Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 53 z 53
  1. #51

    Domyślnie

    Nikona D5200/5300 mogłabym kupić w sumie nawet już dzisiaj z obiektywem... Do D7100 jeszcze troche mi brakuje + kasa na obiektyw. Obiektywów póki co nie mam upatrzonych. Na okres zimowy jedynie jakiś obiektyw "na przetrwanie", a jak już się zacznie sezon przydałoby się coś z teleobiektywów.
    Ostatnio edytowane przez laylaKr ; 04-10-2015 o 19:43

  2. #52

    Domyślnie

    Mam D5100 i to co najbardziej mnie irytuje w tym aparacie to wizjer - jest mały, wąski, pomniejsza. Wcześniej miałem D80, i to była inna jakość np. przy fotografowaniu "stałką".
    Michał
    Fujifilm X-T1 XF18-55 2.8-4, XF 55-200, XF35/1.4, XF60/2.4, Cannon FD 50/1.4
    Fujifilm S5 PRO T70-300 vc usd | Z6 24-70/4
    Szukają nowego właściciela: Sony E Sigma 16/19, SY 12 2.0

  3. #53

    Domyślnie

    Być może już z musztarda po obiedzie, ale moim zdaniem kup tę, na którą Cię w tym momencie stać, przy czym zaznaczam, że jako aktualny użytkownik d5100 kupiłbym model wyższy, czyli coś z serii d7XXX. Nie to, że D5100 jest złym aparatem, wręcz przeciwnie, jednak po kilku latach "świadomego" fotografowania niektórych opcji (a właściwie należałoby powiedzieć ergonomii) mi brakuje Myślę, że rady w stylu "dołóż i kup droższy model" możesz (jeśli chcesz) zignorować, ponieważ w mojej opinii ten sposób myślenia prowadzi do pewnej frustracji (przynajmniej ja tak miałem): zamiast skupić się na faktycznych potrzebach i szukaniem aparatu pod tym kątem, analizujesz ile jesteś w stanie odłożyć/dołożyć, żeby kupić model wyższy (i kończy się to w końcu postanowieniem, że przy odrobinie samozaparcia stać Cię na najdroższy model). Zastanów się porządnie czego Ci brakuje w aktualnym body, czego potrzebujesz/oczekujesz od nowego aparatu, poczytaj sensowne testy (może da się "pomacać" gdzieś upatrzony sprzęt) i po kalkulacji budżetu kup. Pamiętaj przy tym, że body to początek długiej (i kosztownej) drogi

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •