Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2013
    Miasto
    podkarpackie/Lublin
    Posty
    38

    Domyślnie Ola - Pocahontas

    1.

    2.

    3.

    Proszę o konstruktywne wskazówki co należy poprawić

  2. #2

    Domyślnie

    Kadry bez emocji, chłodne... Nie wydaje mi się, żeby tej pani brakowało energii lub klimatu - trzeba to pokazać. Dwójka w założeniach spoko, ale wygląda tak, jakby amazonka miała zaraz zlecieć z wierzchowca...

    Przede wszystkim postaraj się pokazać jakiś klimat, emocje. Potem poczytaj o panoramowaniu i porób nieco ciaśniejsze kadry z jazdy, z zastosowaniem tej techniki. Wcześniej jednak poćwicz na mieście, na jadących autach, bo inaczej zajedziecie konia niekończącymi się próbami...

  3. #3

    Domyślnie

    Ad.1. Ostrość poszła na konia, twarz dziewczyny nieostra - przymknij przesłonę. Poza tym zmrużone oczy. Sądząc po świetle, Pani patrzyła wprost w zachodzące słońce - to nie mogło wyjść dobrze. Prawa dłoń dziewczyny spięta, roczapierzona niczym grabie.

    Ad.2. Brakuje światła na twarzy. Słońce ładnie podświtliło włosy, ale twarz jest ciemna przez co włosy odciągają zupełnie uwagę od twarzy. Pomysł przedmówcy z panoramowaniem bardzo dobry - ożywiłoby zdjęcie. Tylko uważaj jak będziesz ćwiczył na samochodach żeby Cię ktoś nie pogonił

    Ad.3 Byłoby najlepsze, ale... twarz znowu zniknęła w cieniu i w dodatku za włosami. Trzeba było powiedzieć modelce żeby założyła włosy za ramię. No i ustawić jakoś półprofilem do światła.
    Mam lustrzankę, jestę fotografę!

  4. #4

    Domyślnie

    Były szanse zrobić fajne zdjęcia ale trochę fotograf nie sprostał... Pierwsza sprawa to brak panowania nad światłem, zbyt mocne kontrastowe światło, może warto było nieco opóźnić sesję, ewentualnie dopilnować miejsce (żeby tak dużych różnic w natężeniu światła nie było...), problem jest też chyba w pomiarze światła i doborze WB (oglądam w pracy na biurowym monitorze, jednak trzecie zdjęcie ma na pewno zielona dominantę...) Gdyby te kwestie były dopracowane to dwa pierwsze zdjęcia byłyby znacznie lepsze, ostatnie jest chyba najlepiej naświetlone ale sam kadr do kosza i to zazielenienie...

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2013
    Miasto
    podkarpackie/Lublin
    Posty
    38

    Domyślnie

    Dziękuję za liczne odpowiedzi
    Z tym światłem to rzeczywiście racja, jednak nie miałam innej pory do wyboru. Modelka w późniejszych godzinach była już niedostępna.
    Odnośnie jedynki (pomijając to koszmarne światło rzeczywiście) na swoją obronę mam tylko to, że koń to jeszcze niecierpliwy dzieciak, którego ciężko było zatrzymać na chwilę w dogodnej nam pozycji.
    Co do dwójki, można było je zrobić tak, aby twarz była oświetlona, jednak wtedy musiałaby pogalopować z górki, a tu ryzyko upadku było zbyt duże Panoramowanie to świetny pomysł. Muszę spróbować.
    A trójkę mam jeszcze w wersji twarzowej, chociaż nie wiem dlaczego, wolę to pierwsze zdjęcie. Kolory zmienione na mniej zielone.

  6. #6

    Domyślnie

    Na 3 modelka powinna odsłonić twarz przerzucając włosy na bok lub jakoś inaczej.Trójka w drugiej wersji - mogłaś bardziej wypełnić kadr. Pamiętaj, aby robić dwa kroki w tył, przód i na boki, a efekty mogą być znacznie lepsze

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •