Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Nie rozumiem dlaczego piszesz, że film z lustrzanki wymaga większej ilości pracy niż z bezlusterkowca czy kamery?
    To zrozum, że stabilizacja w obiektywach do lustrzanek jest do robienia zdjęć, a nie filmowania, a w takim Olympusie czy Panasonicu jest również do filmowania... a różnica między tymi dwoma nie jest mała, bo to jedna płaszczyzna vs. stabilizacja w wielu płaszczyznach.

    Kolejną sprawą jest działania AWB, pomiarów światła, płynności zmiany ekspozycji, itp... jest cała masa rzeczy, w których automatyka i mechanika lustrzanek jest daleko z tyłu za kamerami czy aparatami robionymi również pod kątem łatwego filmowania.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 17-10-2015 o 23:33
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #12
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    To zrozum, że stabilizacja w obiektywach do lustrzanek jest do robienia zdjęć, a nie filmowania, a w takim Olympusie czy Panasonicu jest również do filmowania... a różnica między tymi dwoma nie jest mała, bo to jedna płaszczyzna vs. stabilizacja w wielu płaszczyznach.
    Przecież dałem Ci przykład filmu, który Camille Marotte nakręcił lustrzanką i obiektywami bez stabilizacji. Da się? Da się, tylko trzeba umieć. Możesz się obkupić w sprzęt i wszystkie gadżety filmowe, ale dobrego oka i wyczucia nic nie zastąpi. Jeżeli lustrzanka Cię przerasta, to zacznij filmować telefonem. Tam będziesz miał automat i "łatwe filmowanie".
    Ostatnio edytowane przez sv ; 17-10-2015 o 23:48

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Da się, tylko trzeba umieć.
    Rowerem szosowym też się da:

    https://youtu.be/5z1fSpZNXhU
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Przecież dałem Ci przykład filmu, który Camille Marotte nakręcił lustrzanką i obiektywami bez stabilizacji. Da się? Da się, tylko trzeba umieć. Możesz się obkupić w sprzęt i wszystkie gadżety filmowe, ale dobrego oka i wyczucia nic nie zastąpi. Jeżeli lustrzanka Cię przerasta, to zacznij filmować telefonem. Tam będziesz miał automat i "łatwe filmowanie".
    Dałeś przykład profesjonalnie zmontowanego filmu, a nie tego, że lustrzanką da się tak samo łatwo nakręcić stabilny materiał, poza tym nie ma tam ani słowa, że było to kręcone z ręki. Jest tam podaje jedynie jakich obiektywów użyto i jestem przekonany, że nie było to kręcone z ręki.

    A film z wesela nie ma żadnej zmiennej sceny, a ujęcia mają zaledwie kilka sekund.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za opinie. To prawda, jestem amatorką, ale jednak chciałabym poszerzać wiedzę w tym kierunku, bo, jak to mówią, trening czyni mistrza, dlatego też inwestując w wyższej klasy aparat niż mój poprzedni, staram się znaleźć jak najlepsze rozwiązanie również do filmowania (bo jednak kamera to kolejny spory wydatek..).

    Cytat Zamieszczone przez boeing Zobacz posta
    Rozumiem że koleżanka pisze jako amator - więc też filmików 'przy okazji' zapewne nie zamierza ciąć na fragmenty kilkusekundowe i następnie to mielić..
    Akurat mam w planach zrealizowanie pomysłów, które będą wymagały takich cięć kilkusekundowych, ale jestem świadoma, że początkowe efekty będą dalekie od wymarzonej wizji. Będę nagrywać, ciąć i praktykować na tyle, ile cierpliwość pozwoli, a oglądanie filmów profesjonalistów nagrywanych podobnym sprzętem jest motywacją do dalszego działania.

    Cytat Zamieszczone przez sven Zobacz posta
    Co do riga: filmuję lustrzanką od 7 lat i nigdy nie użyłem. W zamian polecam statyw lub monopod. Tańszy i skuteczniejszy. Podobnie z follow focusem: zbędny wydatek.
    Właśnie jak na razie zainwestowałam jedynie w statyw. Gdy opanuję sprzęt, a nadal będzie mnie ciągnęło do filmowania to zbiorę oszczędności i wtedy pomyślę o dodatkowym sprzęcie do dynamicznych ujęć.

  6. #16

    Domyślnie

    @sven

    to nie była ironia. Szczerze miałem nadzieję że coś wygrzebiesz z kolekcji - 7 lat w profesji na pewno pozwala na uzyskanie perełki i wyłożenie fajnego przykładu że się da.
    Filmik świetny ( gratuluję! ) i prawie cały mógł być rzeczywiście zrobiony z ręki/statywu, co niemniej nadal pokazuje że da się kilkuminutowy filmik z całego dnia właśnie szatkując materiał;
    Filmik (szczególnie na początku) fajnie pokazuje że gdy akcja jest dynamiczna to i kamera/lustrzanka może działać statycznie - a efekt jest jak najbardziej bardzo zadowalający i na pewno nie monotonny. Gorzej gdy akcja jest statyczna i trzeba by nadrobić dynamiką lustrzanki (z ręki oczywiście; no chyba że statyw się przewróci )
    Nie wiem też ile czasu zajął Ci montaż, ale podejrzewam że jako że siedzisz już w interesie chwilkę to i tu nie ma dla Ciebie problemu. Gorzej z amatorem który ma zasiąść do takiej zabawy w szatkowanie i klejenie.

    @ania
    jeśli dopiero zaczynasz i mierzysz w takie filmiki jakie zostały tu zaprezentowane to życzę po prostu dużo samozaparcia w dążeniu do celu. Święci garnków nie lepią , więc jak najbardziej wszystko jest możliwe.
    Po prostu musisz się przygotować na dużo pracy w post-procesie o czym już pisałem
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •