Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Question Dziwna plama na matrycy | D7000 |

    Witajcie

    Jestem posiadaczem nikona d7000 od 4 lat. Aparat przeżył skrajne temperatury, każdy rodzaj pogody. Nadal działa jak powinien. 2 miesiące temu pojawiła się pewna plama na matrycy. Postanowiłem wyczyścić matrycę ponieważ myślałem ze to tzw plamy oleju, i tak też wyglądało na zdjęciach. Zakupiłem zestaw gąbek nasączonych płynem oraz suchych szpatułek to czyszczenia na sucho. Niby śmieci i plamy zniknęły. Ale pojawiły się znowu. Być może nie zginęły, ale robiłem zdjęcia pod słońce to ich nie było widać, ze słońcem się pojawiają.

    Reasumując, myślałem ze to plama oleju, a okazuje sie ze nie, zyje i ma sie dobrze.

    Ktoś z Was może pomoc w dochodzeniu co to może byc ?



  2. #2

    Domyślnie

    Brud na matrycy nigdy na zdjęciu nie objawi się jako jaśniejsza plama.
    To co tu widać to mogą być odblaski. Ale wtedy na każdym zdjęciu będą w innym miejscu i kształcie.
    Jeśli są zawsze w tym samym miejscu, to może być wypalony filtr bayera na matrycy. Nie robiłeś czasami zdjęć zaćmienia słońca bez odpowiedniego filtra?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jak napisał Top67. Raczej filtr. Nie robiles czasami zdjec na pokazie laserowym?

  4. #4

    Domyślnie

    Robiłem zdjęcie zaćmienia, ale miałem nałożony tylko polaryzacyjny i plastikowy cookin . rozumiem już gdzie popełniłem bład

    - - - - kolejny post - - - - - -

    czy wymiana matrycy jest jedynym rozwiązaniem ?

  5. #5

    Domyślnie

    Można wymienić matrycę oraz sam filtr.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Studio5s Zobacz posta
    Można wymienić matrycę oraz sam filtr.
    a orientacyjnie koszt takiej zabawy ? i czas

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •