Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: D50 hmmm....

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rkaniews Zobacz posta
    Hej Nikoniarze.

    Posiadam kupionego lat temu z 10 Nikona D50 z kitowym obiektywem 18-55. Lata leca a pucha ani obiektyw popsuc sie nie chca. Moze dlatego, ze przebieg maly. Zdjecia to rodzinne kotlety I tyle.
    Czasami jednak czegos brak.
    Cos bym wysuplal na poparwe ale nie wiem w ktorym isc kierunku.
    Miałem te same problemy. Ciemno. Kupiłem (za szybko podjęta decyzja, za mało poczytałem) nikorra 50 f1.8. Porażka - co z tego, że jasny, jego wadą jest ogniskowa do dx - 75. Ze dwa razy córce zdjęcie do legitymacji i paszportu robiłem. Zoom w nogach to mit szczególnie w wąskich pomieszczeniach. Następnie do kita dokupilem lampę Sb-700. To był lepszy ruch. Zaczelobyc jasno Potem dokupilem nikorra 18-105, kit poszedł do szuflady obok 50tki. Ale dalej brakowało światła, dokupilem sigme 17-50 oj poprawiło się. W kwietniu tego roku d50 poszedł do szuflady - kupiłem d7100. Jest super. Na razie starcza ISO aczkolwiek 3200 nie do przyjecia zestaw ten (d7100, sigma i sb700) do tego co piszesz jest wystarczający. Tylko ten budżet?
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gzyms Zobacz posta
    Miałem te same problemy. Ciemno. Kupiłem (za szybko podjęta decyzja, za mało poczytałem) nikorra 50 f1.8. Porażka - co z tego, że jasny, jego wadą jest ogniskowa do dx - 75. Ze dwa razy córce zdjęcie do legitymacji i paszportu robiłem. Zoom w nogach to mit szczególnie w wąskich pomieszczeniach. Następnie do kita dokupilem lampę Sb-700. To był lepszy ruch. Zaczelobyc jasno Potem dokupilem nikorra 18-105, kit poszedł do szuflady obok 50tki. Ale dalej brakowało światła, dokupilem sigme 17-50 oj poprawiło się. W kwietniu tego roku d50 poszedł do szuflady - kupiłem d7100. Jest super. Na razie starcza ISO aczkolwiek 3200 nie do przyjecia zestaw ten (d7100, sigma i sb700) do tego co piszesz jest wystarczający. Tylko ten budżet?
    @gzyms
    A ja takich "problemów" nie miałem. Ale moja droga była trochę inna. D70 +17-70 kit (tu były, bo nie miałem lampy). D90 18-105 już prawie światła nie brakowało. Potem lampa i światła starczało. Brakowało za to plastyki i małej GO. kupiłem 85 18,D + 17-50 sigma 2,8 i zrobiło się OK. Z lampy nadal nie rezygnuję używam jej prawie zawsze nawet w pełnym słońcu. Co do Sigma 17-50 vs stałka 50mm. Właśnie rozglądam się za kupnem tylko nie mogę się zdecydować czy 1,8 starczy czy celować w 1,4. MZ różnica w plastyce miedzy jasną N 50mm vs S 17-50 2,8 będzie zbliżona jak między S 17-50 a N18-105. Iso 3200 z D7100 w pełni akceptowalne. Drukowałeś odbitki czy tylko na monitorze oglądasz ? Do druku, użyteczne spokojnie 4000-5000.
    Bałem się "stałek" właśnie ze względu na zoom w nogach. Mitem jest problem z ich używaniem. Problemem jest zły dobór stałki do warunków terenowych. Jest 35mm i krócej do pomieszczeń i problem "znika". Jest S 18-35 1,8f (bardzo jasno, do tego ostro) i nic nie trzeba przepinać.

    PS. Może odkupię te twoją felerną 50 f1,8 w dobrej cenie
    D90/D7100 /S 17-50:f2,8 OS/N 18-105vr:f3,5-5,6 /N55-200vr:f4-5,6 /N 50:f1,8G/N 85D:f1,8 /voleoon 331ex

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sztender Zobacz posta
    A ja takich "problemów" nie miałem. Ale moja droga była trochę inna. D70 +17-70 kit (tu były, bo nie miałem lampy).
    Niestety kaski brakowało i d50 musiał wystarczyć.
    Cytat Zamieszczone przez sztender Zobacz posta
    Z lampy nadal nie rezygnuję używam jej prawie zawsze nawet w pełnym słońcu.
    Ja też czasami zabieram, ale nosić to wszystko do zdjęć spacerowo-rodzinnych w terenie, biegając za kilkulatką wśród tłumów ludzi, nie chce mi się
    Cytat Zamieszczone przez sztender Zobacz posta
    MZ różnica w plastyce miedzy jasną N 50mm vs S 17-50 2,8 będzie zbliżona jak między S 17-50 a N18-105.
    No cóż wg mnie 18-105 ma przewagę nad sigmą tylko w kwestii wagi, poziomu hałasów (praktycznie brak, niedawno wyciągnąłem i przestraszyłem się, że nie działa bo silnika prawie nie słychać tak jak przy sigmie) oraz jest dłuższy, co przy spacerze jest sporą przewagą Co do plastyki, kwestia gustu i chęci poprawy sobie samopoczucia , a dodatkowo mój nikkor z d7100 coś mgiełkę robi wokół postaci, zatem nie przypinam go. Zresztą do sigmy mam starego i taniego N 70-300 i czasami go podpinam ale zmieniam obiektywy rzadko.
    Cytat Zamieszczone przez sztender Zobacz posta
    Iso 3200 z D7100 w pełni akceptowalne. Drukowałeś odbitki czy tylko na monitorze oglądasz ? Do druku, użyteczne spokojnie 4000-5000.
    No tu jest problem - przyrzekam sobie, że w końcu podrukuję ale i tak nic z tego nie wychodzi Czasami jedno zdjątko na laserówce druknę ale jakość jest kiepska nawet przy iso 100
    Cytat Zamieszczone przez sztender Zobacz posta
    Bałem się "stałek" właśnie ze względu na zoom w nogach. Mitem jest problem z ich używaniem. Problemem jest zły dobór stałki do warunków terenowych. Jest 35mm i krócej do pomieszczeń i problem "znika". Jest S 18-35 1,8f (bardzo jasno, do tego ostro) i nic nie trzeba przepinać.
    Tak naprawdę, tak mi się wydaje, dla zdjęć spacerowo-rodzinnych po co stałki? Problem to kasa, ciężar, przepinanie (kompakt czy bezlusterkowiec nie wchodzi w grę, bo w rodzinie i wśród znajomych nie będę wyglądał jak pro . Ja zastanawiam się nawet by sprzedać część obiektywów (d50 z kitem zostaje dla córki dla mnie sigma dołożyć i kupić N 18-300 lub tamrona 16-300 W dobrym, podwórkowym świetle dla amatora idealne (tylko ta kasa .
    Cytat Zamieszczone przez sztender Zobacz posta
    PS. Może odkupię te twoją felerną 50 f1,8 w dobrej cenie
    Sprzedałbym już dawno, ale 1. kupiłem go za ponad 5 stów w FJ, 2. w środku jest jakiś paproch, co prawda nie widać go na zdjęciach ale znacząco może obniżyć cenę a nie będę oszukiwał, 3. No właśnie ile za niego wezmę 200zł? To niech sobie leży, niedługo nowe zdjęcia do legitymacji będzie trzeba zrobić Zresztą moja 50 to ta tania chińszczyzna D.
    Ostatnio edytowane przez gzyms ; 15-10-2015 o 10:33
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •