Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Timelapse - problem z jakością

    Złożyłem sobie timelapse i zastanawiam się gdzie poszła jakość? Wszystko składane z eleganckich .jpg'ów (ostrych, bez szumów, zrobionych prosto .NEF'ów) a na filmie widać wyraźnie jakieś migocące szare plamy na niebie... Co może być przyczyną? Soft (VirtuaDub), kompresja? Inne?

    https://www.youtube.com/watch?v=EXaC...ature=youtu.be
    Mam lustrzankę, jestę fotografę!

  2. #2

    Domyślnie

    Przede wszystkim to miga cały film, a nie tylko plamy na niebie.
    Problemem są już same zdjęcia, które nie zostały przygotowane timelapse. Są aplikacje jak LRTimelapse, które właśnie do tego służą.
    Reszta to pewnie artefakty kompresji wideo.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Też właśnie zauważyłem, że miga. Jak można temu zapobiegać? Zmienić coś przy robieniu zdjęć (robiłem wszystko w trybie manualnym na sztywno ustawionych parametrach) czy tylko w postprocesie?
    Mam lustrzankę, jestę fotografę!

  4. #4

    Domyślnie

    Jak używałeś obiektywu "G", albo ustawiałeś przesłonę z poziomu body, to zawsze będzie migać, bo body nie jest precyzyjne w ustawianiu przesłony.
    Jedyny sposób, aby w postprocesie nie mieć zbytniego migotania, to użyć obiektywu z pierścieniem przesłony i użyć pierścienia.

    Drugim sposób podałem już Ci w poprzednim poście - aplikacja LRTimelapse.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    LRTimelapse to jest wtyczka do LightRoom'a czy osobny program, który działa bez LR?
    Mam lustrzankę, jestę fotografę!

  6. #6

    Domyślnie

    Ok, już sobie odpowiedziałem.
    Ostatnio edytowane przez Dino1984 ; 05-09-2015 o 10:58
    Mam lustrzankę, jestę fotografę!

  7. #7

    Domyślnie

    Czy ktoś używał tego z Adobe Bridge zamiast z LR? Nie wiem co robię źle, ale nie uwzględnia mi poprawek zrobionych w LRT w jpgach i po zmontowaniu dalej wszystko miga W instrukcji na stronie napisali, że bridge automatycznie zaciągnie metadane, ale coś nie działa, albo ja coś pomieszałem. Pls help!
    Mam lustrzankę, jestę fotografę!

  8. #8

    Domyślnie

    Bridge to tylko przeglądarka plików, więc nie ma jak ci zrobić zmian na zdjęciach.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •