Close

Strona 3 z 63 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 627
  1. #21
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez art44 Zobacz posta
    Witam,
    a czy ktoś wie, jak jest z odcięciem podczerwieni w D80? Art
    Po kupieniu filtra Cokin do podczerwieni śmiało mogę powiedzieć, że D80 potrafi robić całkiem dobrze fotki w podczerwieni. Jeszcze trochę treningu i się będę chwalić na Forum.

    P.s. Diodkę z pilota "widzi" bardzo dobrze.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #22

    Domyślnie

    D80, D200 i D40x maja dośc silny filtr na CCD i sporo podczerwieni odcinaja. Hoya R72 daje tu rade ale i tak czas naswietlania jest o wiele wiekszy niz prz matrycy 6 Mpix (D40,70,50) która filtr miala cieniutki. tutaj mozna nawet spokojnie pstrykac z filtrem 760 czy 820 nm co przy 10 Mpix nie ma wiekszego sensu już.

    A Fisheye z filmem to calkiem logiczne: wywolany film jest przezroczysty w podczerwieni, jesli negatyw jest ciemny w widzialnym swietle to tym lepiej bo wiecej widzialnego swiatla obetnie
    podpis nieczytelny

  3. #23

    Domyślnie

    No jak dla mnie to efekt fisheye + film jest niezły. Trochę mydełko wychodzi, ale to może ja nie umiem ostrzyć.

    Przy zmianie kolorystyki wygodnie jest używać zamias channel mixer suwaczków hue/saturation.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam
    ja rowniez zakupilem filtr cokina IR, i po wczorajszych testach jestem troche rozczarowany... ale do rzeczy

    pierwszy problem WB

    Przede wszystkim WB... są dwie szkoly:
    1. WB w trybie PRE na zielonym tle
    2. WB w trybie PRE z założonym filtrem na białym tle (przy cokinie to odpada wg mnie bo ten filtr niemalze calkowicie odcina swiatlo widzialne)

    obie metody wg mnie dały mizerny efekt...

    drugi problem to... wpadające swiatlo widzialne przez szczeliny holdera cokina i wizjer, musialem caly holder obklejać taśmą aby zatrzymać światło widzialne, dodatkowo zasłaniałem rónież wizjer - czy wy tak samo postępujecie?

    trzeci problem to jak ustawić prawidłowo ostrość skoro przez założony filtr nic nie widać ?

    czwarty problem to długośc czasu naświetlania, u mnie dochodził on do 20-30 sekund, tak ma być ? Gdześ wyczytałem że u nich ten czas to ok 1,5 sek ...

    a oto efekt moich pierwszych prób ...

    przed obróbką

    po obróbce
    DualCore
    D80 + D300

  5. #25
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez urad Zobacz posta
    Witam
    ja rowniez zakupilem filtr cokina IR, i po wczorajszych testach jestem troche rozczarowany... ale do rzeczy

    pierwszy problem WB

    Przede wszystkim WB... są dwie szkoly:
    1. WB w trybie PRE na zielonym tle
    2. WB w trybie PRE z założonym filtrem na białym tle (przy cokinie to odpada wg mnie bo ten filtr niemalze calkowicie odcina swiatlo widzialne)
    WB na pre ale z założonym filtrem i na zielone tło a nie na białe. Skoro Biała ma być trawa w IR to łapiesz na trawę. Mnie z WB złapanym na zielonym fotki wychodzą tak jak w tutku - brązowe.

    Cytat Zamieszczone przez urad Zobacz posta
    drugi problem to... wpadające swiatlo widzialne przez szczeliny holdera cokina i wizjer, musialem caly holder obklejać taśmą aby zatrzymać światło widzialne, dodatkowo zasłaniałem rónież wizjer - czy wy tak samo postępujecie?
    nie używam Kukina. Z Hoyą nie zakrywałem wizjera.

    Cytat Zamieszczone przez urad Zobacz posta
    trzeci problem to jak ustawić prawidłowo ostrość skoro przez założony filtr nic nie widać ?
    Ustawiam na nieskończoność i staram się nie robić bliskiego planu. Gdzies czytałem (wiem że dzwoni ale nie wiem gdzie) że problem z przesunięciem ostrości nie dotyczy obiektywów APO. Czy to prawda? - nie wiem bo nie mam takiego obiektywu

    Cytat Zamieszczone przez urad Zobacz posta
    czwarty problem to długośc czasu naświetlania, u mnie dochodził on do 20-30 sekund, tak ma być ? Grześ wyczytałem że u nich ten czas to ok 1,5 sek ...
    A czym robiłeś ? Jak D80 to przeczytaj dwa posty wyżej co napisał Valwit - mopże rozwiązanie tkwi w tym. Jak D50 to nie mam pomysłu - może specyfika filtra
    Ostatnio edytowane przez puchbeary ; 20-05-2007 o 12:40

  6. #26

    Domyślnie

    WB ustawiam w kompie. Robie normalnie NEFa (jak zawsze) i punkt szarości w CNX albo PS ustawaiam na jakąś roslinność właśnie. Można kombinować do skutku. Ostrość D40 czy D70 ustawiają sobie bez problemu same, jeśli aparat nie potrafi to trzeba wyostrzyć zanim założy się filtr po prostu.
    I nie zrażaj się od początku, po kilkunastu próbach wyczujesz co i jak sie robi. Uważaj żeby fotografowac możliwie ze słońcem za plecami, jak najniższe ISO no i NEF

    PS. we wnętrzu można spokojnie używać lampy błyskowej wtedy czasy nie są długie
    Ostatnio edytowane przez Valwit ; 20-05-2007 o 12:40 Powód: dopisek
    podpis nieczytelny

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puchbeary Zobacz posta
    czwarty problem to długośc czasu naświetlania, u mnie dochodził on do 20-30 sekund, tak ma być ? Gdześ wyczytałem że u nich ten czas to ok 1,5 sek ...
    zależy od światła i filtra, ale w D40 nie zdażyło mi sie naświetlać dłużej niż kilka sekund, zazwyczaj jest około 1-2, bywa i krócej.
    podpis nieczytelny

  8. #28

    Domyślnie

    fakt te fotki robilem na D80 a podobno do tego lepsze jest D50... którego dzis nie mam ze sobą...
    DualCore
    D80 + D300

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki uprzejmości kolegi puchbeary który wyjaśnił mi jak ten temat ugryźć zrobiłem pierwsze próby z filtrem hitech IR
    Jeszcze raz chciałem bardzo podziękować za pomoc
    Wyszło to tak

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  10. #30

    Domyślnie

    A to moje wypociny,musze przyznać że tego typu fotografia wymaga sporej wiedzy, duuuużo praktyki, ogroooomu wolnego czasu, ah no i pięknej pogody.
    Zdjęcie to zrobiłem ok 18tej a więc juz nie było tak ostre słońce jak u jarka76.
    poza tym ja walczę z blikami na moim obiektywie i holderze cokina .... grrrr

    DualCore
    D80 + D300

Strona 3 z 63 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •