Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Co do światła, nie pisałeś o lampie. miałeś statyw, wiec mogłeś ustawić dłuższe czasy i niskie ISO. Wtedy miałbyś naturalne oświetlenie, "jak w realu" jeśli taki był twój zamiar. A balans bieli dopasowałbys w programie bez większych problemów.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Skrócenie ogniskowej na pewno "coś" da. Czy wystarczająco - to musisz sam ocenić.
    Ostatecznie możesz otworzyć szafę i aparat wstawić do środka. W ten sposób zyskasz dodatkowe kilkadziesiąt cm.

    Mieszania różnych kolorów oświetlenia nie polecam. Jeśli musisz użyć lampę, możesz spróbować umieścić przed nią jakieś pomarańczowe lub żółte szkiełko, żeby ocieplić kolor błysku. Albo błyskać w świetle dziennym, bardziej podobnym do błyskowego niż żarowe.
    Tutaj muszę przeprosić użytkownika ponieważ nie napisałem że zmieniłem tło w zdjęciu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Kolejne zdjęcie, bezpośrednio z aparatu, bez żadnej obróbki http://images.tinypic.pl/i/00708/u3gux3iegkf8.jpg

  3. #23

    Domyślnie

    Wydaje się, że jest lepiej. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć.
    Tylko niestety obiektyw rzuca nadal cień w okolicach kółek fotela. W dodatku ten cień zwiększył się po skróceniu ogniskowej. Może pomogłoby, gdybyś pochylił aparat do przodu (jeśli koniecznie musisz użyć lampę).

    Pisząc o mieszaniu różnych świateł nie miałem na myśli żółtej ściany, tylko to, że na fotelu i kanapie widać, że z góry świeci coś bardziej pomarańczowego niż z przodu. Nie musi to być wadą. Wszystko zależy od tego, co chcesz uzyskać.

  4. #24

    Domyślnie

    To ma być proste zdjęcie. Tak się zastanawiam czy nic innego z tymi cieniami przy kółkach nie idzie zrobić.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychumag Zobacz posta
    To ma być proste zdjęcie. Tak się zastanawiam czy nic innego z tymi cieniami przy kółkach nie idzie zrobić.

    Skoro ma być proste, to wywal ten dywan i kanapę. Pewnie zaraz się zasłonisz brakiem miejsca, ale... no nie wiem, jak to zrobisz, drzwi na zewnątrz masz, więc ją wynieś na korytarz.
    Dobrze Ci ludzie sugerują - nie mieszaj źródeł światła! Ja bym na Twoim miejscu została przy naturalnym, masz statyw, więc możesz zejść z czułością i dłużej ponaświetlać. Wtedy też rozwiąże Ci się problem cienia pod kółkami - fakt, że pewnie będzie nadal, ale na pewno ze względu na brak kontrastu wynikającego z pomieszania warunków zastanych i światła z lampy będzie mniej walący po oczach.
    amatorką jest i na dodatek bezczelnie sobie bloguje.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychumag Zobacz posta
    To ma być proste zdjęcie. Tak się zastanawiam czy nic innego z tymi cieniami przy kółkach nie idzie zrobić.
    Próbowałeś bez lampy? Cyknąć rawa, a potem wczytać do Capture NX-D i podciągnąć cienie albo po prostu zwiększyć D-ligthing.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Próbowałeś bez lampy? Cyknąć rawa, a potem wczytać do Capture NX-D i podciągnąć cienie albo po prostu zwiększyć D-ligthing.
    Tak, za ciemno w pokoju. Wszystkie fotografie robię w rawach.

  8. #28

    Domyślnie

    Jeżeli mają to być proste zdjęcia dokumentacyjne, to możesz jeszcze spróbować wyłączyć światło elektryczne, lampę w sufit (lekko w tył) i uzyskasz rozproszone jednorodne kolorystycznie swiatło wypelniajace pokój.
    Wszystko zależy wtedy od wysokości pokoju, jego wielkości i możliwości obrotu lampy. Jeżeli lampa ma dostateczną moc, to w celu lepszego rozproszenia można jeszcze dodać jakiś dyfuzor. Do zrobienia w miarę poprawnych zdjęć dokumentacyjnych w pomieszczeniu to chyba najprostsza metoda.

    PS Oczywiście moja propozycja dotyczy sytuacji kiedy przez okno wpada przynajmniej trochę światła, żeby po pokoju można się swobodnie poruszać.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 01-10-2015 o 14:28

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Jeżeli mają to być proste zdjęcia dokumentacyjne, to możesz jeszcze spróbować wyłączyć światło elektryczne, lampę w sufit (lekko w tył) i uzyskasz rozproszone jednorodne kolorystycznie swiatło wypelniajace pokój.
    Tylko ostrożnie, bo wbudowana lampa może ulec uszkodzeniu podczas takiego jej ustawiania.

  10. #30

    Domyślnie

    Do zdjęć robienia niestety powrócę za kilka dni, bo komuś obiecałem pożyczyć statyw. Mam pokój o wymiarach - szerokość 4,40 m, długość 4,80 m oraz jedno okno po prawej stronie. Myślę że z lampą nic nie będę kombinował jak może ulec uszkodzeniu.

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Jeżeli mają to być proste zdjęcia dokumentacyjne, to możesz jeszcze spróbować wyłączyć światło elektryczne, lampę w sufit (lekko w tył) i uzyskasz rozproszone jednorodne kolorystycznie swiatło wypelniajace pokój.
    Wszystko zależy wtedy od wysokości pokoju, jego wielkości i możliwości obrotu lampy. Jeżeli lampa ma dostateczną moc, to w celu lepszego rozproszenia można jeszcze dodać jakiś dyfuzor. Do zrobienia w miarę poprawnych zdjęć dokumentacyjnych w pomieszczeniu to chyba najprostsza metoda.

    PS Oczywiście moja propozycja dotyczy sytuacji kiedy przez okno wpada przynajmniej trochę światła, żeby po pokoju można się swobodnie poruszać.
    Mam tylko lampę w aparacie i nic więcej.
    Ostatnio edytowane przez Krzychumag ; 01-10-2015 o 17:02

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •