Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Turnieje tańca i przyroda - D610 czy d7200?

    Witam,
    Pytanie jak w temacie - czy AF w D610 "wyrobi" na turniejach tańca i do przyrody? Czy lepszy będzie D7200, mino że DX (ale AF podobno lepszy)? Aktualnie mam D700 i D300s, w pierwszym - za mało detalu do przyrody, w drugim szum na wysokich ISO...
    będę wdzięczny za opinie
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  2. #2

    Domyślnie

    Dużo od szkieł zależy, ale w większości na centralnym bez problemów (mam i w tańcu weselnym wyrabia). Na bocznych gorzej, ale czekam jak postać nie porusza się w płaszczyźnie ustawiania ostrości i wtedy strzelam.
    Dodam, że używam 50 1.8g i 35dx, podchodzę całkiem blisko, a wtedy GO małe więc i ciężej dla puszki. Z szerszymi szkłami bez problemów, dłuższego nic nie mam (jeszcze :P )

    Edit: pisałem o tańcu, a 'do przyrody' tzn?
    D610 | 20 1.8 | 35 1.8 | 50 1.8 | 85 1.8

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ck_dezerter Zobacz posta
    Witam,
    Pytanie jak w temacie - czy AF w D610 "wyrobi" na turniejach tańca i do przyrody? Czy lepszy będzie D7200, mino że DX (ale AF podobno lepszy)? Aktualnie mam D700 i D300s, w pierwszym - za mało detalu do przyrody, w drugim szum na wysokich ISO...
    będę wdzięczny za opinie
    pozdrowienia!
    Odpowiedź będzie krótka, jak do przyrody to nie D610 z racji słabego AF. Miałem D700, mam D300s i D610 i sam chwilami myślę, żeby D300s zamienić na D7200 z racji szumów.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    Odpowiedź będzie krótka, jak do przyrody to nie D610 z racji słabego AF. Miałem D700, mam D300s i D610 i sam chwilami myślę, żeby D300s zamienić na D7200 z racji szumów.
    Dzięki! Właśnie tak sądziłem po dokładnych studiach forum! A jak z szumami przy wysokich ISO?
    Co do szkieł - robię z 80-2002/8 (tańce) i N300/4 (przyroda)
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #5

    Domyślnie

    No to musisz się zdecydować, czy przyroda, czy turnieje tańca. Rafał już ci napisał o przyrodzie - raczej D7200. Jeśli turnieje tańca to raczej FX - potrzebne jest wysokie ISO, bo przeważnie jest dość ciemno, a na dodatek masz różne dziwne światła, jakieś reklamy świetlne, itp. - czyli solidny DR. Czasy muszą też być odpowiednie, żeby coś na tych zdjęciach było ostre. Na f/1.4 robić się raczej nie da, bo GO za mała. Na szczęście doświetlanie lampą nikogo tam nie dziwi i nikomu nie przeszkadza - czasem myślę, że tańczący nawet to lubią. Czyli masz problem. Ja bym się pewnie skłaniał do D7200, jeśli tego tańca nie ma zbyt dużo, ale trzeba by to jakoś sprawdzić w boju przed podjęciem decyzji.
    Jacek

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    No to musisz się zdecydować, czy przyroda, czy turnieje tańca. Rafał już ci napisał o przyrodzie - raczej D7200. Jeśli turnieje tańca to raczej FX - potrzebne jest wysokie ISO, bo przeważnie jest dość ciemno, a na dodatek masz różne dziwne światła, jakieś reklamy świetlne, itp. - czyli solidny DR. Czasy muszą też być odpowiednie, żeby coś na tych zdjęciach było ostre. Na f/1.4 robić się raczej nie da, bo GO za mała. Na szczęście doświetlanie lampą nikogo tam nie dziwi i nikomu nie przeszkadza - czasem myślę, że tańczący nawet to lubią. Czyli masz problem. Ja bym się pewnie skłaniał do D7200, jeśli tego tańca nie ma zbyt dużo, ale trzeba by to jakoś sprawdzić w boju przed podjęciem decyzji.
    No właśnie - najlepiej mieć dwie puszki, przyrody robię jednak więcej niż tańca, tańce zwykle bez błyskania i jest faktycznie ciemno tam, dlatego pytałem o szumy na D7200? W przyrodzie to też się przydaje (ptak często siedzi gdzieś w cieniu). Ale tego co piszecie, wynika że najlepiej chyba zamienić d300s na d7200 i zostawić d700? Chciałem mieć jedną puszkę do wszystkiego, ale to chyba nie wyjdzie.....
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  7. #7

    Domyślnie

    No taniec to "ciężki" kawałek chleba, a i w przyrodzie nie jest lekko. W obu bardzo często potrzeba dobrego ISO, szczególnie
    na salach tanecznych. Trochę fociłem córkę na turniejach i podstawa to jasne długi zoom i dobre ISO. Tutaj FX na pewno
    ma przewagę. Zresztą samemu z tego powodu zamieniłem swego czasu D300s na D700. No chyba że robisz turnieje rangi
    krajowej lub światowej to wtedy sale są dopieszczone i światełka też. W przyrodzie to temat rzeka. Z racji zmiennych warunków
    pogodowych, długiej ogniskowej tutaj ISO też ma znaczenie. Ale ważniejszy jest AF. Co wybrać z body to jest dylemat. Na forum
    znajdziesz masę fajnych fotek z DX, które powstały jednak w bardzo dobrych warunkach. Ciężko doradzić, ale do przyrody brałbym
    chyba za Rafałem D7200. Z FX twoje szkiełko będzie jednak trochę krótkie, a wymiana na "odpowiednik" FX to spora kasa.
    Tak że albo "rybka" albo "akwarium".
    Ostatnio edytowane przez tomgol ; 04-11-2015 o 13:01

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o tańce, robię 2-3 x /rok coś lokalnego i d700 w parze z N80-200/2.8 "wyrabia" bez problemu (i szumy, i AF), natomiast w przyrodzie w parze z 300/4 już nie. Zastanawiam się czy nie byłoby lepiej w przyrodzie z czymś klasy T150-600 - ogniskowa potężna, ISO można podkręcić...
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem jakie masz wymagania ale myślę, że Tamron dałby radę w przyrodzie. 80% zdjęć zrobiłem zestawem T150-600 + D300s a tu dowód na to co piszę: https://www.flickr.com/photos/126452227@N02/

    Obecnie kupiłem N200-500 ale jeszcze nie testowałem chroniczny brak czasu.

  10. #10

    Domyślnie

    Wow! Piękne!
    Właśnie medytuję cały czas nad T150-600 w parze z DX-em jednak. Napisz coś jak będziesz mieć porównanie z N200-500...
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •