Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 45
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Patefonik, Oni (Indianie) całe życie spędzają w biegu, nie urządzają sobie spacerków

    Hm, a jakieś randki?
    Może wróćmy do meritum zanim nas pogonią ...

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Nie, nie będzie.
    Nie będzie? D7100/D7200 mają lepsze pokrycie kadru punktami AF niż D600 z tego co kojarzę. Do tego łatwiej uzyskać większy zasięg (przelicznik 1,5x względem FX).

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Nie będzie? D7100/D7200 mają lepsze pokrycie kadru punktami AF niż D600 z tego co kojarzę.
    95% sportu robię na centralnym W tym konkretnym przypadku z AF'em będzie inny problem- jak dla mnie Multi-CAM 4800DX jest skreślony, ale to nie ma nic wspólnego z wielkością matrycy.

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Do tego łatwiej uzyskać większy zasięg (przelicznik 1,5x względem FX).
    Idąc tym tokiem rozumowania to najlepszy będzie kompakt z matrycą 1/2.7.

  4. #34

    Domyślnie

    Witam Państwa,
    odkopie trochę temat:

    Czy mając d90 + N35mm 1.8g + N50mm 1.8G + T17-50 2.8 będę mógł użyć tych obiektywów przesiadając się np. na D600 ?
    Zdaje sobie sprawę że będą wyniety, ale to LR można dwoma klikami zniwelować.

    Mam na myśli czy te obiektywy będą równie ostre pod fx jak miałem do tej pory pod dx? Bo na testach czasem widziałem że obiektywy dedykowane pod fx mają potem mniejszą 'rozdzielczość' gdy się je podepnie pod fx. Czy AF będzie conamniej tak dobry jak na d90?

    Na eventach brakuje mi trochę iso, czasami brakuje MPix po przekadrowaniu i stąd moja myśl o przeskoczeniu na d600.
    Ostatnio edytowane przez juventusfc ; 23-03-2018 o 08:28

  5. #35

    Domyślnie

    N50mm 1.8G - TAK

    N35mm 1.8g - TAK ale z winietą.

    T17-50 2.8 - NIE

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Weasly Zobacz posta
    N50mm 1.8G - TAK

    N35mm 1.8g - TAK ale z winietą.

    T17-50 2.8 - NIE
    a jeżeli chodzi o 'ostrość' zdjęcia pozostaje taka sama lub lepsza pod FX, mimo że stosuje takie obiektywy?

  7. #37

    Domyślnie

    Ostrość będzie zbliżona i na pewno nie będzie gorsza niż na DX.
    Zmieni się pole widzenia i np. w 50/1.8 będziesz miał takie jak obecnie w 35/1.8 na DX-sie.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juventusfc Zobacz posta
    a jeżeli chodzi o 'ostrość' zdjęcia pozostaje taka sama lub lepsza pod FX, mimo że stosuje takie obiektywy?
    Tu możesz sobie porównać ostrość 50-ki na DX i FX. Ten test przeprowadzono aparatami 12Mpix DX i 25Mpix FX.

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez juventusfc Zobacz posta
    a jeżeli chodzi o 'ostrość' zdjęcia pozostaje taka sama lub lepsza pod FX, mimo że stosuje takie obiektywy?
    wypada razrozniac pomiedzy ostroscia a rozdzielczoscia obrazowania.

    ostrosc mozna w pewnym stopniu regulowac softwarowo . Na aktualnych matrycach w srodku pola winna byc porowanywalna , na brzegach pola FF nizsza niz na brzegach pola APS , tyle ze to co znajduje sie na brzegach pola FF w ogole nie jest zarejestrowane przez aps-c ( mowimy o tym samym obiektywie ).
    Teoretycznie ale i czesto praktycznie przy aktualnych gestosciach matryc ( pixele takiej samej wielkosci na obu formatach ) obraz APS-c zawiera sie w obrazie FF i jest w czesci wspolnej porownywalnej jakosci.

    Rozdzielczosci obrazowania , czyli ilosc szczegolow zarejestrowanych przez matryce jest wyzsza dla FF.
    Dla tego samego kata widzenia ( tego samego ekwiwalentu ogniskowych ) realnie na matrycy aps c obraz moze sie skladac przykladowo z 15 milionow postrzegalnych pixeli ( punktow obrazowych , mimo 24 mpx matrycy ) a na ff z 25 milionow mimo 42 mpx matrycy.

    uzysk jest nie tyle w ostrosci co w rozdzilczosci - to nie jest dokladnie to samo , choc obie cechy jakos tam sa ze soba powiazane . Pisze " jakos tam " dlatego ze ten zwiazek zmieniamy jednym suwaczkiem ( np. podnosimy ostrosc , ale rozdzielczosci sie w ten sposob nie da)
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 23-03-2018 o 09:53

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Warto dodać że można używać w FX czyli w pełnej klatce trybu DX lub crop 1.3 co pozwala używać obiektywów DX wykorzystując tylko część powierzchni matrycy, oczywiście jest spadek rozdzielczości.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •