Close

Strona 37 z 87 PierwszyPierwszy ... 27353637383947 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 861
  1. #361

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Z jednym zastrzeżeniem... dopóki światło będzie na tyle dobre, że program rozpozna wzornik
    Jeszczenie miałem sytuacji, aby przy soft X-Rite nie dał rady z wygenerowaniem profilu.
    Nawet przy pomarańczowych czy zielonych lampach ulicznych.

    Jedynie Adobe DNG Profile Editor potrzebuje poprawnie ustawionego WB.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #362

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Może tym razem zrozumiesz - przestań p***** od rzeczy.
    Wzorniki są to tego, aby ich używać właśnie w różnym świetle. Im gorsze, bym wzornik bardziej przydatny.
    A Ty zajrzyj do linka, który sprzedałem wyżej, bo najwidoczniej w ogóle nie wiesz o czym tu mowa.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wiesz, z tego mozna wyciągnąć wniosek, że wzorników używa sie przy dobrym świetle. Tylko wtedy to WB i kolor jest dość dobry. Kłopoty to są gdy jest kiepskie światło, a wg ciebie to wtedy nie używa sie wzorników?
    Czym gorsze światło tym większy sens stosowania wzornika.
    A im gorsze światło, tym większy metameryzm i kółko się zamyka.

  3. #363

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Scheibus Zobacz posta
    A Ty zajrzyj do linka, który sprzedałem wyżej, bo najwidoczniej w ogóle nie wiesz o czym tu mowa.

    - - - - kolejny post - - - - - -


    A im gorsze światło, tym większy metameryzm i kółko się zamyka.
    No właśnie po to jest wzornik. Zrozum to w końcu.
    Będzie pewnie i tak jak z senselami...
    Ostatnio edytowane przez MstrG ; 04-07-2016 o 09:01
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #364

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    No właśnie po to jest wzornik. Zrozum to w końcu.
    Będzie pewnie i tak jak z senselami...
    Z senselami jest dokładnie tak jak mówiłem, im są mniejsze, tym gorzej, bo mniej pada na nie światła, więc tu fizyki nie zawrócisz jak Wisły kijem.

    Natomiast proponuję pochylić się nad zjawiskami metameryzmu (również fizycznymi), jeszcze raz podam link z przykładami, tak dla leniwców.
    http://fotografiadlaciekawych.pl/ind...dl-metameryzm/

    Pigmemt wzorników, również podlega tym zjawiskom, przykład na zdjęciach.
    Ostatnio edytowane przez david555 ; 04-07-2016 o 09:25

  5. #365

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Monika, nie jestem tutaj żeby się szarpać i wdawać w konflikty, jestem totalnym amatorem i dopiero zapoznaję się z tym wszystkim, dlatego wszystko zajmuję mi więcej czasu niż np. Tobie i bardziej doświadczonym kolegom z forum.
    Amatorem obsługi komputera? Bo to trochę dziwne, żeby winić mnie za to, że dwa kliknięcia zajmują Ci pół dnia . To akurat z fotografią nie ma nic wspólnego .

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Z tego co zrozumiałem, pisałaś o tym że zmieniając w aparacie "picture control" i robiąc zdjęcia w RAW które następnie są wgrywane do ligtrooma, w lightroomie masz zdjęcia RAW z efektami z aparatu "picture control. Czy możesz napisać jak zrobiłaś to że automatycznie te profile zgrywają Ci z aparatu do ligtrooma, robiąc w formacie RAW?
    Nie, ja nie powiedziałam, że mam zdjęcia z efektami Picture Control. Powiedziałam, że po pierwszym szoku za sugestią kogoś, kto się zajmuje fotografią zawodowo i miał ten sam problem zmieniłam kilka ustawień i od tego czasu jestem z kolorów zadowolona. Kluczowym miała być właśnie zmiana parametru Picture Control na Neutral.

    Jeśli w dalszym ciągu nie jesteś zadowolony ze zdjęć spróbuj sobie może ustawić balans bieli? D750 wg. mnie jest dość mocno po ciepłej stronie, ale tylko przy słabszym świetle. I głównie przy fotografowaniu osób . Przy dobrym oświetleniu, czy na zewnątrz dla mnie kolory są super i wymagają jedynie drobnej korekty. Właściwie nie tyle kolory, co jak już wspomniałam korekta ekspozycji.
    I jak pisałam, mając na myśli balans bieli nie mówię tutaj o dwóch trybach auto (chłodniejszy i z zachowaniem cieplejszych tonów), tylko dostosuj pod siebie ustawienia A - B i G - M.
    Chodzi mi o ustawienia Fine Tune Balance (strona 177 pliku z manualem):
    http://download.nikonimglib.com/arch...M_DL(En)01.pdf

    Te ustawienia zostają zachowane po otworzeniu zdjęcia w Lightroomie.

    Cytat Zamieszczone przez janecki Zobacz posta
    Koledzy, pomijając temat "picture control" mam kilka pytań odnośnie pracy na ligtroomie.
    1) Czy są gdzieś w sieci jakieś dostępne profile do CameraCalibration w Lightroomie, pod Nikona lub nasz model D750?
    2) Profil Adobe Standard dopiero zaczął mi pasować, jak pobawiłem się chwile suwakami pod profilami. Czy można zapisać na stałe taki zmieniony profil, nazwać go i wrzucić do katalogu Camera Calibration ? Jeśli tak, to prosiłbym o pomoc, gdzie to mogę zrobić.
    Koleżanka co prawda wąsów nie ma, ale co wie :

    Możesz sobie kupic profile do softu, które będą emulować kolorystykę innych aparatów, np. tutaj:

    http://pskiss.com/shop/cross-camera-...s/#prettyPhoto

    Ale są też pliki do zapisania i załadowania bezpośrednio na karcie, wtedy dokonujesz zmian w korpusie. Widziałam takie zrobione i udostępnione przez kogoś, wydaje mi się, że na dpreview, jeśli Cię to interesuje, to znajdę w zakładkach i podeślę, tylko ewentualnie wieczorem, bo mam je na kompie w domu.

    Możesz wrzucić tutaj zdjęcie, z którego nie jesteś zadowolony? Czy to jest ściśle tajne?

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Scheibus Zobacz posta
    Z senselami jest dokładnie tak jak mówiłem, im są mniejsze, tym gorzej, bo mniej pada na nie światła, więc tu fizyki nie zawrócisz jak Wisły kijem.

    Natomiast proponuję pochylić się nad zjawiskami metameryzmu (również fizycznymi), jeszcze raz podam link z przykładami, tak dla leniwców.
    http://fotografiadlaciekawych.pl/ind...dl-metameryzm/

    Pigmemt wzorników, również podlega tym zjawiskom, przykład na zdjęciach.
    Coś żeś gdzieś przeczytał i mądrego próbujesz udawać.... ale ci to zupełnie nie wychodzi. Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. G**** mnie obchodzą twoje zjawiska, obchodzi mnie tylko to, że wzornik działa jak powinien i zawsze otrzymuję kolory jak powinny być.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #367

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Scheibus Zobacz posta
    Z senselami jest dokładnie tak jak mówiłem, im są mniejsze, tym gorzej, bo mniej pada na nie światła, więc tu fizyki nie zawrócisz jak Wisły kijem.

    Natomiast proponuję pochylić się nad zjawiskami metameryzmu (również fizycznymi), jeszcze raz podam link z przykładami, tak dla leniwców.
    http://fotografiadlaciekawych.pl/ind...dl-metameryzm/

    Pigmemt wzorników, również podlega tym zjawiskom, przykład na zdjęciach.
    O senselach i pixelach próbowali Ci już tłumaczyć w innym temacie:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3692513
    nie mam zamiaru ciągnąć tutaj tego offtopu.

    Jeśli chodzi o wzornik - polecam poużywać i dopiero się wypowiadać.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #368

    Domyślnie

    Kolejny wątek o kolorach i milion postów. Zawsze mnie fascynowało podejście ludzi kupujących sprzęt za grube tysiące i narzekanie że kolory nie takie. Osobiście fotografuję czterema różnymi korpusami w dwóch systemach i z kolorystyką problemu nie mam, tyle że mam to wszystko sprofilowane czymś co kosztuje około 300 zł, - takie nawiązanie do tysięcy wydanych na sprzęt. Zwyczajnie rozwiązujmy problemy zamiast je stwarzać.

  9. #369

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jalk Zobacz posta
    Kolejny wątek o kolorach i milion postów. Zawsze mnie fascynowało podejście ludzi kupujących sprzęt za grube tysiące i narzekanie że kolory nie takie. Osobiście fotografuję czterema różnymi korpusami w dwóch systemach i z kolorystyką problemu nie mam, tyle że mam to wszystko sprofilowane czymś co kosztuje około 300 zł, - takie nawiązanie do tysięcy wydanych na sprzęt. Zwyczajnie rozwiązujmy problemy zamiast je stwarzać.
    Mnie fascynuje natomiast po co ludziom tyle korpusów? Szczerze mówiąc wolałabym raz a dobrze, tzn. wydać te kilka tysięcy na jeden (nie jestem zawodowym fotografem ) korpus i mieć porządny aparat, który działa, z którego zdjęcia wychodzą przyzwoite (nawet jpgi, bo co to za puszka, która nie potrafi wypluć przyzwoitego jpga? ) bez potrzeby wywoływania ich w X aplikacjach, czy też korzystania z buk wie jakich tooli .

    I wydaje mi się, że ludzie tutaj chcieliby rozwiązać ich problem, jeśli już wydali te grube tysiące . A jak się nie da rozwiązać to można: a) kupić inny korpus b) robić fotki w b&w :P (te dwa ostatnie punkty to żarty, bo widzę, że nie każdy ma poczucie humoru )

  10. #370

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tibi7 Zobacz posta
    Jeśli o stałe wprowadzenie zmian w profilach Adobe w LR to wychodzi na to że się da....
    Do wprowadzania zmian służy program Adobe DNG Profile Edytor.

    DR5000 używają go też do stałego nadanie odpowiedniej kolorystyki i wstępnej expozycji zaimportowamym zdjęciom. Jest też pokazane jak przypisać jeden z profili Camera Calibration jako stałe domyślne dla kolejnych zdjęć zaimportowanych.

    Wysłane z mojej "szklanej kuli"
    Znalazłam takie info: As of now (2014-10-2, Lightroom does not support the camera BUT you can download the Adobe DNG RC 8.7.0.287 beta converter and that transforms the NEF to DNG correctly. From there, you can import normally into Lightroom.

    Możesz mieć rację . Nie wiem w takim razie, co się stało u mnie, może wszystkie ustawienia razem, może jeden dzień to był za mało, żeby zrobić poprawne zdjęcie tym korpusem i przyszło z czasem .
    W każdym razie na razie nie ma co się sugerować tym, co jest na wyświetlaczu w podglądzie .

Strona 37 z 87 PierwszyPierwszy ... 27353637383947 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •