Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11

    Domyślnie

    Średnio, czy nie, jak nie pokażesz to ci nikt nie będzie mógł pomoc zrobić to lepiej.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  2. #12

    Domyślnie

    Mogę panu pokazać prywatnie. Bardzo mi zależy aby nie były publiczne pokazywane z ważnego jednego powodu.

  3. #13
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Przede wszystkim musisz aparat ustawić prostopadle. Druga sprawa najlepiej zrobić hdr. Potem w jakimś sensownym programie to poskładać. Tylko żeby nie było sztucznie. Możesz też składać zdjęcia i maskować wybrane fragmenty. Dla mnie profesjonalne zdjęcia wnętrz robi kolega Stig z forum. Gdyby tak chciał robić warsztaty chętnie bym na nie pojechał

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychumag Zobacz posta
    Mogę panu pokazać prywatnie. Bardzo mi zależy aby nie były publiczne pokazywane z ważnego jednego powodu.
    Mi pokazywać nie musisz, nie jestem specjalista, wiec mógłbym ci tylko powiedzieć jak ja bym to zrobił, niekoniecznie lepiej.

    Może następnym razem będziesz mógł wrzucić, a teraz to chyba można zamknąć wątek.

    PS: nie wiem ile masz lat, ale tu na forum nie musisz pisać na Pan, niezależnie od wieku.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  5. #15

    Domyślnie

    Jedno z przykładowych zdjęć. Dostępne pod linkiem http://pics.tinypic.pl/i/00708/ih0xk72aemc0.jpg

  6. #16

    Domyślnie

    Przede wszystkim wymieszałeś źródła światła o różnych kolorach. Zdaje się, że oświetliłeś pokój z żyrandola i użyłeś wbudowaną lampę błyskową. Uzyskałeś biały pierwszy plan, żółte tło i dziwny cień pod blatem.
    Jeśli było za ciemno pod stołem z powodu górnego światła, być może lepiej byłoby doświetlić cień lampką ze zwykłą żarówką albo blendą/lustrem.

    Edit: Poza tym mi rzuca się w oczy, że kadr jest przechylony.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 01-10-2015 o 09:37

  7. #17

    Domyślnie

    Dziękuję o opinie o zdjęciu. To prawda co napisałeś o oświetleniu. Co do światła pod stołem to o tym nie pomyślałem. Co do kadru to tutaj jest największy problem. Wiem że aparat z statywem powinien stać prostopadle co do zdjęcia, ale jeżeli tak zrobię to nie obejmę całego zdjęcia z powodu mało miejsca w pokoju.

  8. #18

    Domyślnie

    Rozumiem, że dosunąłeś aparat pod samą ścianę? Ale miałeś jeszcze 3mm zapasu ogniskowej (użyłeś 21mm).

  9. #19

    Domyślnie

    Co do aparatu to nie mogłem dosunąć aparatu do ściany bo stoi ciężka szafa. mogłem użyć 18 mm tylko czy coś by to dało. Pewnie z cieniem pod stołem już nic nie zrobię ale z kadrem przechylonym można powalczyć.

  10. #20

    Domyślnie

    Skrócenie ogniskowej na pewno "coś" da. Czy wystarczająco - to musisz sam ocenić.
    Ostatecznie możesz otworzyć szafę i aparat wstawić do środka. W ten sposób zyskasz dodatkowe kilkadziesiąt cm.

    Mieszania różnych kolorów oświetlenia nie polecam. Jeśli musisz użyć lampę, możesz spróbować umieścić przed nią jakieś pomarańczowe lub żółte szkiełko, żeby ocieplić kolor błysku. Albo błyskać w świetle dziennym, bardziej podobnym do błyskowego niż żarowe.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •