Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    Powiem tak: jaja sobie kolega robi. lampy wbudowanej nie wykręcisz. Gdybys miał dodatkowa to one często maja ruchome palniki, ale tez nie zawsze. Poza tym zapomnij o lampie i próbuj ze statywu z małym ISO i dłuższym czasem.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  2. #32

    Domyślnie

    Spróbuję zrobić fotografie bez lampy z statywem, z małym ISO i z dłuższym czasem tak jak proponują tutaj inne osoby. Prośba i pytanie do sl011. Proszę napisać czy używasz program Capture NX-D i jak się z tym programem pracuję i czy jest po polsku.

  3. #33

    Domyślnie

    Trochę poczytałem o tym programie i już wiem co w trawie piszczy.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Powiem tak: jaja sobie kolega robi. lampy wbudowanej nie wykręcisz. Gdybys miał dodatkowa to one często maja ruchome palniki, ale tez nie zawsze. Poza tym zapomnij o lampie i próbuj ze statywu z małym ISO i dłuższym czasem.
    Przepraszam,nie chciałem robić żadnych jaj. Umknęło mi tylko, że kolega próbuje ten problem pokonać przy pomocy wbudowanej lampy. Powiem brutalnie: przy takim zasobie sprzętowym i stosunkowo małym doświadczeniu fotografującego, szansa na zrobienie dobrego zdjęcia jest mała. Można iść z tanią rozbudową "zasobu sprzętowego" w dwóch kierunkach. Żeby nie mieszać kolorów świateł do doświetlenia użyć jakichś prostych lamp przenośnych (nawet takich na biurko). Inne wyjście kupić za 200-300zł lampę błyskową bez automatyki ale z ruchomym reflektorem ( może być jakaś chińszczyzna albo używka bez iTTL np. SB28, Metz itp.). Taka lampa przyda się zresztą w wielu innych sytuacjach, szczególnie we wnętrzach.

  5. #35

    Domyślnie

    A nie da rady tego stołu ustawić pod oknem? Wtedy można wykorzystać fajne boczne światło i będzie klimatycznie.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  6. #36

    Domyślnie

    Nie używaj lampy - leć tylko na zastanym, bo z lampą, a szczególnie wbudowaną będziesz miał problem z cieniami (i to nie tylko od obiektywu). f/8, ISO100, czas w zależności od okoliczności, ale pewnie kilka sekund, jeśli światła nie jest za dużo, WB ustawisz podczas obróbki i będzie cacy.
    Właśnie jestem na etapie obrabiania fotek z jednego z ostatnich zleceń i uwierz, albo nie, ale parametry poniższego zdjęcia, to ISO 100, f/9 i 6 sekund(!) ekspozycji - a światła, jak widać nie brakowało aż tak bardzo.

    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    A nie da rady tego stołu ustawić pod oknem? Wtedy można wykorzystać fajne boczne światło i będzie klimatycznie.
    Serdecznie dziękuję za pomysł. Da się tylko to nie ładnie będzie wyglądać.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Nie używaj lampy - leć tylko na zastanym, bo z lampą, a szczególnie wbudowaną będziesz miał problem z cieniami (i to nie tylko od obiektywu). f/8, ISO100, czas w zależności od okoliczności, ale pewnie kilka sekund, jeśli światła nie jest za dużo, WB ustawisz podczas obróbki i będzie cacy.
    Właśnie jestem na etapie obrabiania fotek z jednego z ostatnich zleceń i uwierz, albo nie, ale parametry poniższego zdjęcia, to ISO 100, f/9 i 6 sekund(!) ekspozycji - a światła, jak widać nie brakowało aż tak bardzo.

    Proszę zauważ kilka ważnych rzeczy co do zdjęcia. U Ciebie jest to duży pokój a u Mnie jest mały pokój - wymiar pokoju - szerokość 4,40 m, długość 4,80 m - jest to ważna i istotna rzecz. Inna sprawą jest to na jaki sprzęcie fotografowałeś ten pokój, o sprzęcie nic nie pisałeś. A ja mam bardzo skromy sprzęt.

  8. #38

    Domyślnie

    Sprzęt tu nie ma nic do rzeczy - uwierz mi (no dobra - potrzebny jest solidny statyw i dowolna lustrzanka). A ten pokój z mojego zdjęcia ma wymiary niemal identyczne, do Twojego, tyle, że ja fotografowałem obiektywem szerokokątnym, co w Twoim przypadku też nie ma znaczenia, bo potrzebujesz "ogarnąć" tylko jego część, więc 18mm na DX spokojnie wystarczy (moje zdjęcie, to 18mm na FX tak dla wyjaśnienia)
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •