Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 71
  1. #11

    Domyślnie

    Mniej uniwersalny i mniejsza GO niż w lustrze dlatego jednak z dwojga złego wolę się na DX przenieść

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Moze zostaw FX tylko sprzedaj N24-70 i kup Tamrona 28-75. Uzyskasz te 2 tys. Obiektyw gorszy i wolniejszy ale ... skoro sie przesiadasz na cos tanszego to nie mozesz wymagac tej samej jakosci.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Być może będę musiał się przesiąść na tańszy zestaw ..... Obecnie został mi D600 i N24-70.......
    Jeśli z jakiś powodów rodzinnych przycisnęło Cię by sprzedać tak dobry aparat, to współczuję i rozumiem. Cóż, czasem facet musi podjąć takie decyzje. KROPKA - no comments.

    Przede wszystkim nie wchodź w bezlusterkowce, na dziś to zbyt drogie systemy. Lepiej kupić nowy D3200 z N18-55. Matryca przyzwoita, szklarnię znasz, a braki ergonomii korpusu nadrobisz zdobytym przez lata warsztatem. Mimo, że NEF jest w nim tylko 12-bitowy, to też potrafi zrobić dobre foty.

  4. #14

    Domyślnie

    Jacek dobrze mówi. Jest jeszcze opcja fuji x-t10 + 18-55 + 35 1.4. Fuji to też dx Ale najlepiej zostaw D600 i zmien zooma na tamiego.
    X-T10: xf 35f2, xf90
    D600:

  5. #15
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Poczytałem i poszperałem jeszcze i chyba pójdę w stronę D7100 + S17-50 2.8 + N85 1.8
    Mam coś takiego właśnie jak piszesz. D7100 + S17-50 2.8 + N85 1.8 D
    Niczego nie brakuje, masz i szeroko ( jak na brak typowo szerokiego kąta) i masz jasno i masz szybko. Zamieniłam 35 1.8 i 50 1.8 na sigmę i zrobiłabym drugi raz to samo. 35 i 50 nie sa tak szybkie ani ostre. Owszem były 1.8 ale nie oszukujmy się na 1.8 sa lekko mydlane i tak trzeba je przymykać do 2.8 aby było ostro a mimo tego na 2.8 sigma i tak jest ostrzejsza. Problemy ? Jezeli przeglądanie zdjęcia na podglądzie skokami mozna nazwac problemem to jedyny problem Zestaw wart tych pieniędzy a z Twoimi umiejętnościami (pamiętam Cie z forfoto) wycisniesz z niego sporo.

  6. #16

    Domyślnie

    Dziękuję pięknie za sugestie.

    No cóż... czasem tak bywa że pewne decyzje muszą być podjęte. Niestety od dłuższego czasu nie mam tak naprawdę ani czasu ani opcji na wykorzystanie możliwości FF. To w połączeniu z dość nagłą i niespodziewaną sytuacją zaowocowało taką decyzją. D7100 + S17-50 zostały kupione. Dokupię 85 1.8 i do fotek córki mi wystarczy. Szczerze mówiąc chciałem wrócić do moich korzeni czyli do S5. Tak na dobrą sprawę 99% moich dobrych zdjęc powstało właśnie Fujikiem i mam sentyment do tej puszki jednak chyba już rozdzielczość by mi teraz nie wystarczyła.
    Jeśli w przyszłości poczuję potrzebę FF to wrócę. Do zdjęć rodzinnych tak naprawdę nie jest to kompletnie potrzebne.

    Córko Ależ to dawno było....

  7. #17

    Domyślnie

    dobra decyzja - bo własna - odkąd zmontowałem zestaw 7100 plus sigma 17-50, to odstawiłem na bok plecak z którego wyjąłem 85 i 18-200, teraz chodzę z małą torebką
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #18

    Domyślnie

    Ja tam zrobiłbym wszystko aby pozostać przy FX.

    Ale jak już zrobiłeś to przynajmniej pochwal się jak Ci leży ten "nowy" D7100?
    D7100 | S 70-200 f 2.8 OS HSM | N 18-105 VR | N 50 f 1.8 | N 35 f 1.8 | T 11-16 f 2.8 | Slik pro 330dx | sb 700 | yn-560 II |

  9. #19

    Domyślnie

    Nie pika mi przy złapaniu ostrości Nie wiem czy to gdzieś w menu schowane czy ten typ tak ma.
    Kupiłem zestaw na forum i niby miało być super. W warunkach domowych przy zapalonym świetle na 2.8 Sigma nie trafia a jak trafia to w porównaniu do 24-70 produkuje po prostu mydło. Muszę sprawdzić jak to jest w dzień ale już zaczynam żałować

  10. #20

    Domyślnie

    A masz AF-S ustawione? Tylko wtedy potwierdza ostrość sygnałem, ale może być też wyłączony dźwięk w ustawieniach.
    Mam od 1,5 roku tą sigmę i ostrość jest bardzo dobra.
    D5 + .

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •