Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez point of view
    w każdym razie "gwóźdz, nie gwóźdź" a dla nas konsumentów konkurencja i niższe ceny, żeby tylko było jeszcze z kim konkurować bo Nikon widać nie wyrabia... O ile w budowaniu korpusów jest no.1, to brak matryc jakimi dysponuje Canon może go pogrążyć. Oby faktycznie Nikon całkiem się w tej coraz tragiczniej wyglądającej pogoni zupełnie nie w......lił . Oby...
    w budowaniu korpusow no.1 - to akurat roznie z tym bywa. D2X to wypas, D70 jak na swoja polke tez. ale taki D50 to joke. albo D70s czy D2Hs (az sie boje pomyslec, ze w dzien rozpoczecia szkolki wyglodzeni fani zobacza nie D200 tylko D100s z... wiekszym LSD ). taki D50... aparat klasy i mozliwosci trabanta 300D, wypuszczony na rynek 2 lata pozniej...? WTF?

  2. #12
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Nikon sie z Canonem nie sciga, tylko robi swoje. Tak samo nieco inaczej pozycjonuje swoje produkty. W zasadzie w obu tych systemach kazdy znajdzie cos dla siebie. A ze Canon jest dominujacym producentem? jest juz od wielu wielu lat zanim na rynku pojawily sie cyfrowki.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Nikon sie z Canonem nie sciga, tylko robi swoje. Tak samo nieco inaczej pozycjonuje swoje produkty. W zasadzie w obu tych systemach kazdy znajdzie cos dla siebie. A ze Canon jest dominujacym producentem? jest juz od wielu wielu lat zanim na rynku pojawily sie cyfrowki.
    Tylko kiedyś Nikon to był EXCLUSIVE teraz exclusive została jedynie cena niektórych modeli
    Pzdr
    lenek

  4. #14

    Domyślnie

    ja tam zawsze chcialem miec nikona i sie nia martwie ze canon bedize lepszy od dawna wiadomo ze nikon zawsze bedzie drozszy od canona tak jak jest z duzym formatem "Haselblata" :> czy jak mu tam jest najdrozszy a kazdy chce go miec

  5. #15
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Zalezy co rozumiesz przez exclusive. Canon postanowil byc krolem megapixeli, tylko zupelnie zapomnial ze cos do tych megapixeli jeszczcze podpiac. Nikon generalnie robi lepsza optyke od Cwanona, tylko w matrycach ma tyly...choc tyly nie sa az tak duze jak wielu by chcialo. Canon w matrycach generalnie niczego ciekawego ani nowego nie pokazał. Tlucze jednego cmosa za drugim..i tyle. Matryca D2x to zdecydowanie bardziej ambitna konstrukcja z technologicznego punktu widzenia niz to FF z 5D (trudniejsza). Widac ze maja know/how tylko troche brakuje srodkow. Generalnie widac postepy, sam jestem ciekaw D200. O ile parametry D2x znalem pol roku przed premiera, tu jest inaczej. Wiem ze byly dwa prototypy tego aparatu z dwoma matrycami. Wiem tez ze Nikon prowadzi niezalezny projekt budowy wlasnych ukladow. Nie mam jednak pojecia jaka matryca wyladuje w D200. Podejrzewam jednak ze ta z D2x. Powiem Wam jeszcze tyle ze istnieje juz prototyp pod roboczą nazwą D75, ale nic wiecej nie wiem. Nikon prowadzi tez badania nad pelnoklatkowymi matrycami. Generalnie nie zdecydowano sie na ich wprowadzenie ze wzgledu na zbyt wysokie koszty. Jednak taki aparat od Nikona na 100% predzej czy pozniej sie pojawi. W segmencie profi jest dla tych aparatow miejsce.

  6. #16

    Domyślnie

    wprowadzenie na rynek nowego modelu z jednej jak i z drugiej strony napewno cos zmieni moze ceny pojda w dol...tylko ciekawe jest jak szybko te ceny spadna? wszyscy powoli juz wycofuja d70 nawet w polskim MM jest promocja i zamiast sprzedac wszystko tanio to wiekszosc firm trzyma wysokie ceny a najlepsze jest jak chca sprzedac d50 za prawie 4000 to smieszne jest :] ja i tak bede trzymas sie nikona...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaleid
    Matryca D2x to zdecydowanie bardziej ambitna konstrukcja z technologicznego punktu widzenia niz to FF z 5D (trudniejsza). Widac ze maja know/how tylko troche brakuje srodkow.
    tak gwoli scislosci, to przez "maja" masz tu na mysli Sony+Nikona. polaczenia chwilowo silnego, ale nie wiadomo jak trwalego (przy ostatnich ruchach Sony w kierunku Minolty zawsze kielkuje jakies ziarno niepokoju).

    a w nawiazaniu do lepszosci i gorszosci... tu tez nie do konca o to idzie, niestety. zobacz Pentaksa i Minolte - maja calkiem dobre DSLR, ale kryja tyly rynkowe przez slaby marketing i troche nieinnowacyjnosc. i ich udzial w rynku cyfrowym spada. jesli Nikon pojdzie podobna droga (na szczescie nie idzie, jesli zapomnimy o tych niechlubnych wyglupach z literkami "s") to skaze siebie na podobna nisze. sek w tym, ze to sie odbije na uzytkownikach systemu (przy mniejszych zarobkach firma bedzie miala mniej na R&D i ulepszenia produktow beda rzadsze) i na calej branzy, ktorej powoli zagraza monopol Canona. i nie powiem, zeby to mi sie podobalo. trabant to byla zasluga konkurencji na rynku. FF w cenie 3500$ to tez zasluga tej konkurencji. dla wszystkich uzytkownikow oznacza to wiekszy wybor i nizsze ceny. nie chce byc inaczej

    Nikon nie jest niszowym graczem, ktory moze sobie pozwolic na zupelna nonszalancje w wypuszczaniu nowych modeli aparatow. uzytkownicy sa im w stanie wiele wybaczyc, ale wielu tez by chcialo moc wlozyc zbierane przez lata szkielka w lepsze puszki. a to ze Nikon rzekomo sie z Canonem nie sciga jest absolutnie niekorzystne dla jego biezacych uzytkownikow.

    na prostym przykladzie: ja mam 10D, znajomy ma D100. obu nam spokojnie starczaja mozliwosci tych korpusow i robimy sobie nimi zdjecia w nosie majac nowe modele na rynku, ktore w tej sytuacji nie sa do szczescia potrzebne. ale zalozmy hipotetycznie, ze pewnego dnia napotykamy na bariery aparatow, ktore przeszkadzaja nam w osiaganiu dobrych rezultatow (cokolwiek: fps, ilosc Mpix do wydrukow, rozpietosc tonalna, whatever... ). wniosek: zmienic na cos nowszego. i tu jest pies pogrzebany: na co? lepiej miec zawsze ta opcje na przyszlosc, ze jak zajdzie potrzeba to bedzie na co zmienic. a ze zmiana systemu odbywa sie sporym kosztem finansowym i "ergonomicznym", to chcialoby sie pozostac przy tym samym producencie. no to niech ten producent po prostu gwarantuje jakis rozwoj...

    tylko tyle...

  8. #18
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Coz, wszystkie faby Sonego pracują na stepperach Nikona, ktory jeste drugim po ASML producentem naswietlarek do chipow na swiecie (tutaj nawet Canon mu nie podskoczy bo jest jest daleko w tyle...generalnie Nikon produkuje bardzo duzo sprzetu do produkcji polprzewodnikow, o czym wielu z Was pewnie nawet nie wie) NIesadze by trwajaca od ponad 20 tu lat wspolpraca Nikona z Sony byla zagrozona. Nikon wiekszosc matryc projektuje sam, korzystajac z fabow Sony. Jedynie matryca z D100 to produkt Sony ogolnie dostepny...ukladow z D1, D1h D1x czy nawet D70 i D50 nie ma w zadnych iinnych aparatach...wszyskie Pentaxy i Dynaxy korzystaja z tego samiutenkiego CCD ktory siedzi w D100. Choc nie ma co popadac w panike. Przez te 3 lata technologia nie zmienila sie az tak bardzo, wbrew temu co mozna by myslec. A to ze Sony sobie chce zarobic na Minolcie? Zainwestowali ogromne sumy w Faby CMOSow to w komus je sprzedawac musza. Minolta w przeciwienstwie do Nikona (jak by nie bylo dosc innowacyjne projektyw jak CCD w D1X czy tez nowy CMOS D2x, czy chociazby LBCAST) nie ma zadnych doswiadczen w tego typu produkcji, to szuka kogos kto im to zrobi...zapewne SONY zarzadalo patentu na AS. Do monopolizacji to Canonowi NA SZCZESCIE daleko, choc nie da sie ukryc ze jest raczej zdecydowanie duzy gracz w porownaniu do Nikona, nie wspominajac juz o minolcie. Nowe modele sie pojawiaja...wprawdzie nie tak czesto jak u C, ale w zasadzie zawsze otrzymujemy dobry produkt. Nie wszyscu uzytkownicy prą za wszelką cene do nowosci. W zasadzie jedyne co mozna Nikonowi zarzucic to pewnie opoznienia w segmencie semi-pro...choc i to niebawem ulegnie zmianie. W tej chwili Nikon jest dla mnie lepszym system, choc wcale nie uwazam ze tak bedzie zawsze.

  9. #19

    Domyślnie

    dzieki za info o wspolpracy Nikona z Sony. tego akurat nie wiedzialem.

    a co do segmentu semi-pro... na ile prawdziwa jest pogloska z dpreview, ze jednak nie Sep 1, tylko Oct?

    bo to kurcze zaczyna stara bajke przypominac, jesli okaze sie prawda

  10. #20
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Nie mam pojecia. Na 100% 01.09 Nikon ma premiery...ale co na nich pokaze...cholera wie

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •