Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    rzeczywiscie- pozostaje wiec zbierac monety
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  2. #12

    Domyślnie

    A niby dlaczego nie? Mają popychacz przysłony? Mają. Czyli można je ręcznie przymykać.
    Gdzieś, na jakimś portalu, widziałem taką samoróbkę z pokrętłem, na bazie adaptera.
    Jacek

  3. #13

    Domyślnie

    Można np kupić za parę złotych heliosa 44 i podpiąć go odwrotnie tylko nie wiem jaką skalę się uzyska.
    D7200, D300, D2x Sigma 300 2.8f, nikkor 200-500 VR, Tokina 100-300 f4
    Masa analogów

  4. #14

    Domyślnie

    Myślę, że warto kupować pierścienie z full automatyką. Przecież nie zawsze używa się ich tylko do makro. Ja używam pierścienia Kenko z tele do zmniejszenia minimalnej odległości fotografowania.
    xxx

  5. #15

    Domyślnie

    dobre propozycje tu padają a ktoś jeszcze się wypowie czy warto też kupić soczewki makro ?

  6. #16

    Domyślnie

    Warto. Tyle, że dobrej jakości.

    Ja mam taką jedną "soczewkę" - bebechy Nikkora 50/1.4D - do odwrotnego zamocowania na Micro-Nikorze 105. Z dodatkowymi pierścieniami daje to skalę odwzorowania większą niż 5:1 i na dodatek z pełną automatyką i stosunkowo niezłym światłem. Na upartego nawet AF działa.
    Jacek

  7. #17

  8. #18

    Domyślnie

    Jeśli potrzebujesz tego do zrobienia okularów, to może będzie OK.

    Przecież napisałem - dobrej jakości. A dobra jakość, to "soczewka" (lepiej obiektyw) z korygowaną aberracją chromatyczną, dystorsją i różnymi innymi wadami.
    Jacek

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spike44 Zobacz posta
    Nie da się zrobić dobrego zdjęcia makro przy użyciu optyki za 41 zł... Obiektywy makro są najostrzejszymi obiektywami bez żadnych wad optycznych i dlatego kosztują tyle ile kosztują, a Ty pytasz czy soczewki za 40 zł zapewnią jakąkolwiek jakość... Zbieraj kasę na obiektyw, w makro nie ma półśrodków

  10. #20

    Domyślnie

    Jeśli już musisz inwestować w "soczewkę", to tylko Raynox (np. DCR-250). Świetna jakość, małe straty światła i zawsze da się podpiąć do różnych obiektywów, w tym do szkła makro.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •