Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Filtry polaryzacyjne

    Hej,

    na optycznych jest test z końca października 2015: http://www.optyczne.pl/23.25-Inne_te...ik%C3%B3w.html
    Nie wiedziałem go tutaj wspominanego


    Co ciekawe, na pierwszym miejscu jest filtr Hoya - zdaje się nie są uważane za najlepsze.
    Szkoda, że nie przetestowali tego średniego filtra Marumi (super circular), tylko taki z najwyższej i najniższej półki

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeszcze mam takie pytanie, czy warto kupować filtr o większej średnicy + adapter? Tzn. mam na razie 1 "obiektyw" do którego idą filtry 52mm. Ale będę miał też kolejne obiektywy i prawdopodobnie będą miały większą średnicę.
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej kupić filtr o największej średnicy i redukcje, niż kupować filtr do każdej używanej średnicy.
    Nie ma się czym chwalić

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johny42 Zobacz posta
    Lepiej kupić filtr o największej średnicy i redukcje, niż kupować filtr do każdej używanej średnicy.
    a to czemu?
    ja mam na kazde szklo osobno polara (w tym dwa 77mm). wtedy zmieniam tylko szklo i nie musze sie pierniczyc w przekrecanie filtra. biorac pod uwage ilosc czasu jaka spedzam na foceniu, to za te 300 PLN ceny polara kupilem juz kilkanascie godzin swojego zycia

    dodatkowa zaleta, nie do przecenienia, jest zachowanie mozliwosci uzywania oslony przeciwslonecznej na obiektywach o mniejszej srednicy. ja mam UWA/standard na 77mm i tele na 67mm - a brak oslony na tym tele powoduje mocno zauwazalna utrate kontrastu pod slonce
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 05-11-2015 o 15:16 Powód: uzupelnienie

  4. #4

    Domyślnie

    Wszystko racja. Tyko wiąże się to jednak z kasą.
    Ja dokupiłem dodatkowy dekielek na 77mm (taki mam filtr).
    Co do osłon, masz całkowitą rację. Jednak żeby mieć CPL na każdym obiektywie, musiałbym wydać równowartość np. 85/f1.8G
    Nie ma się czym chwalić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •