Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 75
  1. #11

    Domyślnie

    Mój powiększalnik obsługuje format max 6x6. W sumie mógłbym kupić magnifax'a. Sam nie wiem. Kwadratu nigdy nie robiłem. W sumie poza Ami nic średnioformatowy go nie miałem w rękach. Nie mam żadnych preferencji co do formatu. Głównym kreterium jest mobilność i cena. Na plus wymienne kasetki i migawka centralna. Ta bronica wydaje się fajna. Co jest tak bardzo złego w tym kiev'ie?

  2. #12

    Domyślnie

    Co do kijewa to wygoogluj sobie pana Gecyngiera z Warszawy ul. Lewartowskiego.
    W swoim czasie był artystą jeśli chodzi o regulację tych aparatów.
    Ale kijew to ostatni korpus jaki ci mozna polecic.
    Jak chcesz poręcznie to lustrzanka dwuobiektywowa (TLR) lub mamiya 6 lub 7 (taka leica 6x6 lub 6x7).
    Klasyczna modułowa lustrzanka srednioformatowa mimo swoich zalet , do twoich celow (gory) ma raczej srednie zastosowanie.
    Co do kwadratu to zgodnie z filozofia hassela nie bedziesz musial sie zastanawiac w czasie pstrykania czy kadr poziomy czy pionowy. Zdecydujesz juz po.
    p.s hasselbladem w gorach , i to wysokich fotografowal kiedys taki facio ktory sie nazywa Miroslaw Wisniewski.

  3. #13

    Domyślnie

    Jeśli ma być mobilnie i tanio, to może jakieś 6x4,5? Zakładasz użycie statywu? Bo jak tak, to by się wszelkie Fuji 645 nadawały.

  4. #14

    Domyślnie

    Znowu tak tanio nie musi być. Nie podoba mi się to fuji. Szerokokątny zoom, dalmierz, brak kasetek... Jak czymś takim zrobić poziomy kadr? Rozumiem, że po to ten statyw. Z tą mobilnością chodziło raczej o całodniowe chodzenie z aparatem chociażby po mieście. Nie koniecznie po wysokich górach. Wydaje mi się, że modułowy średni format byłby jednak lepszy. Myślę, że zostanę przy 6x6.

  5. #15
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Skoro to 6x6 to kadr poziomy robi się tak samo jak Haselem - w wyobraźni

    Skoro myślisz o pracy na powiększalniku 6x6 to możesz kupić 645. Do wyboru masz Mamiye 645 (ale nie najstarsze, bo one nie miały odczepianych kasetek), Bronicę 645 oraz Pentaxa 645.
    Pentax jest perspektywiczny, bo jest także cyfrowa wersja tego Pentaxa, z tą sama optyką.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #16

    Domyślnie

    Jacku Pentax 645 nie ma odczepianej dupy

  7. #17
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    No fakt. Ale jak pisałem - optykę ma się te samą co do cyfrowego Pentaxa.
    Czyli z 645 masz Mamiye i Bronice i wkładki bądź kasety do większych aparatów robiące np z 6x6 czy z 6x7 rozmiar 645.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #18

    Domyślnie

    Z poziomym kadrem chodziło o fuji 645. Zrobienie go z ręki musi być cholernie nie wygodne. Tak jak pisałem wolałbym 6x6.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Spodobała mi się Mamiya RB67 Pro. Czym różni się od hassla? Warto ją kupić?

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    To 6x7. Jest zdecydowanie większa i cięzsza od hasa. Ale za to jest wiecej optyki. I tańsza.
    Mam RZ
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Przyjacielu @qbel , niezwykle wyraźnie widac , że twoja wiedza o średnim formacie ma źrodła w obrazkach publikowanych w sieci. Musisz obcykać sobie jakiś antykwariat fotograficzny albo muzeum techniki , i zobaczyć te cuda inżynierii na żywca. Bez tego będziesz błądził niczym dziecko we mgle.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Hasselblad ] Hasselblad H3D ... H6D
    By Jacek_Z in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 359
    Ostatni post / autor: 30-05-2018, 17:26
  2. Arax vs. Hasselblad
    By tomwidlak in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 18:34
  3. Hasselblad xpan
    By maklipsowaty in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 11:13
  4. Hasselblad backfocus :-)
    By Michał Jędrak in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 20:19
  5. [ Hasselblad ] Hasselblad 503CWD
    By Greg_k in forum Aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2006, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •