Close

Strona 12 z 48 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 477
  1. #111

    Domyślnie

    Drobny komentarz:

    Porównanie Benq SW2700PT zostało wykonane z amatorskim EIZO CS240 i to jeszcze mniejszym, z większą plamką. Warto zauważyć, że Benq lansuje się na zawodowy monitor graficzny. EIZO natomiast desygnuje serię CS do początkujących. Takich ludzi, którzy kupili własną lustrzankę, już wiedzą, że na laptopach jest lipa i szukają czegoś w zamian. Mamy więc różnicę minimum dwóch klas pomiędzy tymi monitorami a mimo to:

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    tzn przejścia tonalne są tak samo dobre może eizo jest trochę lepiej
    Dlaczego tak jest? Ano dlatego, że SW2700PT to jest de'facto monitor biurowy i porównania należałoby robić z serią EV! Wówczas wyniki będą porównywalne, jak również i ceny. Odpowiednik u EIZO, model EV2736 kosztuje ok 3 tys zł. Podobny model u NEC EA275WMi kosztuje podobnie a wręcz zamiata Benq-a pod dywan. Wątpię, czy po takim pokazie, ktokolwiek miałby ochotę na Benq. Dodatkowo, przy takim procesorze jaki jest w Benq, przejścia tonalne są najlepsze na niewyregulowanym. Ogląda się naturalną liniowość matrycy. Po kalibracji pogorszą się. Świetnie ten mechanizm widać na laptopach, gdzie jest mocno wyeksponowany.

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    raporty z kalibracji benka i eizo, eizo te delty ma niższe ale i tu i tu wszystko jest poniżej 1 własciwie to Benek dostaje w łeb tylko czerniach tych smolistych tam było chyba powyżej.
    EIZO CS240 ma delty maksymalne w okolicach 2, więc coś z tymi raportami nie tak. Zwiększone błędy w cieniach są spowodowane zbyt małą dokładnością wysterowania matrycą. Skutek w normalnym życiu będzie taki, że monitor będzie przekłamywał w bardzo głębokich cieniach. Zarówno tracił detale, pokazywał więcej niż trzeba, zniekształcał neutralność.

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Dowiedziałem się rzeczy właściwie najważniejszej wad Benka tzn nierównomiernego podświetlania i że właściwie wszystkie modele mają te wadę mniejszą lub większą ale raczej wszystkie.
    To jest typowe, jeśli wrzuci się szerokogamutową matrycę do monitora pozbawionego sterowania do niej. Takie same babole są np w DELL-ach serii U, "graficznych" Asusach serii PQ i innych. Wyobraźcie sobie, że robicie portret, gdzie odcień skóry jest tyleż samo kluczowy co trudny do odpowiedniego ustawienia. Załóżmy, że otwieracie dwa zdjęcia portretowe obok, np w celu ujednolicenia odcienia skóry. I wielka d*pa się pojawia, bo z jednej strony będzie solarium+1 a z drugiej ziemiste. Takie defekty dyskwalifikują monitor jako fotograficzny, nie mówiąc o grafice.

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Na razie monitor mam skalibrowany fabrycznie
    Nie ma czegoś takiego jak kalibracja fabryczna. To nader często naciągany marketingowo termin.

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Co jeszcze zauważyłem, właściwie na samym początku dookoła ramki widać jak gdyby taki delikatny cień (łunę taka niebieskawą) i chyba to jest efekt matryc ips. np jak jest pasek z winowsa powiedzmy szary to jakby miał gradient (ale bardzo delikatny) na czarnym w ogóle tego nie widać.
    Nie, nie jest to "efekt matryc IPS". Trudno powiedzieć jaka jest przyczyna, ale jeśli na oglądanym obok EIZO, też z IPS-em, tego nie było, to chyba jasne.

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Jeszcze co jest widoczne to chyba się to nazywa efekt srebrzenia ale to może być moja subiektywna ocena raczej jak patrze na czarne kolory (np teraz).
    Srebrzenie to jest właśnie typowa cecha IPS. Istnieją monitory z mocno ograniczonym tymże efektem, ale znów ma je w ofercie firma na "E":



    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    aha być moze kaptur który założyłem wydobywa pewne wady, ściągne moze bedzie lepiej .
    Kaptur przydaje się w dużych halach, np przygotowalni do druku. W zaciszu pracowni fotograficznej robi więcej złego niż dobrego. Dokładanie kaptura do monitora o własnościach biurówki to typowy zabieg marketingowy.

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Tylko jeszcz dwa słowa o pilocie bardzo fajny "bajer" np o wiele lepiej porusza się po menu i mozna zaprogramować sobie 3 swoje tryby ...nie musi to być czarno-biały
    W monitorach przeznaczonych do koloru nie dłubie się w menu! Stąd funkcjonalność pilota ogranicza się do zabawy. EIZO też dołącza pilota, do monitorów rozrywkowych.

    Uwagi dodatkowe:
    - EIZO CS240 nie jest już produkowany. Następca CS2420 nie wygląda już jak cegła.
    - Tysiąc zł oszczędności, przy typowym czasie eksploatacji wynoszącym kilka lat, daje jakieś 20 zł miesięcznie.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 27-11-2016 o 16:48
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #112

    Domyślnie

    Zgadzam się z tobą i wszystko racja tylko nie każdy chce wydawać ten 1000 dodatkowo lub go niema i nie każdy ma zlecenia lub agencje a jak sam zasugerowałeś to te eizo są dla amatorów? Napisałem swoją ocenę i wiem że monitor nie jest idealny tylko w tej cenie to jest dla mnie najlepszy wybór może żle zrobiłem ale wiem ze monitory eizo tez moga mieć wady. Z tą dyskwalifikacją to trochę przesadziłeś zrobiłem przed chwilą test: Mam zdjęcie (kobiety) wykonane praktycznie w tym samym czasie seria i jedne jest zresetowane czyli tzw ziemiste drugie delikatnie podciągnięte, ustawiłem dwa obok siebie i zamieniałem prawo lewo w obu przypadkach widać delikatną różnice w odcieniach skóry co istotne efekt jest widoczny po obu stronach co obala twoja tezę. Wiesz ja oceniłem wszystko doświadczalnie porównywałem też sporo projektów które mam wydrukowane na offsecie z obrazem wyświetlanym i wg mnie jest bardzo dobrze (pomijając oczywiste różnice gdyż tu jest papier technologia druku farba wiesz o co chodzi), porównywałem też przejścia np w pędzlach (czasami muszę delikatnie coś podmalować) na poprzednim monitorze był z tym problem. Efekt świecenia brzegów zauważyłem dopiero u siebie, w firmie pana R tego nie było widać ale coś wspominał o tym efekcie w kwestii monitorów z ips. to jest bardzo subtelne prawdopodobnie wiele osób tego nie zauważy. Pilot na razie wykorzystuje bo po prostu trochę tam grzebie ale ogólnie to ustawiłem sobie 3 tryby: 1 obniżenie światła niebieskiego (np jak chce sobie poczytać internet i się nie męczyć ) nowy eizo jest chyba pozbawiony tej funkcji, 2 tryb sRGB (do kontroli np zdjęć na strony www itp), 3. na razie tryb niestandardowy lub tryb kalibracji (są dwa).
    Wiesz jak czegoś nie ma nie zawsze jest lepsze ja jestem zadowolony, mogę sobie zrobić jaśniej i jednym klikiem powrócić do trybu np kalibracji.
    Kiedyś pracowałem na rożnych "flexscanach" od eizo i wszyscy twierdzili jakie to cuda tylko czasami nie było widać połowy rzeczy niż np na moim starym necu..czy innych "eldżikach"
    Dodam tylko ze eizo cs 270 też nie jest już produkowany jak się skończą zapasy to jest nowy model dużo droższy..

    ps. w pudełku był dołączony raport z kalibracji w folijce przyklejony do pudła z osłoną, czyli rozumiem ze firma daje takie świstki ku uciesze gawiedzi od świstaka ?
    Ostatnio edytowane przez artlens ; 27-11-2016 o 18:52
    Nikon plus oczy plus graty

  3. #113

    Domyślnie

    Jescze mała errata

    Twierdzenie że ten Nec zamiata ten monitor jest chyba mocno naciągane że niby w czym ? w mniejszej ilosci wyświetlanych kolorów? eizo jet ok 250 droższy (żaden nie ogarnia Adobe RGB)...
    Sprawdziłem monitor dokładnie na milion sposobów zauważyłem pewne niuanse w czerniach które mi nie pasowały...ale z racji że nie miałem odpowiedniego kabla (tzn w komplecie jest display port mały duży) Beny był podłaczony przez hdmi przez co zgłaszał sie kako 8 bit (tzn karta jako 8 bitów). Zakupiłem odpowiedni kapel DP i okazało sie że wszystkie niuanse (jakieś braki) w czerniach zniknęły gradienty są gładziutkie czernie wszystko posiadają co mają mieć! ...Nauka nie tylko monitor ale karta i kable są istotne.
    Nawet efekt srebrzenia jest o niebo mniejsze (niż jakby to wyglądało na tym filmiku z eizo)...W tym czasie ogarnąłem małą sesję produktową i kilka drobnych projektów graficznych i porównałem kolejna partę róznych wydruków z ekranem i moim zdaniem jest bardzo dobrze choc niektóre stare prace są zwalone przez drukarnie ale mam kilka projektów które były drukowane za granicą i wszystkie kolory pasują choć jestem swiadomy ze nie da się odwzorować idealnie wszystkiego.
    No i zrobiłem symulacje zmian odcieni skóry takie na granicy percepcji człowieka (tzn mnie ) i wszystko widać kolor się zmienia.
    Przełączenie na tryb sRGB widocznie degraduje kolor czyli już z wydrukiem jest kiepsko ale to chyba oczywiste.
    Twierdzenie że po kalibracji na gradientach pojawią się schody, sorki ale to jakaś głupota może na lapkach tak się dzieje jak matryca potrafi wyświetlić niewielka ilosć kolorów nie w tym monitorze.
    Wadą jest na pewno nierównomierność podświetlania ale jak czytam o innych monitorach to wcale nie jest tak źle a w większości wypadków jest dużo lepiej.
    Ogólnie większość rzeczy które ja widzę "normalni" ludzie nie widzą..

    Trochę będę złośliwy ale głupio zachwalać komuś inne produkty jak się jest sprzedawcę eizo i neca i też wypadało choć raz zobaczyć na żywo dany sprzęt.

    Świat się zmienia Benq też ma monitory z systemem wyrównywania świecenia ale są niestety droższe, ta firma chce ostro wejść w segment profesjonalny i będą kolejne monitory, a sami wiecie ze tu o scieme troche trudno ..
    Ja wszystko sprawdzam doświadczalnie i ta jakość bardzo mnie zadawala..cena to już inna kwestia zawsze jest za drogo .

    ps. odczepiłem kaptur
    ps2. może wam coś to powie to dołączam raporcik z fabryki od Świstaka ja się na tym nie znam...
    Ostatnio edytowane przez artlens ; 02-12-2016 o 15:02
    Nikon plus oczy plus graty

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Twierdzenie że ten Nec zamiata ten monitor jest chyba mocno naciągane że niby w czym ?
    Proszę się nie obrazić, ale nie wypada zabierać głosu jeśli się nie ma pojęcia o czym się mówi. Poniżej raport kalibracyjny NEC-a serii EA:


    Jak doskonale widać, błędy linearyzacji są CZTERY RAZY mniejsze niż w SW2700PT. Przy czym, zaznaczam po raz kolejny, że ów NEC to monitor biurowy!

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Nawet efekt srebrzenia jest o niebo mniejsze
    Wydaje się Panu. Jest dokładnie takie samo. Kwestia innego odbioru na żywo i na filmie. Film jest bezlitosny, oko właściciela bywa bardziej wyrozumiałe.

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Trochę będę złośliwy ale głupio zachwalać komuś inne produkty jak się jest sprzedawcę eizo i neca i też wypadało choć raz zobaczyć na żywo dany sprzęt.
    Pomyślmy logicznie. Zawodowo dobieram, sprzedaję i ustawiam monitory. Gdyby ten Benq był wart to natychmiast znalazłby się w mojej ofercie. Graficzna 27-tka w cenie 3 tys to byłby przebój.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #115

    Domyślnie

    ups... i benq prysl

  6. #116

    Domyślnie

    Ale ja nie oceniam teoretycznych wartości napisałem ze się nie znam, tylko doświadczalnie sprawdziłem to co jest najważniejsze dla mnie w odbiorze obrazu (i czy się nadaje do pracy) i musiałbym tego neca widzieć, jak wyświetla moje projekty i tyle, no jak jest równy. Miałem Neca miałem z nim przygody i tak poprostu nawet Necami sie nie interesowałem.
    Mogę tylko powiedzieć że Benek jak najbardziej nadaje się do pracy wyświetla to co powinien i na pewno jest lepszy od monitorów typu flexscan od eizo..pracowałem kilka lat na takim sprzęcie, seria monitorów cs jest bardzo dobra ale w tej cenie to raczej tylko 24 cale...Ja po tym okresie za Chiny nie chciałbym wracać do 24 cali. Ten monitor byłby hitem gdy miał system wyrównywania świecenia. w firmie której kupowałem mają eizo, Neca, Benq i nic wiecej (tzn kalibratory i inne produkty)...Nie znam się na biznesie ale czasami lepiej mieć wiekszy wybór niz tylko kiepski(lub nie) Nec a dobry Eizo za wiekszą kasę. Chyba problem w tej dyskusji jest taki że przewija sie takie hasło "monitor graficzny" może być to bardzo wąskie lub szerokie pojęcie dla mnie benek może być monitorem graficznym (nawet jest) dla innych tylko referencyjny eizo za 20 koła..no chyba ze jest jakaś definicja . ..Przed chwilą wysłałem projekt graficzny do klienta...został zaakceptowany (bardzo dużo delikatnych przejść tonalnych), no i puściłem dzisiaj ulotkę do druku...cholera nawet kolory się zgadzają.. Dobra ale umówmy się to nie jest monitor graficzny tylko dobry monitor.
    Nikon plus oczy plus graty

  7. #117
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    BenQ jak i w/w NEC to nie są monitory graficzne.
    Jeśli odpowiada tobie ten monitor to powinieneś się cieszyć, ja się kiedyś cieszyłem z LG za 900zł i tez dało się poprawnie obrabiać zdjęcia ale... no właśnie ale jeśli dążymy do jakiś wzorców czy ideału to trzeba sporo kasy na to poświęcić, różnica między biurwą za 500zł, a NEC za 3000zł jest widoczna łącznie z opadem szczeny, jak porównasz już tego NEC-a z modelem, który można śmiało nazwać graficznym to już tak wielkich różnic nie znajdziesz, jednak te z pozoru małe różnice są często bardzo istotne lub wymagane.

  8. #118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Ale ja nie oceniam teoretycznych wartości
    Wręcz przeciwnie. Są to PRAKTYCZNE wartości, wynikające z pomiarów które sam robiłem.

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Mogę tylko powiedzieć że Benek jak najbardziej nadaje się
    Jest to tylko o wyłącznie Pana subiektywna opinia.

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    seria monitorów cs jest bardzo dobra ale w tej cenie to raczej tylko 24 cale...
    Ale za to prawdziwy monitor do koloru, nie udawany. Sorry, ale w dzisiejszych czasach, monitor z deltą 2 jest poniżej krytyki. Wyrywkowo będzie miał w takim wypadku 10. Wcześniej czy później Pan na to trafi i będzie zachodził w głowę skąd taka różnica.

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Chyba problem w tej dyskusji jest taki
    Problem jest taki, że upiera się Pan, że dokonał dobrego wyboru, choć w poprzednim wątku jest jasno wykazane, że za te same pieniądze można mieć lepszy monitor, pomimo, że należący wręcz do klasy biurowej. Ja rozumiem instynkt broniący słuszności własnego wyboru, ale proszę go zatrzymać dla siebie a nie wpychać innych na minę. Akceptacja danego poziomu jakości reprodukcji zaczyna się tam, gdzie kończy wrażliwość konkretnego obserwatora i jest to para-parametr wybitnie osobniczy. Nie ma nic wspólnego z rzeczywistą wiarygodnością. Są nawet ludzie którzy twierdzą dokładnie to samo co Pan, tylko zamiast "Benq" wstawione jest słowo "notebook". Wrażenia to jest czysta konfabulacja, nie fakty.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #119

    Domyślnie

    Ja bym tych pomiarów az tak nie porównywał bo o ile się nie mylę to chyba wykonane są inną klasą sprzętu...Pomiary które mi prezentowane tam w firmie też były duzo mniejsze najwieksza delta była chyba 1,12. Moje odczucia to nie tylko to co widzę tylko wiele doswiadczeń z klientami drukarniami róznymi jazdami typu "dlaczego to jest takie niebieskie" często prace były werifikowane na proofach i "sprawdzane w drukarniach na innym sprzęcie (na pewno lepszym) przez osby doswiadczone. Wystarczy że moja najbardziej wymagając praca wygląda dobrze to mi wystarczy..Na tą chwilę to wszystko polega na subtelnych różnicach możecie wieżyc lub nie ale tak jest..No chyba ze ktoś chce drukować banknoty to może nie
    Nikon plus oczy plus graty

  10. #120

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Ja bym tych pomiarów az tak nie porównywał bo o ile się nie mylę to chyba wykonane są inną klasą sprzętu...
    Po raz kolejny pisze Pan o czymś o czym nie ma pojęcia i na dodatek próbuje znaleźć coś, czego można się przyczepić. Tak się składa, że dysponuję analizatorem Konica-Minolta CA-310, dokładnie takim samym jak na linii kontroli jakości większości firm robiących monitory. Raport Benq pochodzi z tego samego przyrządu.

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Pomiary które mi prezentowane tam w firmie też były duzo mniejsze najwieksza delta była chyba 1,12.
    Tylko dlatego że był mały próbnik. Ponadto typowe procedury testowe to de'facto test powtarzalności kalibratora. Nawet jeśli wyszło dE=1,12, to w BIUROWYM NEC-u ma Pan 0,44, czyli dwa i pół raza mniej.

    Cytat Zamieszczone przez artlens Zobacz posta
    Moje odczucia to nie tylko to co widzę tylko wiele doswiadczeń z klientami drukarniami
    Ależ doskonale rozumiem o co Panu chodzi. Sam pracowałem na lepszych i gorszych sprzętach, ciesząc się kiedy udało się uzyskać dobrą zgodność, choćby nawet była przypadkowa. Chodzi mi wyłącznie o przyklejanie etykietki temu Benq-owi, na którą nie zasługuje. To jest co najwyżej poziom dobrej biurwy, ale nic więcej. Wypaczanie pojęć i klasyfikowanie go jako nadającego do koloru jest poważnym nadużyciem i wprowadzaniem innych w błąd.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 12 z 48 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •