Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie D7100 na imprezach ISO

    Witam, chciałbym się Was poradzić w sprawie używanych czułości na imprezach typu studniówki dla tej puszki Moje pytanie na jakie najwyższe czułości sobie pozwalaliscie i z jakimi obiektywami. Robiłem imprezę na ISO 2000-2500 no i szumy były dosyć mocno widzialne. Dodam że z wyposażenia mam Sb-800 i N18-105, N35 1,8 oraz N50 1,8. Wiem ze każdy powinien odkryć sam na ile może sobie pozwolić i znać możliwości, ale chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat i na ile je odszumiacie później. Z góry dziękuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak potrafisz się posługiwać lampą i dobrze zdjęcia z RAWów wywołujesz, to 2000 jest absolutnie wystarczające nawet do bardzo ciemnego miejsca. Oczywiście moim zdaniem

  3. #3

    Domyślnie

    A korzystasz z odszumiania w postprodukcji jeśli tak to jakiego programu ? do tej pory robiłem to w Camera Raw.

  4. #4

    Domyślnie

    Oczywiście, bez walki z szumem nie da się focić na takim iso. W LR, więc też w Camera Raw

  5. #5

    Domyślnie

    Co do używalnych ISO każdy ma inny "próg bólu". To, co jeden uważa za używalne, dla innego będzie nieakceptowalne. Jak by na to nie patrzeć, musisz sam zrobić test. Z użyciem lampy na imprezach też musisz uważać, bo zmniejszenie czułości ISO i podbicie mocy lampy może zabić klimat zdjęcia.
    Pozdrawiam, Czarek
    blog
    instagram
    instagram2

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •