Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71
  1. #1

    Domyślnie Z FF na DX - co wybrać ?

    Być może będę musiał się przesiąść na tańszy zestaw a że z obiegu wypadłem dawno to muszę poprosić o poradę. Rozważałem bezlusterkowce ale po konsultacji w odpowiednim dziale zdecydowałem że to do niczego nie prowadzi a już na pewno nie do oszczędności. A to właśnie będzie zapewne głównym powodem ewentualnej zmiany. Obecnie został mi D600 i N24-70. Jako że od dłuższego czasu fotografuję w zasadzie tylko albumowo (głównie zdjęcia córki) i że pojawiła się potrzeba innego wydatku zacząłem rozważać powrót do DX. Brałem pod uwagę mojego ulubionego klasyka czyli Fuji S5 ale mam pewne obiekcje - po D600 rozdzielczość Fujika może mi nie wystarczyć. Generalne założenie na dzień dzisiejszy to przyzwoita puszka na poziomie 1500zł (używana). Szkło na 99% zostaje i mówimy tylko o puszce. Będę wdzięczny za sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    Obawiam się, że posiadając optykę wg Twojej "stopki" bardzo szybko zabraknie Ci "szerokości" na DX.

  3. #3

    Domyślnie

    S5 w tandemie z 24-70 fotografowałem jakieś 3 lata. Fakt że miałem jeszcze S10-20 ale ta była zapinana tylko do architektury i krajobrazów.

  4. #4

    Domyślnie

    Zabierałem głos przy bezlusterkowcach bo miałem podobne pomysły jak ty. W tym wypadku nic merytorycznie ci nie podpowiem ale zważ czy aby operacja zamiany twojego FF na oczekiwany DX nie zakończy sie tak:
    zamiast FF bedziesz miał DX
    w portfelu bez zmian (fakt nie stracisz finansowo ale i nie zarobisz)
    a jakość gorsza i pewne ograniczenia (i tu bedziesz w plecy).
    czyli per saldo stracisz.
    Chyba że istnieje nie tylko aspekt finansowy ale merytoryczny tak jak u TOPa
    Ostatnio edytowane przez zoom2 ; 30-09-2015 o 13:19

  5. #5

    Domyślnie

    W portfelu zostanie dość potrzebne mi obecnie około 2000. O jakich dokładnie ograniczeniach dokładnie mówimy, poza ISO6400 czy nieco mniejszą GO ? Pamiętajmy że obecnie fotografuję w zasadzie tylko dziecko

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    1500zł to jedynie D5300 albo D7000, chyba że zmiana całkowicie systemu i przesiadka na bezlusterkowca ?

  7. #7

    Domyślnie

    Poczytałem i poszperałem jeszcze i chyba pójdę w stronę D7100 + S17-50 2.8 + N85 1.8

  8. #8

    Domyślnie

    To jeden z wątków, ale ogólnie parę osób miało problemy z tym modelem SIGMY na D7100
    D700, S24-105/4 ART.

    "...the first thing that you want, will be the last thing you'll ever need"

  9. #9

    Domyślnie

    zostaw FX
    Weź kredyt na 2 000 Ludzie biorą kredyty na 100 000 CHF i spłacają... 2 000 PLN spłacisz

    jakbyś potrzebował 20 000 PLN to by można było rozważyć sprzedaż/zamianę aparatów/systemu itp nie wiem czy warto? @Zoom2 opisał to dosyć konkretnie.

    a jeśli mój pomysł to ZŁO albo głupi pomysł i fotografujesz tylko dziecko okazjonalnie/albumowo to sprzedaj wszystko, kup bezlusterkowca albo lustrzankę używaną + np N 35 1.8 DX - do dziecka pewnie wystarczy.

    Oszczędności będą i kredytu nie będzie

    wiem, że tak doświadczony fotograf jak Ty, da sobie radę z tym "problemem"
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #10

    Domyślnie

    Fuji x-t10 + 18-55 f2,8-4 ? Kupisz za 4,5k. Zostanie więcej niż 2k w kieszeni a jakoś zdjęć przy podanym zastosowaniu powinna ci w zupełności wystarczyć.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •