Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
 1. #21

  Domyślnie

  Udało się komuś zmusić J5 do korzystania z własnych profili Picture Control?
  Na stronie nikonusa: "Picture Controls can be found in many Nikon digital cameras, including DSLRs, the Nikon 1 interchangeable lens cameras and COOLPIX point and shoot models."
  Sam J5 ma ustawienia Picture Control, ale czy da się wgrać własne, zdefiniowane w Picture Control Utility?

 2. #22

  Domyślnie

  Otóż nie.
  Niestety to jest mój największy żal do nikona za J5, że z niewiadomych przyczyn usunęli możliwość uploadowania własnych profili Picture Control. Jest to z tego co wiem pierwszy nikon z serii 1 który tego nie ma.
  W okresie świątecznym gdy była promocja cash back był to dla mnie wybór oczywisty jako drugie body po nikonie V1 ale niestety brak wgrywania własnych Picture Control zrezygnowałem.
  Teraz jestem w kropce. Używam tego systemu w dużej mierze do filmowania i właśnie w V1 mam wgrany rewelacyjny profil FLAAT_11. Daje on niewiarygodnie dużą ilość informacji w cieniach w porównaniu do tych istniejących w aparacie. Ustawiam ekspozycję na -1 i jadę z koksem bez martwienia się, że coś mi wypali albo nie doświetli.

 3. #23

  Domyślnie

  A to fakens. I na dodatek "kłamstwo". No bo i cóż możemy dowiedzieć się z ekranu startowego Picture Control Utility (v2.1.1)?


  Co ciekawe sam J5 ma możliwość modyfikowania ustawień Picture Control, ale fajansiarzom najwidoczniej szkoda było dodać, zapewne bardzo trudną do przekopiowania z firmware V1/V3, funkcję zaczytu własnych ustawień.

 4. #24

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez conio Zobacz posta
  ale fajansiarzom najwidoczniej szkoda było dodać, zapewne bardzo trudną do przekopiowania z firmware V1/V3, funkcję zaczytu własnych ustawień.
  Lepiej bo nikon J1, J2, J3 i J4 mają też taką funkcjonalność. Chyba nawet seria S to ma.

  Ja głównie potrzebowałem tego do kręcenia filmów, żeby odzyskać jak najwięcej z cienia przy zjechanej ekspozycji na -1. Na szczęście po testach wyszło mi, że Neutral na kontraście na minimum przechowuje w cieniach wszystko co zarejestrowała matryca, na nieszczęście te informacje są bardziej pokiereszowane przez kompresję kodeka niż w przypadku takich profili Picture Control jak FLAAT 10 czy FLAAT 11 które można było sobie dograć kiedyś samemu. No ale chyba da się z tym, żyć. LUTy Impulz uwzględniają profil Neutral z nikonów. Tak więc zabawa jest nadal
  http://www.colorgradingcentral.com/impulz/

 5. #25

  Domyślnie

  Przy okazji różnych hydrozagadek J5, to jest możliwość sterowania "zoomem" w przypadku obiektów PD? Wprawdzie gów... aplikacja Nikona "wmu" nie udostępnia takiej możliwości, ale pytanie jest szersze, tzn. czy w ogóle nie da się sterować obiektywami PD Zoom (choćby przez USB)?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •