Close

Strona 9 z 87 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 861
  1. #81

    Domyślnie

    Szanowni Panowie ... za chwilę będzie "setny post" ... dyskusji "ślepego z głuchym o kolorach" ...
    Czy może ktoś wreszcie wstawi chociaż jednego NEFa z tym czerwonawym zafarbem ... ???

  2. #82
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    71

    Domyślnie

    Między D610 a D750 ale za mało jeszcze zrobiłem nim zdjęć żeby wyrobić sobie konkretną opinie na ten temat. D700 nigdy nie miałem.

  3. #83

    Domyślnie

    A ja mam zepsutą puszkę D700, bo wiecznie muszę ocieplać zdjęcia
    Dziwnym nie jest

  4. #84

    Domyślnie

    Po prostu do d750 z wyjątkiem d70 nikon nie miał aż takich problemów z balansem,szczególnie na zewnątrz-oczywiście awb.Brałem aparat i na byle wycieczce robiłem zdj. nie zastanawiając się nad korektami i rawami,a teraz muszę o tym myśleć wszędzie-na zewnątrz i w pomieszczeniach.Po co było robić tak wypasiony aparat skoro tylko raw i kilka korekcji dają radę.A co do fotek zam. na tym forum no cóż dupy mi nie urwało.Sorry ,normalne,poprawne zdjęcia jak z jpega .

  5. #85

    Domyślnie

    @jarek570 trochę niepotrzebnie robisz zamieszanie wokół tego aparatu. Po rozmowie telefonicznej wydaje mi się że to były Twoje indywidualne odczucia, bo sam jak powiedziałeś że JPG Ci nie pasuje, a RAW jest bardzo dobry.

    Z tego co zrozumiałem, mówiłeś że zajmujesz się fotografią bardzo długo, czyli też pewnie było trochę analoga - przypomnij sobie czy w tamtym przypadku zdjęcie wypadało prosto z aparatu? Czy trzeba było je odpowiednio przygotować(wywołać negatyw) Troszkę nie rozumiem, tego jak ktoś może przy zarobkowej fotografii cisnąć JPG'i, nie obrobić tego i sprzedawać prosto z aparatu zdjęcia klientom. Na końcu wejść na forum i narzekać na kolory JPG. Nie wiem jak inni, ale ja taki aparat kupuje, po to żeby rozwijać swój warsztat, rozwijać się i korzystać z dobrodziejstw które daje ogrom możliwości formatu RAW i nawet przez myśl mi nie przechodzi żeby robić sprzętem półprofesjonalnym zdjęcia w JPG (które procesor w aparacie automatycznie obrabia) przecież bez postprodukcji fotografia nie istnieje, i po to jest RAW w fotografii cyfrowej, po to jest film "klisza" w fotografii analogowej - JPG to tylko dodatek do takich aparatów.

    Co do wycieczek, może lepiej kupić jakąś małpkę i wtedy robić zdjęcia w JPG ? (przecież teraz takie aparaty nie są sporym wydatkiem)
    a w lustrzankach skupić się nad ich możliwościami, które można wykorzystać, nad RAW'em, na postprodukcji i robieniu dobrych zdjęć.

    Ja używam od dłuższego czasu D600, niedawno też doszedł do kompletu D750 - moim zdaniem oba aparaty mają podobną matryce. Przerobiłem tymi aparatami, sesje w studio, sesje w plenerze, trochę streeta, trochę ślubów i za cholerę nie mogę wyłapać Waszego problemu, choćbym się wpatrywał i szukał to nie widzę tej czerwieni, otwieram LIGHTROOMA gdzie mam wgrane ogrom materiału i NIC! i jeszcze lepiej, niektórzy twierdzą że moje zdjęcia wpadają w niebieskości, a to duże przeciwieństwo czerwieni ale ja może inny jestem, bo mając te aparaty, nie pamiętam kiedy ostatni raz robiłem coś w JPG (chyba jak sprawdzam sobie BF/FF przy szkłach)

    Bezsensu zniechęcać tak ludzi, bo posiada się jakieś swoje indywidualne odczucia. D750 jest wart każdej złotówki, sprzęt który daje ogrom możliwości.

    Piszecie że macie znajomych, że słyszeliście, że to tamto, że siamto. Że macie po 3 aparaty D750 i zrobiliście tysiące zdjęć nimi. Zatem skoro Wam ten sprzęt nie przypasował, to po co aż tyle tych aparatów kupujecie ?
    To przecież nie są czasy, w których jeden model aparatu wychodził raz na pięć lat, jak kogoś stać na 3 aparaty D750 które drażnią tak oko, to zapewne można spróbować w sklepie innego systemu, i przerzucić się na to co komuś bardziej przypasuje



    DAJCIE ZDJĘCIA- PRZYKŁADY - RAW ---> JPG

  6. #86

    Domyślnie

    Może jakbyś wcześniej dłużej popracował innym sprzętem, dajmy na to d2x, d3 i d3s czy innymi Canonami z pełną klatą, to byś miał PORÓWNANIE. Ktoś założył wątek, bo ma odczucia, że jest problem. Kilka osób to potwierdza na tym forum i spooooro poza nim - bo to miejsce nie jest wyrocznią wbrew temu, co niektórzy pewnie myślą.

    Dla mnie problem z kolorami w D750 jest i tyle. Kopii o to kruszył nie będę. Puszki mam, bo są mi potrzebne np. do filmu w czym spisują się wybornie. Fotografuję za to z przyjemnością głównie D3S. Gdyby on tylko miał dobry tryb filmowy.... No, ale nie ma. Stąd d750.

    Plików nie wrzucam, bo są na nich ludzie ( mnie ten problem wkurza głównie w odcieniach skóry), którzy niekoniecznie mają ochotę być ,,poligonem'' na forach.
    Ostatnio edytowane przez himi ; 21-09-2015 o 17:49

  7. #87

    Domyślnie

    Spodziewałem się takiej odpowiedzi. Bo ludzie na zdjęciach, bo nie pokaże, bo ptaki na niebie... Tak jest i już !

    Może jakbyś wcześniej dłużej popracował innym sprzętem, dajmy na to d2x, d3 i d3s czy innymi Canonami z pełną klatą, to byś miał PORÓWNANIE.
    Hmm, skąd wziąłeś to stwierdzenie ?
    Myślisz że jesteś na forum jedyną osobą, która miała okazje pracować na innych systemach... ?!

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Plików nie wrzucam, bo są na nich ludzie
    Możesz podać swoją stronę autorską, i wskazać zdjęcia które mają tą czerwień... :>
    Twarze też można łatwo zakryć. D750 ma dużo MP- można zrobić cropa samej skóry i pokazać.
    Zapewne dużo osób tutaj na to czeka.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 21-09-2015 o 18:08

  8. #88

    Domyślnie

    problem jest ale go nie ma - bo nikt go nie pokaże/niepokazuje

    wątek sam się wykluczył
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    problem jest ale go nie ma - bo nikt go nie pokaże/niepokazuje

    wątek sam się wykluczył
    Coś mi się zdaje, że ten problem nie dotyczy bezpośrednio sprzętu

    Szkoda tylko że takie tematy, niepotrzebnie dają do myślenia, wprowadzają w błąd i zniechęcają ludzi którzy zastanawiają się nad kupnem.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 21-09-2015 o 18:17

  10. #90

    Domyślnie

    Masz rację, chyba sobie kompletnie nie radzę z tym zaawansowanym urządzeniem. Przecież ono takie fajoskie jest. To chyba ja nie umim.
    Ostatnio edytowane przez himi ; 21-09-2015 o 18:41

Strona 9 z 87 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •