Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    byłem na ślubie u kolegi, celowo zabrałem ze sobą d300 (ta sama matryca), nie widzę u siebie problemów które opisujesz, podstawa, dobre naświetlenie i obróbka (raw), nikkorem 50 f1,8d, robię okładki do gazet (większość d300, robione również były z niego bilbordy), 35 też używam, fakt, że trzeba się do niej przyłożyć aby ostrość była prawidłowa, ale tu też nie ma zbyt wielu problemów, są dwie obce - aparat, ale osoby które śledziły fotki stwierdzają, że jest OK, zostaje jeszcze w zdjęciach najsłabszy element, czyli obsługujący go , może tu trzeba poszukać błędów
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Jedynym elementem w body, mającym wpływ na "detaliczność" jest filtr AA. Ale o wiele większy jest wpływ obiektywu. Poprzednio miałeś aparat 6Mpix, więc wymagania do optyki były bardzo małe. Teraz masz 2 razy więcej pokseli. Wszystkie nowe aparaty mają 4 razy więcej pikseli niż D40. Będzie jeszcze gorzej.
    No właśnie. I oprócz tego powiem Ci tyle, ja zmieniałem z D60 na D7000 i matryca była tylko większa o 6 MPix a mimo to było na początku rozczarowanie. Weź też pod uwagę przejście z CCD na CMOS. O wiele lepsze (bardziej żywe) kolory, które "robią" wrażenie ostrości vs naturalne kolory na CMOS. Może koledzy się nie zgodzą, ale subiektywnie miałem takie same uczucia jak Ty. Tak, że.. Bawiłem się Twoimi RAW-ami tylko w View NX i ja tam nie widzę braku ostrości czy rozdzielczości tylko ta machineria z pięcioma pokrętłami jest raczej nie do ogarnięcia
    Tak przy okazji te trzy ostatnie to relikt przeszłości jakaś kopalnia ? Maszyna wyciągowa czy coś takiego ?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •