Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie Nikon J5 - moje małe szaleństwo

    Jestem właśnie kilka miesięcy po zakupie j5 wraz z adapterem FT1 oraz stockowym 10-30vr. Zakupiłem dodatkowo 18mm f1.8 i planuje dokupić także 30-100vr. Póki co bawię sie szkiełkami FX zakupionymi pod d810 którego używam na codzień w pracy. Mój j5 zastapił mi całkowicie iPhona oraz używam go rownież do reportażu jak i nagrywania video w Full HD 60fps.

    Mam rownież kilka manualnych szkieł Minolta Rokkor których uzywałem pod Sony Nex7 oraz 2x telekonwerter. Załączone zdjęcie to zestaw przykładowy dający mi 1200mm a ważący zaledwie 2kg.

    Założyłem obecny wątek aby podzielić sie z wami radością używania tego małego aparacika który zauważyłem jest niedoceniany przez fotografów który na ogół chwala siebie Fuji xt1 lub Sony.
    Ostatnio edytowane przez alf129 ; 04-09-2015 o 03:21

  2. #2

    Domyślnie

    Ogólnie Nikony 1 są aparatami które zdecydowanie lepiej wypadają w realnym użytkowaniu niż na papierku czy z opisów.
    Sam się o tym przekonałem gdy kupiłem sobie V1...jestem zachwycony mimo, że ma kilka upierdliwości ale ma też rzeczy których wcześniej nie miałem w bezlusterkowcach (miałem NEXy 3 i 7).
    Świetnie się sprawdzają jako taki fotopamiętnik...biorę go wszędzie tam gdzie nie chce mi się nosić D610.

    Jak sprawują się tego typu obiektywy? Nie masz kłopotów z rozdzielczością szkła na tak małej matrycy?
    Za ile udało Ci się dostać FT-1?
    D610, V1, FM2n

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alf129 Zobacz posta
    Założyłem obecny wątek aby podzielić sie z wami radością używania tego małego aparacika który zauważyłem jest niedoceniany przez fotografów który na ogół chwala siebie Fuji xt1 lub Sony.
    Jest niedoceniany przez politykę cenową Nikona. Ceny tego aparatu w porównaniu z konkurencją posiadającą matryce APS-C są absurdalne. Ten sprzęt powinien kosztować na starcie góra 1500 zł a kosztował dwa razy tyle.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Jest niedoceniany przez politykę cenową Nikona. Ceny tego aparatu w porównaniu z konkurencją posiadającą matryce APS-C są absurdalne. Ten sprzęt powinien kosztować na starcie góra 1500 zł a kosztował dwa razy tyle.
    Tu chyba odbijamy się o sendo problemu, gdyby V1 kosztował mnie więcej niż 600 zł które za niego dałem z 10-30 to pewnie poszukałbym czegoś innego. Cena początkowa w okolicach 3 tys to jakiś absurd.
    D610, V1, FM2n

  5. #5

    Domyślnie

    No to witam w klubie J5.
    Od kilku miesięcy próbuję J5 w różnych warunkach.
    Doskwiera niestety brak wizjera.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli potrafi zastąpić całkowicie iPhone to cena 3000 zł nie wydaje się wygórowana
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie Nikon J5 - moje małe szaleństwo

    Cytat Zamieszczone przez catintheflat Zobacz posta
    Ogólnie Nikony 1 są aparatami które zdecydowanie lepiej wypadają w realnym użytkowaniu niż na papierku czy z opisów.
    Sam się o tym przekonałem gdy kupiłem sobie V1...jestem zachwycony mimo, że ma kilka upierdliwości ale ma też rzeczy których wcześniej nie miałem w bezlusterkowcach (miałem NEXy 3 i 7).
    Świetnie się sprawdzają jako taki fotopamiętnik...biorę go wszędzie tam gdzie nie chce mi się nosić D610.

    Jak sprawują się tego typu obiektywy? Nie masz kłopotów z rozdzielczością szkła na tak małej matrycy?
    Za ile udało Ci się dostać FT-1?
    Wkrótce zamieszczę kilka zdjeć oraz filmików nagranych w połączeniu z FT1 i 70-200vr2. Autofocus sprawny i szybki jednak funkcjonalność szkieł Nikon1 zdecydowanie kieruje mnie ku zakupowi kilku dodatkowych poza 18 1.8mm.

    Cena FT1 oscylowała w granicach 1200zl...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez catintheflat Zobacz posta
    Ogólnie Nikony 1 są aparatami które zdecydowanie lepiej wypadają w realnym użytkowaniu niż na papierku czy z opisów.



  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Jeśli potrafi zastąpić całkowicie iPhone to cena 3000 zł nie wydaje się wygórowana
    Chciałbym zobaczyć jak z niego dzwonisz i sprawdzasz e-mail
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2014
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    190

    Domyślnie Nikon J5 - moje małe szaleństwo

    Właśnie zakupiłem 30-100 oraz 70-300. Niesamowita frajda z ich użytkowania
    Ostatnio edytowane przez alf129 ; 23-09-2015 o 05:22

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •