Close

Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 180
  1. #31

    Domyślnie

    Mi w 150-600 daje radę i faktycznie jest skuteczny i przydatny.

  2. #32
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Niewiele wiemy o samym obiektywie
    Dokładnie. Na razie nie za dużo wiemy o właściwościach optycznych i o AF. Nowsze Sigmy można podpiąć do docka. A z Tamronami trochę strach, bo co z AF gdy kupię nikona D900?
    Co do ostrości. Na starość zwracam coraz mniejszą uwagę na ostrość per piksel. Może dlatego, że jej nigdzie nie mam na D800 a duże zdjęcia i tak mają od groma detalu. Ostrość się robi w PS . Owszem, japa się śmieje jak się ogląda pliki z Nikkora 200/2, ale ... na kalendarzu B2 zdjęcia z tego nikkora ani o gram nie sa ostrzejsze od innych fotografii zrobionych np starym Nikkorem 70-200VR. Więcej patrzę jak dane szkło "maluje" (nie chodzi o zakręcony bokeh).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #33

    Domyślnie

    Tak sobie tylko piszę. Musiałbym być wariatem jeśli uważałbym, że N35ED mnie nie zadowoli pod względem obrazka. Ale Tamrony bardzo lubię i lubię filmować więc jeśli z czasem zejdą do ceny Nikkora lub będą jeszcze tańsze to możliwe, że się skuszę. VC u mnie też bardzo dobrze działa, podobnie jak uszczelka

  4. #34

    Domyślnie

    Kurde też gdybam nad ta 35.
    Już uzbierałem na Sigme, i bać tu mądry. Mi osobiście stabilizacja potrzebna nie jest.
    O jakoś optyki to raczej się nie martwie.
    Tamron pokazał już że potrafi zrobić dobre szkło.Jedyne co to AF tu może być problem.

  5. #35

    Domyślnie

    Mały first look z video prezentującym działanie VC. Jak dla mnie szału nie ma, ale możliwe że przy zdjęciach będzie się lepiej sprawował. <<klik>>

  6. #36

    Domyślnie

    Sigmy pomimo zastosowania usb Dock-a nie radzą sobie z Af w oświetleniu mieszanym nie mówiąc już o loterii na dalsze odległości. Pisze to z własnego doświadczenia używania oki 6 szkieł 35/1.4 sigmy. Nawet kalibracja w serwisie w DE nie dała nic. To nie ejst szkło na poważne reportaże gdzie liczy się powtarzalność i celność szkła. W dobrze płatnej robocie nie ma czasu na powtarzanie kadrów i stres związany ze słabościami obiektywu.
    .........

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Davit Zobacz posta
    Sigmy pomimo zastosowania usb Dock-a nie radzą sobie z Af w oświetleniu mieszanym nie mówiąc już o loterii na dalsze odległości. Pisze to z własnego doświadczenia używania oki 6 szkieł 35/1.4 sigmy. Nawet kalibracja w serwisie w DE nie dała nic. To nie ejst szkło na poważne reportaże gdzie liczy się powtarzalność i celność szkła. W dobrze płatnej robocie nie ma czasu na powtarzanie kadrów i stres związany ze słabościami obiektywu.
    Na jakim body?

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Na jakim body?
    a zdziwisz się wymieniałem kolejno i testowałem po 3-4 dni w sumie 6 sztuk na D3s w końcu juz musiałem zabrać bo cierpliwosc sklepu sie skończyła-wysłąłem do sigmy na kalibrację. Niestety celnosc na dalsze obieklty to była loteria, nie wspominając o swietle sztucznym w ciemniejszych pomieszczenaich. jak trafiło to było cudowne zdjecie, plastyka ostrość ale ile sie człowiek nastresował po przyjściu do domu. Dużo odrzutów. Interes nie warty zachodu. Na d800 równeiż kiepsko. Miałem jedną w tych 6 która była w miare powtarzalna ale skrzypiała wiec oddałem.
    .........

  9. #39

    Domyślnie

    Davit,
    może sie mylę, ale wydaje mi się , że często kontaktujesz się z Andrzejem Polewką

  10. #40

    Domyślnie

    Dobrze że D600 ma słabszy AF od D3 bo nie wiedział o tym że ma za cholerę nie trafiać na weselu

Strona 4 z 18 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •