam,ze to budżetowe szkła

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ronol Zobacz posta
    Hej, mam do Was takie pytanie.
    Przez ostanie 3 lata fotografowałem dwoma stalkami N.35/1.8 oraz N.85/1.8

    Kupiłem sigma 17/50 2.8

    Ale jakoś nie do końca odpowiada mi obraz wypuszczony po zrobieniu zdjęć Sigma
    Wszystkie wymienione 3 obiektywy to budżetowe szkła, ale osobiście uważam,ze z Sigmy foty wychodzą najmniej korzystnie. O loteryjnym 2,8 nie wspomnę

    czy to jest tylko jakieś moje dziwne odczucie czy też tak macie?

    body D90
    A nie myślałeś właśnie aby kupić 50mm 1.8 np ? Sam biegam najdłużej z 35, w tym roku wpadła 85 ale czasem wakacyjne wypady i czy jakieś imprezy z dziećmi pokazały że nie ma czegoś tak uniwersalnego jak 85 czy 35, myślałem cały czas nad 50 ale tu dostałem sugestię na takiego zooma 17 -50 tylko właśnie tego pogorszenia się po przesiadce ze stałki obawiam, być może niepotrzebnie i lepiej mieć taki uniwersalny obiektyw ?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    ...85 nikkor, nigdy nie było to szkło jak określiłeś budżetowe...
    Mam inne zdanie. Cała seria 1.8 ze znaczkiem G określana jest jako budżetowa ze względu na światło jak i jakość użytych materiałów. Co prawda ostatnie wypusty (te szersze) mocno definicję budżetowości naginają, ale taki 85/1.8 na rynku wtórnym do kupienia za tysiak i czysta to nie jest jakiś kosmos cenowy. Nawet 1800 za nówkę to nie jest tragedia, przynajmniej z mojego punktu widzenia bo za "budżetową" sigmę dałem kilka lat temu znacznie więcej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •