Close

Strona 74 z 87 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 861
  1. #731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grabskim Zobacz posta
    Jak ktoś spróbował już takiego profilowania w aparacie, to wie, ze nie ma potrzeby ciągłego sprawdzania zgodności na LCD, robi się to raz, na początku, gdy wprowadza się go do aparatu i potem kontroluje się już tylko balans.
    Poważnie? Używasz urządzenia jakim jest ekran LCD aparatu do sprawdzenia poprawności koloru i balansu bieli? Przecież wierność tego wyświetlania jest bezużyteczna, z punktu widzenia kolorów! On służy do sprawdzenia, czy poruszone, czy nie, czy trafione, czy nie... Tyle. Nie wyobrażam sobie określania czegokolwiek innego na tym ekraniku.
    Pisał o tym już jeden z kolegów... Skoro konkurencja ma to, czego oczekujesz, to nie rozumiem po co się męczysz... Już dawno zmieniłbym system...

  2. #732

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Być może klienta nie da się wyedukować
    Cała sytuacja jest dla mnie jakaś całkowicie abstrakcyjna; Jak ten klient ocenia wierność tego koloru ? Stoi obok fotografa i co ? zapamiętuje jak było ? przecież to nawet wtedy byłby to subiektywna ocena a nie wierne oddanie barwnej rzeczywistości. Ocena tego obrazu na wyświetlaczu LCD też nie wchodzi w grę bo jest to instrument poglądowy a nie pomiarowy - nie jest żadnym wyznacznikiem precyzyjnego oddania kolorów. Całość to jakaś paranoja... Nie wyobrażam sobie żebym mógł chcieć dostosować się do tak absurdalnych oczekiwań klienta.
    Klient zbiera sobie różne zdjęcia z różnych stron i zapewne będzie je sobie standaryzował, albo obrabiał, nie wiem, bo i co mi do tego? Ja ciesze się, ze jestem częścią tego projektu i już. Kolor może być pomylony o jakąś wartość, ale nie może wyglądać jak ta zieleń z zającem. Nie wymagam niemożliwego. To, że rozmawiamy też o dużej dokładności koloru to także kwestia mojego bezkompromisowego podejścia i doświadczeń z profilami, które zadziałały w innym aparacie. Widzę w tym potencjał na przyszłość również poza tym co teraz robię. Jak mi zaproponujesz na czym innym mam w terenie porównać kolory to już może być pomocne. Może jakiś podpinany, kalibrowany zewnętrzny ekranik, może zewnętrzna lampa której światło mam na wzorniku? I jakie ma znaczenie jaki mam monitor w domu? Czy ten zając na eizo za 4000 będzie wyglądał idealnie, a na necu za kilkaset już zupełnie nie? Monitor nie psuje kolorów, bo nie ma wpływu na aparat, którym na pracuję 20 km dalej. Może wprowadzać w błąd jak zacznę edytować a nie będzie skalibrowany czy też zwyczajnie ma słabe właściwości, ale z góry postawiłem tezę, że pomijamy obróbkę. Możesz porównać sobie tego zająca na 10 monitorach i będziesz miał może jakiś rozrzut, ale ten bursztyn będzie ewidentny.

  3. #733

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Mówiąc krótko, oczekujesz darmowego oprogramowania, możliwości modyfikacji softu w aparacie, do tego na poziomie funkcjonalności softu Adobe... Tu chyba może pomóc Święty Mikołaj...
    Nigdzie nie napisałem, że ów hipotetyczny program miałby być darmowy, chociaż adobe profile editor i picture control utility są darmowe.

  4. #734

    Domyślnie

    Drogi kolego, sprawdzanie poprawności koloru, WB i innych tmatów z kolorem związanych na ekranie LCD aparatu jest..... no troche dziwne.
    I czy to będzie Canon, Nikon, Hassel czy Leica to nie jest to miarodajne. Obejrzyj swoje fotki na jakimś profesjonalnym Eizo i wtedy zrozumiesz o czym tu mówimy.
    Na LCD możesz sprawdzić kadr i najwyżej czy ostre-nieostre (w pewnych granicach).
    Pozdrawiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  5. #735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grabskim Zobacz posta
    ... postawiłem tezę, że pomijamy obróbkę.
    Ale przecież to nie prawda... Nie pomijasz obróbki, tylko zlecasz ją Japończykom, którzy napisali soft do Twojego aparatu. Efekt tej obróbki Ci nie pasuje, to szukaj innych Japończyków, czy innej nacji, która ma obróbkę idealną w aparacie...
    Teoria dotyczącą monitorów też ma się nijak do rzeczywistości... Może się okazać, że ta dominata istnieje tylko na Twoim monitorze i co wtedy? Chcesz idealnego koloru zgodnego z wzornikiem, a nie masz narzędzia do określenia kolorów, tylko jakąś wyprzedaż z MM? No weź...

  6. #736

    Domyślnie

    ale ten bursztyn będzie ewidentny.
    Zrobiłem z ponad 100 tys zdjęć D750 z tego las to 1/4 zdjęć plenerowych w lesie, i nigdy nie miałem tego Twojego bursztynu, chyba że bym celowo jak Ty poszedł w beznadziejne miejsce z beznadziejnym światłem. Więc są dwie opcje, albo nie znasz podstaw w fotografii i nie potrafisz dobrać odpowiedniej pory i miejsca na swoje zdjęcia, albo masz za dużo czasu i pierniczysz jak potłuczony dla jakiejś zasady Albo Twój egzemplarz D750 jest zepsuty ? Sprawdzałeś na innym D750

    Powiedź jak to się dzieję że spośród wszystkich tutaj użytkowników D750, tylko Ty masz bursztyn a inni nie ?!
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 15-12-2017 o 17:24

  7. #737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grabskim Zobacz posta
    I jakie ma znaczenie jaki mam monitor w domu?
    Odniosę się do tego zdania - uwierz mi że MA ZNACZENIE jaki masz monitor. Inaczej profesjonalne sudia/skanerownie kupowały by monitory za 500 PLN a nie za 20.000.
    Za "coś" te kwoty płacą - i podpoweiem Ci - to nie jest logo producenta jak torebki Louis Vitton
    Pozdrawaiam. Piotr
    Leica M9 + MP + Summilux 35/1.4 ASPH + Noctilux 50/0,95

  8. #738

    Domyślnie

    kurcze balde, no masz poczucie humoru przyznaję. Oczywiście, ze klient nie wymaga wierności aż takiej, żeby ją sobie sprawdzać z jakimś oryginałem, to ja wymagam jak największej wierności. Mój zakres tolerancji jest węższy niż klienta, a to dlatego, ze w terenie widzę różnice między zieleniami tej czy innej rośliny. Nie wyślę jednak zdjęć w kolorach jak ten zająć, wciskając mu że to jest ok. Ale generalnie klient dzis jest, jutro może być inaczej, a ja chcę to dogłębnie przeanalizować, co da się zrobić, aby zostać potem przy jak najlepszych rozwiązaniach.

  9. #739

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grabskim Zobacz posta
    Mój zakres tolerancji jest węższy niż klienta, a to dlatego, ze w terenie widzę różnice między zieleniami tej czy innej rośliny.
    I dlatego właśnie określasz kolory swoich zdjęć na bezużytecznym pod tym względem ekranie LCD swojego aparatu, lub na monitorze za 400 zł? Poważnie, tak wygląda ten "węższy zakres tolerancji"? Proszę Cię, przeczysz sam sobie

  10. #740

    Domyślnie

    @grabskim dzięki ! Ale powiem Ci że Twoje poczucie humoru też dobre, bo nie wierzę że na poważnie to wszystko piszesz

Strona 74 z 87 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •