Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie D90 nietypowy problem

    Cześć, w moim D90 pojawił się dziwny problem. Wcisnął się guzik AE-L/AF-L. Od dawna używam go do ustawiania ostrości zamiast spustu migawki.

    Teraz nie mogę nic zrobić. Nie mogę włączyć menu, żeby zmienić ustawienie tego przycisku, bo aparat jest zajęty ciągłym ustawieniem ostrości. Wyłączyłem autofokus zarówno w aparacie jaki na obiektywie (sigma 17-50). Nic to nie dało.

    Mogę zrobić zdjęcie, ale tylko z ręcznym ustawieniem ostrości. Nie mogę go natomiast ani zobaczyć, ani tym bardziej usunąć. Aparat jest cały czas zajęty.

    Czy macie jakieś pojęcie co z tym zrobić? Najgorsze jest to, że właśnie jestem w autokarze i jadę na wycieczkę, a awaria pojawiła się tuż przed startem, po wykonaniu kilku zdjęć. Aparatem do tej pory zrobiłem już pewnie ponad 50-60 tys. zdjęć.

  2. #2

    Domyślnie

    Próbowałeś włączyć aparat bez obiektywu? Może bez obiektywu aparat nie będzie ustawiał ostrości i da się wyłączyć ten przycisk (nie pamiętam, czy w D90 da się go całkiem wyłączyć)?
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 23-09-2015 o 10:11

  3. #3

    Domyślnie

    A spróbuj zresetować ustawienia puszki - guziczki oznaczone zielonymi kropkami, może się uda?

  4. #4

    Domyślnie

    Bez obiektywu jest to samo. Nie da się też zresetować ustawień, bo aparat jest zajęty. Ale odziwo mogę zmieniać ISO, balans bieli, korekcję ekspozycji i włączać samowyzwalacz no i tyle. Nie mogę zrobić niczego co wymaga włączenia ekranu. Ten włącza się tylko na chwilę po zrobieniu zdjęcia.

    Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Domyślnie

    Ale próbowałeś nacisnąć te dwa przyciski z kropkami przez kilka sekund? Bo z tego, co widzę, D90 nie ma (niestety) specjalnego otworu, gdzie można by wcisnąć jakiś spinacz (chyba D60 czy D80 miały coś takiego).

  6. #6

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej masz zablokowany klawisz AE-L.

  7. #7

    Domyślnie

    Udało się, wycisnąłem przycisk przy pomocy kolczyka Dzięki Rafał (Studio5s) za pomoc

    Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •