Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5200 dlaczego tak się dzieje ?

    Najpierw chciałem się z wszystkimi przywitać bo jestem nowy tutaj.


    Jestem początkującym fotografem dlatego proszę Was o poradę.
    Posiadam Nikona D5200 + obiektyw 18-105 nikkor f/3.5-5.6

    Tryb: M
    ISO 200 / f 3.5/ czas 1/200 + lampa wbudowana
    Tryb ustawienia ostrości AF-C
    Tryb pola AF: Automatyczny wybór pola AF
    Pomiar ekspozycji: pomiar centralnie wyważony

    Mam problem z szybkością robienia zdjęć ( chodzi chyba fachowym językiem o AF).
    Robiłem zdjęcia na weselu kilka dni temu i wszystko było ok do momentu gdy na sali przygaszono troszkę światła.
    Nie mam lampy zewnętrznej więc używałem tej wbudowanej.

    Gdy naciskałem spust migawki aparat odpalał lampę po czasie 1-2 sekund co było totalną porażką bo traciłem "ten moment" który chciałem akurat uchwycić.
    Miałem wrażenie że aparat nie reaguje na naciśnięcie spustu.
    Obserwowałem profesjonalnego fotografa który miała jakiegoś CANONA i lampę zewnętrzną - robił ujęcia kiedy chciał no dosłownie naciskał spust i aparat natychmiast robił zdjęcie.

    Moje pytanie: czy jak bym dokupił lampę zewnętrzną np SB-900 do mojego Nikon D5200 to mam szansę na poprawę tej szybkości robienia zdjęcia w danym momencie ?
    Czy to raczej chodzi o to że np muszę mieć bardziej profesjonalny sprzęt np Nikon D700 ??? Może coś robię nie tak ?
    A może to wina dość ciemnego szkła ??? Pomóżcie proszę.

    P.S. Gdy używam wyższego ISO bez lampy nie mam z tym takiego problemu - aparat reaguje szybko,
    czasem na ciemniejszych miejscach ma problem ze złapaniem szybko ostrości ale sporadycznie.


    Z góry dziękuje za pomoc.

    Adrian.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bonadi Zobacz posta
    Tryb pola AF: Automatyczny wybór pola AF
    Wyłącz to. A jak włączysz AF-S i środkowy punkt, to odpali się wspomaganie AF i będzie jeszcze szybciej.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Sprzęt masz słaby jeśli chodzi o ciemne sale. Możesz podpisać sabine i korzystać z af assist beam - po naszemu wspomagania af'u.

    Zacznij panować nad polami af, sam wybierają gdzie ostrzysz.

  4. #4

    Domyślnie

    I przy iso 200 lampa wali na full, więc później musi się naładować... Ale przedewsystkim lampa zewnętrzna!

  5. #5

    Domyślnie

    Podstawa to zakup zewnętrznej lampy. Wyłącz Af-c i włącz Af-s. Nie koniecznie musisz kupowac Sb900.

  6. #6

    Domyślnie

    Sprawdź czy w ustawieniach wbudowanej lampy nie masz włączonej opcji redukcji czerwonych oczu. Wtedy po naciśnięciu spustu migawki lampa najpierw wyzwala minimalne przedbłyski (w celu przymknięcia źrenic), a dopiero po chwili następuje właściwy błysk i odpalenie migawki. Jak się ma aparat przy oku, to tych przedbłysków można nie zauważyć, za to zdjęcie się robi z widocznym opóźnieniem.

  7. #7

    Domyślnie

    Bez lampy zewnętrznej trudno na sali weselnej czy w kościele zrobić dobre zdjęcia. Nie musi być to jednak bardzo mocna i droga lampa. Bedąc na weselu (nie jako fotograf, bo tym zajmował się profesjonalista) zrobiłem podobnym aparatem do Twojego d5200 bo d3300 ponad 1000 zdjęć. Jakieś 70% z lampą błyskową Nikon sb700 czyli nie najdroższą i niezbyt mocną. Przyznam się nieskromnie, że prawie całość była prawidłowo doświetlona. W dodatku wszystkie na jednym akumulatrze. Porównałem moją "robotę" z pracą zawodowców i nie mam już kompleksów chociaż to amatorska robota. No może warto dodać, że wszystko zrobiłem na jedym obiektywie, na stałce 1,8, 50 mm.

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje, jest lepiej dzięki waszym poradom.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •