Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Jesienny spacer

  1. #1

    Domyślnie Jesienny spacer

    Kilka zdjęć z jesiennego spacerku. Dokonane D90 i manualnym obiektywem (dawno się takim nie bawiłem). Obróbki raczej brak

    http://tufotki.pl/vggL6

  2. #2

    Domyślnie

    A można prosić o wrzucenie fotek na forum?

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Można wiedzieć, na co liczysz? Opinia? Rada? Bo w sumie nie wiem, czego się zaczepić.
    amatorką jest i na dodatek bezczelnie sobie bloguje.

  5. #5

    Domyślnie

    Jakieś takie nijakie. Rozumiem, że dla Ciebie fajne, bo na zdjęciach występuje ktoś dla Ciebie bliski, ale mojej uwagi to kompletnie nie przykuwa ani kadr, ani kolorystyka, ani "współpraca" modelki. Sorry, że tak zjechałem, ale co miałem napisać?
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

  6. #6

    Domyślnie

    Zalezalo by mi na uwagach technicznych. Co zrobic by nastepnym razem wyszlo/wygladalo lepiej.
    Czy modelka ladna czy nie to malo wazne

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli chcesz, żeby było lepiej, to pomyśl jak uniknąć kadrów centralnych. Popracuj nad kompozycją. Średnio około połowy tych zdjęć wypełnia kurtka. No chyba, że to miały być zdjęcia kurtki - ale w takim razie też jest zła kompozycja, bo na każdym zdjęciu jest ucięta. I poćwicz balans bieli (zwłaszcza dotyczy to ostatniego zdjęcia).
    No i z reguły nie wygląda korzystnie na zdjęciach, jak osoba fotografowana mruży ciągle oczy. Możesz wręcz poradzić modelce, żeby spróbowała zrobić lekki wytrzeszczyk (lekki!).

  8. #8

    Domyślnie

    Za poprzednikiem!

    Plus:
    - zobacz, jak rozkłada się światło. Można było uniknąć plam na twarzy (2)
    - niepotrzebne elementy też można zniwelować, jak np. liście wchodzące w twarz (1) - czasem można z tego zrobić ciekawą kompozycję, ale tutaj niestety widać przypadek.
    amatorką jest i na dodatek bezczelnie sobie bloguje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •