Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Czułość wskaźnika potwierdzającego ostrość - D7100

    Czy precyzja wskazywania przez kropkę poprawnie ustawionej ostrości rzeczywiście jest różna przy ustawieniach AF i MF? Wydaje mi sie, że po przełączeniu na MF tolerancja na odchyłki znacznie się zwiększa. Pytam co prawda o D7100, ale może w innych Nikonach jest podobnie.
    ['O]

  2. #2

    Domyślnie

    Jest taka sama bez znaczenia na ustawienia AF/MF.
    Różna może być jedynie przy szklach bez elektroniki.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Jednak nie jest taka sama, sprawdzilem. Postawiłem aparat na statywie, ustawiłem ostrość w LV, wyłączyłem LV, przy włączonym AF zmieniałem ustawienia mikrokalibracji - kropka zaczynała migać przy -5. Później przełączyłem na MF, kropka zaczyna reagować dopiero przy -8. Nie wiem na jakim sprzęcie sprawdzałeś u siebie, czy w ogóle sprawdzałeś, ale w D7100 + S18-35 różnica w czułości kropki jest i to duża.
    ['O]

  4. #4

    Domyślnie

    Bo mikrokalibracja niestety "miesza" w ostrzeniu MF. Wyłącz ją, a kropka powinna potwierdzać tak samo dla MF jak i AF.

  5. #5

    Domyślnie

    Mikrokalibracja nic nie miesza w MF, działa tak samo jak z AF. No ale sprawdziłem tez z wyłączoną. Widać po pierścieniu, że po przestawieniu na MF tolerancja kropki jest większa.
    ['O]

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Mikrokalibracja nic nie miesza w MF
    To może u Ciebie...

  7. #7

    Domyślnie

    Zdradzisz w takim razie, co konkretnie miesza u ciebie mikrokalibracja po przełączeniu na MF?
    ['O]

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Zdradzisz w takim razie, co konkretnie miesza u ciebie mikrokalibracja po przełączeniu na MF?
    Manualne ostrzenie na kropkę się nie sprawdza. Było to już kiedyś w jakimś wątku. Oczywiście dla mnie to nie problem bo nie ostrzę manualnie wspomagając się kropką. Ogólnie "raz na ruski rok" ostrzę manualnie

  9. #9

    Domyślnie

    Co konkretnie znaczy nie sprawdza? Jest jakaś stała odchyłka, AF działa losowo, jeszcze coś innego?
    ['O]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Co konkretnie znaczy nie sprawdza? Jest jakaś stała odchyłka
    Dokładnie jest odchyłka zgodna z tą wprowadzoną do korektora.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •