Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Kalibracja Sigmy na nieskończoność i skrajne punkty AF.

    Od jakiegoś czasu posiadam S18-35 f1.8 wraz z DOCKiem. O ile na odległości rzędu 0,18 do 0,5 m (tak jak pisze DOCK) udało mi się to szkło skalibrować i jest ok, to mam za to problem z kalibracją na nieskończoność. Niby 1 m i dalej, ale jak to robicie? Jakie odległości bierzecie pod uwagę kalibrując właśnie na nieskończoność.
    Ostrząc na dalsze obiekty szkło potrafi raz trafić a innym znów przestrzelić. No i do tego praca tylko z punktem centralnym - czy to jest norma przy tym szkle?
    Bardzo proszę o wszelkie komentarze z odpowiedziami.
    Wpis dotyczący tego obiektywu przeczytałem, ale albo mi umknęło w ilości odpowiedzi albo nie znalazłem takiej.
    N

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    Ostrząc na dalsze obiekty szkło potrafi raz trafić a innym znów przestrzelić.
    Nie wiem na ile to kwestia kalibracji a na ile "cecha" konkretnego egzemplarza. Znajoma ma ten sam problem- pomimo kalibracji obiektyw nie jest powtarzalny podczas ostrzenia na dalsze odległości.

  3. #3

    Domyślnie

    Wyślij na kalibrację do Gdyni, to najczęściej załatwia temat. Przynajmniej mi załatwiło z trzema szkłami i czwartym kolegi ostatnio.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Wyślij na kalibrację do Gdyni, to najczęściej załatwia temat. Przynajmniej mi załatwiło z trzema szkłami i czwartym kolegi ostatnio.
    Sęk w tym, że znajoma o której wspominam wysyłała właśnie do Gdyni. Dlatego mam wątpliwości czy to to kwestia egzemplarza, czy czegoś innego. Body D7200.

  5. #5

    Domyślnie

    No dobra, zanim będę wysyłać to może jeszcze pobawię się dockiem. Napiszcie może jaką odległość przyjąć do kalibracji na nieskończoność - 5 metrów, 30 czy może na jeszcze inną?
    N

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    No dobra, zanim będę wysyłać to może jeszcze pobawię się dockiem. Napiszcie może jaką odległość przyjąć do kalibracji na nieskończoność - 5 metrów, 30 czy może na jeszcze inną?
    Najlepiej "użytkową", czyli taką jaką najczęściej zdarza Ci się używać.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Sęk w tym, że znajoma o której wspominam wysyłała właśnie do Gdyni. Dlatego mam wątpliwości czy to to kwestia egzemplarza, czy czegoś innego. Body D7200.
    Aha... Ja miałem też wrażenie, że S18-35 była dziwnie nieprzewidywalna, więc u mnie został jednak Nikkor 17-55 2.8, ale do Arta 24, 50, 50-100, a ostatnio od znajomego 24-105 na prawdę nie można narzekać po kalibracji w Gdyni. Dla mnie usługa idealna, nie mam zdjęć nietrafionych i to nie tylko na centralnym.
    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    No dobra, zanim będę wysyłać to może jeszcze pobawię się dockiem. Napiszcie może jaką odległość przyjąć do kalibracji na nieskończoność - 5 metrów, 30 czy może na jeszcze inną?
    Z moich doświadczeń z dockiem wynika, że dla nieskończoności musi być nieskończoność... Ja mam znak za oknem, na którym się bawię nieskończonością. Udało mi się tak ustawić 50 Art znajomego i swoją 50-100, ale mimo wszystko wysłałem ją do Gdyni. Ja miałem problem z celnością między 4-7m i niejak nie dało się tego zrobić. Serwis zrobił Jak masz gwarancję, to na prawdę szkoda czasu i nerwów. Usługa trwa do 10 dni, wyjaśnij szczegółowo jaki jest problem, ja dodatkowo wysyłałem lampę, żeby kalibracja była ze wspomaganiem AF z lampy i wszystko działa aż miło

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Aha... Ja miałem też wrażenie, że S18-35 była dziwnie nieprzewidywalna
    Więc coś może być na rzeczy. Nie twierdzę definitywnie, że na pewno, bo nie miałem kontaktu z tym zestawem, ale mam zaufanie do osoby oraz widziałem zdjęcia z różnych eventów zrobione przez nią (nef) i faktycznie jej egzemplarz może irytować... Przy najbliższej okazji sprawdzę osobiście i uzupełnię opinię.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie w połączeniu z D7100 na weselu było... no właśnie, nieprzewidywalnie... W warunkach światła dziennego ok, choć nieskończoność była dla mnie zawsze niepewna, ale to szkło było skalibrowane przeze mnie, więc musiałbym wysłać do serwisu z opisem problemu i wtedy określić, czy to załatwia temat. Niestety już tego nie zrobię, bo szkło z D7100 zmieniło już właściciela

  10. #10

    Domyślnie

    Właśnie gdzieś czytałem o takiej współpracy z D7100 jak pisze @madebyzosiek - może tu być problem. Do 17-50 doszedł 18-35?
    N

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kalibracja Sigmy
    By KwaK410 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 22-08-2018, 17:34
  2. Kalibracja sigmy 17-50 2.8
    By Lukas1979 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-06-2017, 22:47
  3. Kalibracja Sigmy
    By fotokonstruktor in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-12-2015, 17:08
  4. Skrajne punkty
    By fumio in forum Serwis
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-04-2013, 21:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •