Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie D7000 nie ostrzy oraz długi czas oczekiwania

    Witam,
    Jeśli chodzi o lustrzanki jestem praktycznie zielony, aparat otrzymałem w spadku. Wszystko działało super dopóki czegoś nie przestawiłem, mianowicie:
    1. Po naciśnięciu spustu aparat nie ostrzył, prawdopodobnie zmieniłem ustawienia ekspozycji. Próbowałem to poprawić ale nic nie wyszło więc stwierdziłem, że zrestartuję ustawienia i aparat będzie działał jak wcześniej, przeliczyłem się, w dalszym ciągu AF nie ostrzy tak jak powinien,
    2. Po naciśnięciu spustu nie robi zdjęcia od razu tylko po 1-2s w dodatku słychać dzwięk jakby lustro robiło dwa powolne ruchy(wcześniej AF ostrzył bez naciskania spustu, podczas naciśnięcia można było robić zdjęcia jedno za drugim pojedyńczo jak i seriami). Zauważyłem również, że w menu wiele ustawień jest niedostępnych do edycji.

    Temat opisałem dosyć ogólnie, zdaję sobie sprawę, że aparat ma dosyć obszerne ustawienia, ale mam nadzieję, że ktoś podejmie się udzielenia mi pomocy
    Ostatnio edytowane przez ritterfm ; 25-09-2015 o 08:52

  2. #2

    Domyślnie

    Nie przestawiłeś sobie przypadkiem przełącznika od trybu pracy AFa na manuala? Pod obiektywem taka wajcha jest na A czy na M? Ewentualnie zobacz czy w obiektywie masz AF czy MF na przełączniku.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie na body jak i na obiektywie jest ustawione na auto, obiektyw normalnie pracuje ale nie ostrzy tak jak powinien.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak Kolega powyżej sprawdź przełączniki AF na korpusie i obiektywie, powinny być ustawione na tryb A.
    Jeśli po naciśnięciu spustu migawki aparat nie robi od razu zdjęcia tylko po 1-2 sek i lustro robi kilka ruchów to prawdopodobnie przestawiłeś tryb migawki na MUP, sprawdź co masz ustawione na dolnym kółku wybierania trybu migawki.
    Dolny pierścień przy kółku trybów fotografowania przestaw na S, pojedyncze zdjęcie.

    Ostatnio edytowane przez zgera ; 25-09-2015 o 08:54 Powód: dodanie obrazka
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5

    Domyślnie

    Nie używaj trybu zielonego (auto) ani scen. Tylko PASM (najlepiej A).
    Nie używaj LV
    Przełącz zdjęcia na tryb pojedynczy
    Wyłącz wstępne podnoszenie lustra
    Przełącz AF na AF-S pojedynczy centralny
    Nie włączaj AF-ON na guziku AE-L
    Nie używaj redukcji czerwonych oczu

    Powinno robić foty od razu
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #6

    Domyślnie

    Możesz ostatecznie zastosować "zielony reset" ustawień, czyli przytrzymać przez parę sekund przyciski oznaczone zielonymi kropkami.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Możesz ostatecznie zastosować "zielony reset" ustawień, czyli przytrzymać przez parę sekund przyciski oznaczone zielonymi kropkami.
    Ta opcja nie resetuje wszystkiego, należy jeszcze z poziomu menu zresetować ustawienia osobiste.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Ta opcja nie resetuje wszystkiego, należy jeszcze z poziomu menu zresetować ustawienia osobiste.
    No, to już ostateczna ostateczność.

  9. #9

    Domyślnie

    Ostateczną ostateczność zrobiłem przedwczoraj


    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Nie używaj trybu zielonego (auto) ani scen. Tylko PASM (najlepiej A).
    Nie używaj LV
    Przełącz zdjęcia na tryb pojedynczy
    Wyłącz wstępne podnoszenie lustra
    Przełącz AF na AF-S pojedynczy centralny
    Nie włączaj AF-ON na guziku AE-L
    Nie używaj redukcji czerwonych oczu

    Powinno robić foty od razu
    wszystkie zdjęcia do tej pory robiłem w zielonym trybie AUTO i było ok
    Jaki wpływ na robienie zdjęć będzie miał miał włączony lub wyłączony LV?
    Zdjęcia były robione w pojedyńczym trybie S

    Jak tylko wrócę z pracy spróbuję ustawić wg. waszych zaleceń.
    Ostatnio edytowane przez ritterfm ; 25-09-2015 o 09:58

  10. #10

    Domyślnie

    W przypadku LV AF jest dużo wolniejszy (potrzebuje nawet kilku sekund), a migawka i lustro wykonują 2 ruchy - najpierw zamyka się migawka, potem robi zdjecie (otwiera i zamyka), lustro opada, poczym lustro się podnosi i otwiera migawka aby działało LV.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •