Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Lustrzanka. Nikon? D5200? D5500?

    Witam.

    Planuję zakup porządnej lustrzanki. Po przejrzeniu internetu, artykułów itp. stwierdziłem, że chcę kupić tylko Nikona D5500. Nic innego. Z obiektywem 18-105 Ale dziś poczytałem trochę o innych lustrzankach i upatrzyłem sobie Nikona D5200. Proste pytanie: który lepszy, a dokładniej którego bardziej opłaca się kupić (stosunek cena/jakość)?

    Do czego będę używał aparatu?
    Do robienia zdjęć oczywiście Nie no, m.in. do krajobrazów, zdjęć obiektów w ruchu (tzw. truckspotting jakby się ktoś interesował), podróże, wyjazdy, czy inne duperele tzn. wychodze na dwór z aparatem i robie zdjęcia wszytkiego co się rusza
    Ale, też i filmowanie, a w zasadzie w największej części filmowanie. Kolega ma D5500 i też używa go w większości do filmowania, jego filmy mają taką jakość obrazu. Mega, bardzo dobrą znaczy

    Wbudowanego mikrofonu nie biorę nawet pod uwagę, bo wiem, że zbyt są słabe. Ale podłącze zewnętrzny i będzie git

    Budżet?
    Jak na razie za mały, ale chcę się rozejrzeć co i jak.

    To byłoby chyba tyle, główne pytanie u góry. Chyba, że ktoś ma całkiem inne sugestie Zapraszam do dyskusji, dziękuję i pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli w największej części filmowanie - D5500
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o filmowanie, to D5300 - ogólnie daje to samo co D5500, ale jest znacznie tańszy.

    A co do dźwięku w filmach - musisz liczyć się ze znacznymi kosztami, w miarę dobry mikrofon stereo to jakieś 600zł (Rode Stereo VideoMic), więc biorąc D5300 masz świetny mikrofon "gratis".
    Mikrofony do 300zł (a w niektórych przypadkach - np. Hanhel - i do prawie 500zł) nie dają wiele lepszych efektów niż mikrofon wbudowany w aparat.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    A widzisz. D5300 w ogóle nie brałem pod uwagę. Natrafiłem na ciekawy artykuł w internecie porównujący D5300 i D5500. Dowiedziałem się, że różnice są jedynie w wyglądzie i kilku bajerach Swoją drogą myślałem, że można kupić dobry mikrofon zewnętrzy już za ok. 100 zł. A tu zaskoczenie

  5. #5

    Domyślnie

    Za 100zl to kupisz jedynie wyrób mikrofono-podobny, który może się okazać gorszy os tego wbudowanego.

    Najtańszy sensowny mikrofon to Rode VideoMic GO, ale to mikrofon mono, dodatkowo bez możliwości podbicia poziomu sygnału.
    Rode wyższe modele rode mają podbicie 20db, a do tego dobre filtrowanie szumów.
    "Tanie" mikrofony (300-450zl) mają najczęściej podbicie do 10db (albo wcale) i brak filtrowania, więc to podbicie nie jest wiele warte.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Jesli chodzi chodzi ci o filmowanie pleneru to kup sobie kamere przynajmniej bedziesz mial sprzet ktory zostal do tego stworzony szkoda aparatu zwlaszvza matrycy do filmowania d5---- przegrzejesz kilka razy i bedziesz mial bledne pixele na zdjeciach i bedziesz sie zastanawial z kad sie wziely i dasz na gwarancje i problem czu uznaja przegrzanie matrycy czy nie i wtedy 3000 zl kosz ani zdjecia ani filmowanie przeczytaj instrukcje a najbardziej oplacalbym modelem jest d5300 i warto kupic z obiektywem 18-200 zom pod reka a nie jest duzy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •