Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Tani, mały obiektyw na co dzień

    Cześć wszystkim!

    Szukam taniego, stałoogniskowego, manualnego, małego obiektywu do codziennej fotografii ulicznej. Takiego, co mi nie będzie szkoda jak gdzieś nim uderzę czy coś. Nie musi być super jasny ani super ostry na pełnym otworze. Jeśli chodzi o ogniskową to najlepiej by było w okolicach 24-35mm, choć podejrzewam że w tej cenie to raczej niemożliwe, więc powiedzmy że to nie jest najważniejsze (ale naturalnie tele nie chcę). Czy za jakieś 100-200 zł coś się znajdzie? /Nikon D7100

  2. #2

    Domyślnie

    W tej cenie będzie ciężko, próbuj szukać Nikona E35mm f/2.5 - ja za swojego dałem 60 euro (na pełnej dziurze jak najbardziej używalny). E50mm powinien być tańszy, ale na D7100 robi się już ciasno.
    lustra-brak

  3. #3

    Domyślnie

    Jezeli z budżetem tak cienko, to ja bym polecał mimo wszystko kita 18-55vr. Wiadomo - to nie stałka, ale stosunek ceny do jakości bardzo dobry, dodatkowo zoom, autofocus i stabilizacja . Jeżeli upierasz się na manualną stalke, to może coś z M42? Jakąś fajna 50-tke spokojnie znajdziesz, szerzej w tym budżecie będzie już trudniej.
    Nikon FX, Nikon DX, Nikon analog...

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie może coś z M42? Jakiś model godny polecenia? Nawet w okolicach 50mm myślę że będzie spoko.
    A 18-55 taki mały nie jest... (w porównaniu do stałek) i to jednak tani plastik

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachu_k Zobacz posta
    No właśnie może coś z M42? Jakiś model godny polecenia? Nawet w okolicach 50mm myślę że będzie spoko.
    A 18-55 taki mały nie jest... (w porównaniu do stałek) i to jednak tani plastik
    W M42 masz sporo szkieł 28,35 i 50mm tylko pamiętaj, że przez zwykłą przejściówkę nie wyostrzysz na nieskończoność. Żeby obiektyw był używalny w pełnym zakresie potrzebny będzie adapter z soczewką co wiąże się z utratą jakości.
    lustra-brak

  6. #6

    Domyślnie

    Jak ma być małe, to masz Industara 50 f/3.5, a tak on wygląda na D90:

    Z krótszymi ogniskowymi będzie znacznie gorzej, bo nie dość, że znacznie droższe, to jeszcze bywają większe od 18-55VR.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    taki standard aps-c powinien być dobry do streeta
    http://allegro.pl/vivitar-28-2-8-mc-...751630659.html
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  8. #8

    Domyślnie

    Tak sobie jeszcze myślę... może to 50mm nie byłoby głupie, bo mam teraz 11-16/2.8, 28/1.8 i 85/1.8, więc w sumie ładnie mi uzupełni ogniskowe. Ale nic, jeszcze się porozglądam i zobaczymy. Dzięki za rady

  9. #9

    Domyślnie

    Odbierz PM

  10. #10

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o przezabawne i tanie szkła - polecam popatrzeć na Nikony E-series. Najmniejsze co Nikon produkował w tych zakresach ogniskowych, całkiem znośne optycznie (szczególnie centrum kadru), a jest do wyboru 28, 35, 50 - co kto lubi. Tylko nie wyglądają stylowo/pancernie - to ówczesna dolna półka.

    Z tego zestawu mam 50-kę i naprawdę daje radę (jak na obiektyw kosztujący tyle co filtr nienajwyższych lotów).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •