Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mam i jest to genialny obiektyw, a cena zaskakująca niska.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaku Zobacz posta
    A ja polecam 60 D mikkro. Jeden z najostrzejszych nikkorow, super kontrast, mikkro kontrast, kolory, głębia, trojwymiarowosc. Trochę zeiss' owski pop look. Ale potrzebuję srubokreta i do robaków może być za krótki.
    Do robaków, to raczej aparat trzeba podłączać do mikroskopu Ale do owadów i pajęczaków to bardzo zacne szkło. Aktualnie 95% zdjęć makro robię tym obiektywem.
    Do makro AF jest w zasadzie zbyteczny.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    na pewno trzeba zacząć od korpusu, raczej ze śrubką (większa możliwość wybory szkieł), wiadomo budżet, w tej chwili najkorzystniej wypada d7100, a decyzja należy do Ciebie
    Hm skoro tak mówisz, to by przesądzało sprawę. Myślę, że pomacam jeszcze gdzieś D7100 i D5300 i zobaczę które mi lepiej leży. Jednak trudno mi zrezygnować z kilku przewag D5300 które wymieniłem wcześniej.

    Cytat Zamieszczone przez kaku Zobacz posta
    A ja polecam 60 D mikkro. Jeden z najostrzejszych nikkorow, super kontrast, mikkro kontrast, kolory, głębia, trojwymiarowosc. Trochę zeiss' owski pop look. Ale potrzebuję srubokreta i do robaków może być za krótki.
    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    Do robaków, to raczej aparat trzeba podłączać do mikroskopu Ale do owadów i pajęczaków to bardzo zacne szkło. Aktualnie 95% zdjęć makro robię tym obiektywem.
    Do makro AF jest w zasadzie zbyteczny.
    Mała zmiana planów: na razie nie będę kupować szkła do makro. Przez zimę i tak nic bym nie robił. Na wiosnę może kupię szkło, a może jakieś pierścienie. Jakbym kupował jednak szkło, to podobno dłuższe ogniskowe (koło 100mm) są lepsze, bo nie zasłania się tak światła. Z drugiej strony 60mm mogło by być używane też jako stałka/portretówka. Z trzeciej strony głębia jak na portretówkę nie jest chyba idealna (vs 1.8 czy nawet 1.4). Więc nie wiem.


    Na razie planuję zakup UWA + stałkę/portretówkę + tele.


    Czyli póki co zestaw Nikonowy wyglądałby tak:
    Body: D7100 (lub D5300)
    UWA: Tokina 11-16/2.8 (lub Nikkor 10-24, lub Tokina 11-20 lub budżetowo Sigma 10-20)
    Stałka/Portretówka: Nikkor 50/1.8G (lub Nikkor 35/1.8G)
    Tele: ?
    Macro: na razie bez, ewentualnie pierścienie, ewentualnie później coś

    Nie patrzyłem jeszcze na stałki. Coś od 70mm by się przydało. Wtedy mógłbym wziąć stałkę 50mm do pokrycia dziury między UWA a Tele.

    Co o tym sądzicie? Konkretnie które z wymienionych obiektywów wybrać zdecydowałbym jakbym już zdecydował czy Nikon czy Canon, a jeśli Nikon to czy aparat ze śrubokrętem czy bez.

    Przy okazji, na Canonie poradzili mi taki zestaw Canonowy:

    Body: Canon 60d
    UWA: Canon 10-20 lub Canon 10-18 (lub budżetowo: Tokina 12-24 lub 11-20 lub 11-16 lub Sigma 10-20) [dziwne, nie ma Tamrona żadnego?]
    Stałka/Portretówka: ? [Canon 50mm f/1.8 tania jak barszcz?]
    Tele: Canon 70-200 f/4 L (lub Sigma/Tamron 70-200 f2.8 lub budżetowo Canon 55-250 STM)
    Macro: na razie bez, ewentualnie pierścienie, ewentualnie później coś

    (jeszcze jest trochę w trakcie ustalania i może się zmienić )
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  4. #14

    Domyślnie

    Ja fotografowałem motyle w dzień Tamronem 60mm i wystarczał. Większość obiektywów 100mm ma niewiele większą minimalną odległość ostrzenia, więc nie ma to aż takiego znaczenia. Zresztą najlepsze makro robi się rano, kiedy owady śpią i wtedy można robić dowolną ogniskową.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Ja fotografowałem motyle w dzień Tamronem 60mm i wystarczał. Większość obiektywów 100mm ma niewiele większą minimalną odległość ostrzenia, więc nie ma to aż takiego znaczenia. Zresztą najlepsze makro robi się rano, kiedy owady śpią i wtedy można robić dowolną ogniskową.
    Na DX czy FX? Zastanawiam się nad szkłem makro, ale obawiam się że 60mm na FX będzie za krótko...
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  6. #16

    Domyślnie

    Na DX. Zresztą Tamron 60 to szkło tylko DX. Na FF może wystarczyć, ale pod warunkiem, że fotografujesz śpiące owady wcześnie rano lub trupki.

    https://www.youtube.com/watch?v=-KXDno9NMXw

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Na DX. Zresztą Tamron 60 to szkło tylko DX. Na FF może wystarczyć, ale pod warunkiem, że fotografujesz śpiące owady wcześnie rano lub trupki.

    https://www.youtube.com/watch?v=-KXDno9NMXw
    Akurat miałem na myśli Nikkora. Wiem co to fotografia makro, bo kiedyś się trochę w to bawiłem (nawet miałem zdjęcie na okładce i kilkustronicowy artykuł w jednym z polskich magazynów foto ).
    Pozdrawiam | D610 | 16-35 | 35 | 50 | 85 | 70-300 | X100T | X70 + WCL | thewanderingpath.com | instagram

  8. #18

    Domyślnie

    Ostatnio robie zdjecia ef-s 60 2.8 macro na 600d i musze powiedziec, ze to bardzo dobre szklo. Na AF tez nie moge narzekac, poprostu zyleta.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Ostatnio robie zdjecia ef-s 60 2.8 macro na 600d i musze powiedziec, ze to bardzo dobre szklo. Na AF tez nie moge narzekac, poprostu zyleta.
    Mało który obiektyw makro nie będzie żyleciasty.

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    (...)Zresztą najlepsze makro robi się rano, kiedy owady śpią i wtedy można robić dowolną ogniskową.
    Kwestia gustu. Ile można oglądać niemal takie same ujęcia pospolitych gatunków w podobnej pozycji, ustawionym kadrze, w takim samym świetle i o takiej samej kolorystyce? Moim zdaniem najciekawsze zdjęcia pokazują raczej aktywne bezkręgowce w ich niezmodyfikowanym otoczeniu. Ponadto wielu gatunków nie zobaczysz o tej porze.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Ja fotografowałem motyle w dzień Tamronem 60mm i wystarczał. Większość obiektywów 100mm ma niewiele większą minimalną odległość ostrzenia, więc nie ma to aż takiego znaczenia.
    Sugerowałem się stroną Kena Rockwella gdzie opisuje Canon 60mm http://www.kenrockwell.com/canon/lenses/60mm-macro.htm:

    [...]100mm macro is a much better choice. The 100mm gives you both more working room and a more natural perspective. Unless you're only using this on a copystand, you'll thank me for getting the 100mm macro for macro use.

    This 60mm macro is ideal if you plan to use it for general photography and only on the smaller sensor cameras. If you plan to do a lot of macro, the 100mm makes it much more convenient.
    [...]
    The 100mm Macro give you almost twice this room with which to work at the same image size.
    Ale może to dotyczy tylko obiektywów Canon 60/100mm. Bo http://www.dpreview.com/forums/threa...-post-14700254 pisze, że Tamron 90mm ma 11 cm a w.g. http://www.optyczne.pl/1714-news-Tam...Macro_1:1.html Tamron 60mm ma podobną odległość (10cm). Więc różnica rzeczywiście żadna.


    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Zresztą najlepsze makro robi się rano, kiedy owady śpią i wtedy można robić dowolną ogniskową.
    Niestety ja podobnie jak owady rano śpię

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Byłem obejrzeć puszki. I D5300 odpada.

    Po pierwsze mało użyteczny guzików. Nie da się ich przypisać, wiele ustawień trzeba zmieniać włażąc w menu i nawigując na ekranie. Nie po to kupuję lustrzankę, żeby miała klawiszologię jak mój kompakt

    Po drugie okazało się (heh ) że lustrzanki nie mają AF w LV (tylko potwierdzenie). Więc obracany ekran traci część zalet. Co prawda do macro by się przydał, bo tam i tak ostrość jest ustawiana ręcznie, ale macro to nie wszystko.

    Waga rzeczywiście odczuwalnie mniejsza w D5300, ale myślę, że ostatecznie zalety D7100 przeważają.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Bez jaj. Ja tak męczyć się nie zamierzam
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •