Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Obrazek z D90 - mam dość

    Witam wszystkich.
    Problem mam właściwie od początku zakupu aparatu z KAŻDYM obiektywem, ba, odnoszę wrażenie, że D40 wypluwał ładniejsze zdjęcia.
    Korzystałem z Tokiny 12-24 f4, Nikkora 35mm 1.8G (został sprzedany, bo odsetek nietrafionych przez AF zdjęć był strasznie duży) i Nikkora 50mm 1.8D. Najlepiej jest na Tokinie choć nie jest to efekt w pełni satysfakcjonujący.

    Problem polega na tym, że zdecydowanie brakuje mi ostrości. Każde zdjęcie jest zmydlone, nawet po obróbce. Załączam kilka losowych NEFów, napiszcie, co o tym sądzicie. Niektóre wykonałem jako test, wydawało mi się, że 1.8D po przymknięciu do 5.6 powinien być żyletą, a tu zonk.

    Ustawienia :
    Przetwarzanie obrazu - wyostrzanie 6, reszta standard (po środku)
    D-lighting - OFF
    Punkt AF na środek
    Reszta raczej mało istotna

    Link:
    http://1drv.ms/1R1ux9a

  2. #2

    Domyślnie

    Wielkim specem od obróbki nie jestem ale takie coś udało mi się uzyskać w parę minut. Co do rawów - okrutnie ciemnie
    D750 || D610 || N85 f/1.8G || N35 f/1.8G ED || SB-700 + torba innych mniej lub bardziej potrzebnych wynalazków

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Krajobraz robiłeś z ręki?

  4. #4

    Domyślnie

    hej.
    Ja używam d90+50/1.8 d i nie jest aż tak tragicznie. wiadomo, zdarza się mydło...
    Ale u mnie po podłączeniu np. sigmy 85 1/4 staje się ostry już od pełnej dziury

    D750/d700+ tokina 16-28/2.8 + 85/1.8g + sigma 50/1.4 hsm ex+ Genesis Stroboss 58n

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wydziwiaj, nei ma mydła.

    Owszem, są nietrafione obrazki - na przykład ten z tą dziwną aparaturą wyglądającą jak niemiecki detonator (5 kółek i z prawej jakieś pokrętła) - tam ostrość jest jakby za wszystkim i najostrzejszy wydaje mi się blat, na jakim to leży - czyli ostrość nietrafiona. Jest na przykład zdjęcie poruszone - ta turbina z ukosa. Jest tak duże poruszenie, że powinienś to zauważyć. Zdjęcie z turbiną en face też wygkląda na i ostre i poruszone, choć nie tak ewidentnie jak to z turbiną z ukosa.

    Pewnie ten obiektyw nie jest demonem ostrości i brzytwą, ale nie można powiedzieć, żeby się nei nadawał z powodu mydła.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 08-10-2015 o 22:24
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #6

    Domyślnie

    @UP
    Co do turbiny, faktycznie, nie to zdjęcie, bo z czasem przesadziłem.
    Plik już leci.


    Krajobraz robiłeś z ręki?
    Nie.
    Napisałem, że to zrzuta kilku losowych zdjęć, chodziło mi o sprawdzenie ostrości, nie ekspozycji .
    Mam kilka innych, obrobionych, może kiedyś wstawię i spytam się o opinię.


    Wielkim specem od obróbki nie jestem ale takie coś udało mi się uzyskać w parę minut. Co do rawów - okrutnie ciemnie
    Ten krajobraz to bym nawet zostawił. Chodziło mi głównie o ostrość nowej pięćdziesiątki (zdjęcia tych maszyn).

    hej.
    Ja używam d90+50/1.8 d i nie jest aż tak tragicznie. wiadomo, zdarza się mydło...
    Ale u mnie po podłączeniu np. sigmy 85 1/4 staje się ostry już od pełnej dziury
    Tylko, że mydło na f5,6, f8 ? Rozumiem, że w okolicach maksymalnego otworu jakość jest tragiczna, ale po takim przymknięciu powinno być ok.
    Dysponuje ktoś portretem z D90 z dowolnym szkłem ? Byłbym bardzo wdzięczny za RAWka.
    Ostatnio edytowane przez DonFG ; 08-10-2015 o 22:23

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Nie.
    Napisałem, że to zrzuta kilku losowych zdjęć, chodziło mi o sprawdzenie ostrości, nie ekspozycji .
    O czym Ty piszesz ? Jeśli robisz zdjęcie z ręki to masz za długi czas i nie ma to żadnego wpływu na ekspozycję

  8. #8

    Domyślnie

    Zdjęcie nie było robione z ręki... przecież napisałem.

    Tutaj link do turbiny na krótszym czasie :
    http://1drv.ms/1R1zgI5

    //Z blatem też nieaktualne, wiem, co źle zrobiłem.
    Ostatnio edytowane przez DonFG ; 08-10-2015 o 22:32

  9. #9

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia gdzie widzisz problem.

    _DSC0172 - ostre
    _DSC0220 - ostre
    DSC_0237 - nie trafione. Ostro jest z tyłu
    DSC_0277 - ostre w płaszczyźnie rdzenia
    DSC_0280 - poruszone
    DSC_0282 - ostre

    Napisz z czym masz problem. Piszesz o mydle. Aparat nie może mydlić, to może zrobić tylko obiektyw. Aparat może nie trafić z ostrością. Poza ewidentnym BF na 0237, reszta jest w porządku.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    Może inaczej, nie jestem zadowolony z detaliczności i myślę, że to wina puchy, a nie szkieł.
    Skoro z ostrością w porządku, to pozostaje zmiana body.
    No cóż, dzięki za pomoc.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •