Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie klik przy zrobieniu zdjęcia

    Witam

    Nie wiem jak to dokładnie opisać ale w aparacie d3200 przy zrobieniu zdjęcia (korzystając z wizjera) słyszę charakterystyczne 2x klik tak jakby lustro się zamykało i podnosiło. Wg mnie jest to prawidłowa reakcja. Ale niedawno widziałem osobę która fotografowała jakimś nikonem i ten klik był tylko raz. Może to kwestia jakiś ustawień jest?
    Nikon D3200 + KIT 18-105 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Zwykła rzecz, lustro mu odpadło i klikała tylko migawka. Jak chcesz usłyszeć jeszcze więcej klikania u siebie pozmieniaj ustawienia opóźnienia migawki.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafal700 Zobacz posta
    Witam

    Nie wiem jak to dokładnie opisać ale w aparacie d3200 przy zrobieniu zdjęcia (korzystając z wizjera) słyszę charakterystyczne 2x klik tak jakby lustro się zamykało i podnosiło. Wg mnie jest to prawidłowa reakcja. Ale niedawno widziałem osobę która fotografowała jakimś nikonem i ten klik był tylko raz. Może to kwestia jakiś ustawień jest?
    Dobrze kombinujesz ale nie do końca jest tak jak myślisz.
    Jeśli robisz zdjęcia przez wizjer to zawsze najpierw podnosi się lustro, później otwiera migawka, migawka się zamyka i opada lustro.
    To ile dźwięków usłyszysz zależy od czasu otwarcia migawki, przy długim czasie otwarcia migawki np. 1/10 sek. usłyszysz bez problemu dwa klapnięcia lustra, jeśli czas otwarcia migawki będzie 1/2000 sek. to usłyszysz jeden dźwięk pomimo tego że lustro wykona dwa ruchy ale zrobi to bardzo szybko.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że to ile kliknięcie i jakich zależy od samego aparatu.
    W D3x00 i D5x00 lustro porusza się dużo wolniej niż w wyższych modelach i słychać wyraźnie podniesienie lustra i jego odpadnięcie, nawet przy krótkich czasach. Od D7x00 przy krótkich czasach może być słychać tylko jedno kliknięcie, bo lustro porusza się znacznie szybciej i są krótsze przerwy między ruchem lustra a migawką.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •