Close

Strona 81 z 87 PierwszyPierwszy ... 31717980818283 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 861
  1. #801

    Domyślnie

    porównajcie sobie bezpośrednio nakładając na siebie te zdjęcia i przemieniając je np. w photoshopie
    i zobaczcie sobie jak jeden profil, może diametralnie zmienić kolor skóry... bez grzebania w balansie bieli itp.

  2. #802
    La
    Gość

    Domyślnie

    Możliwości jest wiele. Z tym color chceckerem to nie taka prosta sprawa - spróbuj a zobaczysz.
    Co do profili w LR. 99% ludzi nie wie, że może sobie np. wrzucić na nefa ustawienia puszkowe ( camera portait, neutral, vivid, itd). Mało tego, 99,5% nie wie że można wgrać inne profile. I tutaj będąc totalnie złośliwy (świadomie), nie rozumiem tego jęczenia o kolory. Pomijam już ustawienia wyjściowe w puszce, możliwość korekty WB, oraz korekty kolorów w sekcji kalibracji aparatu w LR. Do tego możliwość ukręcenia własnych profili, choćby z color checkerem.
    PS
    Gdzieś miałem linka z profilami Fuji pod Nikony, jak znajde to wkleje.
    PS2.
    Polecam zabawe z kompletami, np. VSCO. Pełne komplety profili aparatów + presety z filmami analogowymi. Można kilka wieczorów spędzić świetnie sie bawiąc.

  3. #803
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale po co i do czego używa się takie profile ?
    Przecież nie chodzi o to żeby zmieniać raw jakies zakłamania z fuji czy canona tylko albo mamy swój styl obróbki i swój profil wypracowany albo bazujemy na profilu z wzornika żeby mieć odwzorowanie bliskie rzeczywistości albo podchodzimy do obróbki twórczo gdzie tez żadne profile z innych aparatów nie mają sensu.
    Czy to nie jest utrudnianie sobie życia, robimy zdjęcie w raw przecież po to żeby mieć surowy plik, który można obrobić jak się chce, a nie cofać się do tego co wymyślił inżynier w firmie x czy y.

  4. #804

    Domyślnie

    Możliwości jest wiele. Z tym color chceckerem to nie taka prosta sprawa - spróbuj a zobaczysz.
    No ale mi kolor w D750 odpowiada, nie kupuję chekera bo nie chcę mi się komplikować życia jeszcze bardziej, za leniwy jestem na zabawę z takimi bajerami, ale pewnie gdyby mnie kolor z nikonów denerwował, to miałbym ten bajer u siebie - bo szkoda mi by było rezygnować z tak dobrego aparatu, tylko dlatego że mi się subiektywnie kolor nie podoba, wiedząc że można go poprawić kilka sekund dlatego trochę to śmieszne, jak ktoś piszę że ma ochotę wymienić aparat, lub cały system... bo mu kolor zdjęć na adobe profile w ligtroomie nie odpowiada - a ja pytam, czego tu winien aparat ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 09-01-2018 o 11:43

  5. #805
    La
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale po co i do czego używa się takie profile ?
    Przecież nie chodzi o to żeby zmieniać raw jakies zakłamania z fuji czy canona tylko albo mamy swój styl obróbki i swój profil wypracowany albo bazujemy na profilu z wzornika żeby mieć odwzorowanie bliskie rzeczywistości albo podchodzimy do obróbki twórczo gdzie tez żadne profile z innych aparatów nie mają sensu.
    Czy to nie jest utrudnianie sobie życia, robimy zdjęcie w raw przecież po to żeby mieć surowy plik, który można obrobić jak się chce, a nie cofać się do tego co wymyślił inżynier w firmie x czy y.
    Profil w najproszej formie tłumaczy zapis nefa na wyświetlany obraz. Co za tym idzie 90% użytkowników ma w ramach tłumacza kolor adobe standart a nie Nikon D750. Znaczy to tylko tyle, że to co widzisz na ekranie to nie jest raw, tylko raw w tlumaczeniu adobego. A mozesz mieć "przekład" Nikona, Canona albo swój własny. Mam nadzieję, że w miarę jasno to wytłumaczyłem. To dlatego raw prosto z puszki różni się od JPG prosto z puszki. Ten drugi ma już zaszyty profil (chyba, że się mylę)

    Zrób proste doświadczenie. Ustaw w aparacie np. vivid. Zgraj do LR nefa i jpg. Teoretycznie obrazki będą takie same, jeśli w przypadku nefa wybierzesz profil camera vivid. W każdym innym przypadku powinny się różnić.
    Ostatnio edytowane przez La ; 09-01-2018 o 12:07

  6. #806
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko ok ale po co mi profile czy to nikona czy canona jak i tak obrabiam raw jak ja chcę, a jak chcę mieć prawie idealne odwzorowanie to pstryknę wzornik.
    Ludzie za dużo sobie utrudniają życie, za dużo komplikowania tak prostej sprawy zwłaszcza w aparacie z tak dobrą matrycą.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 09-01-2018 o 12:22

  7. #807
    La
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wszystko ok ale po co mi profile czy to nikona czy canona jak i tak obrabiam raw jak ja chcę, a jak chcę mieć prawie idealne odwzorowanie to pstryknę wzornik.
    Jasne że tak. Pstrykasz wzornik. LR wrzuca profil adobe standart. Obraz jest spłaszczony, bez kontrastu. Obrabiasz. Jest ok. Płaczesz nad kolorami? Tekst był do tych płaczących.
    Użycie innych profili ułatwia, skraca czas, przybliża do uzyskania konkretnych efektów. Tylko tyle i aż tyle. A samo użycie profili Nikona daje już wyjściowo lepszy materiał do obróbki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    wiedząc że można go poprawić kilka sekund
    jak masz ukręcony profil, ustawiasz go jako domyślny przy imporcie i nic juz nie poprawiasz. Nie trwa to nic.

  8. #808

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wszystko ok ale po co mi profile czy to nikona czy canona jak i tak obrabiam raw jak ja chcę, a jak chcę mieć prawie idealne odwzorowanie to pstryknę wzornik.
    Ludzie za dużo sobie utrudniają życie, za dużo komplikowania tak prostej sprawy zwłaszcza w aparacie z tak dobrą matrycą.

    A no po to, abyś mógł oglądać i obrabiać zdjęcie, a nie ciąg niezrozumiałych zer i jedynek.
    RAW - z ang. znaczy surowy. Plik RAW to nie jest obraz, to zapis jasności poszczególnych pikseli odczytanych z matrycy.
    Bez profilu nie ma żadnych kolorów. To profil jest odpowiedzialny za to, że z pliku RAW możesz oglądać kolorowe zdjęcie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #809

    Domyślnie

    To dlaczego tak się obrywa d750 od niektórych za bazowe profile w ligtroomie? 😂

  10. #810
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A no po to, abyś mógł oglądać i obrabiać zdjęcie, a nie ciąg niezrozumiałych zer i jedynek.
    RAW - z ang. znaczy surowy. Plik RAW to nie jest obraz, to zapis jasności poszczególnych pikseli odczytanych z matrycy.
    Bez profilu nie ma żadnych kolorów. To profil jest odpowiedzialny za to, że z pliku RAW możesz oglądać kolorowe zdjęcie.
    Ale co mi z profili wymyślonych przez x czy y firmę jeśli i tak to wszystko sobie "resetuje" i obrabiam jak ja chcę lub jak chce klient ?
    Dla mnie obojętne zatem jaki profil jest, czy to adobe czy inny, jeśli dostaje od klienta profil to robię na nim bo tak ma być, taki styl itd, jeśli profil z wzornika to po to żeby mieć zgodność wszystkiego z rzeczywistymi kolorami itd, a jeśli sam coś obrabiam mocno ingerując w każdy parametr to profil obojętne jaki może być.
    To że D750 takie, a nie inne kolorki jest istotne wyłącznie jeśli ktoś posługuje się surowym raw albo kompletnie nie potrafi wywołać takich zdjęć, tu może go ratować jakiś profil ale czy to ma sens mając tak świetną maszynkę w łapach i nie potrafić tego wykorzystać ?

Strona 81 z 87 PierwszyPierwszy ... 31717980818283 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •