Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Czy aby nie odnosiłeś się do wypowiedzi @demona, która pytała @RaditZ dlaczego nie 35?

    @RaditZ:


    @demona:


    Twój cytat:


    Czy nie porównują i nie rozmawiają o 35 i 50???

    P.S. akurat robiłem u siebie w mieszkaniu zdjęcia 35mm i 50mm (mm ustawione na kicie 18-55) i doskonale widziałem różnicę, co jest wąskie a co szersze...
    Dlatego napisałem Ci, abyś nauczył się czytać. Bo jak na razie, to tylko tworzysz własne teorie na temat wypowiedzi innych.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #22

    Domyślnie

    Buractwa tu nie widzę tylko brak chęci zrozumienia (po obu stronach). Co prawda bliższy jestem temu co pisze Gonzo odnośnie przydatności 35ki (pogoniłem), ale innym może ona idealnie pasować (i nie raz się o tym słyszy w wątkach pochwalnych odnośnie tego obiektywu). Przy portretach w ujęciu bardziej reporterskim, przy portretach grupowych czy np przy fotografowaniu dzieci często wad wymienionych przez Gonzo się nie widzi. Ostatnio coraz więcej robię 30ką i jakoś na przerysowania nie narzekam a robię głównie ludzików.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RaditZ Zobacz posta
    Nie ma.

    Nie polecam 35-tki ogniskowa do niczego. Zdecydowanie lepsze jest 50.
    Chyba sobie kpisz sam używam 35mm na D5100 i robię tym praktycznie wszystko: portrety, sesje rodzinne, sesje noworodkowe, ogarnąłem imprezę rodzinną, ślub cywilny, super też na street (poodczas wycieczki w Paryżu w większości nim fotki robiłem a miałem też 18-105mm). Dokupiłem 50mm z myślą o portretach, a i tak nadal w większości używam 35.

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Bo jest to nijaka ogniskowa. Ani do portretu, bo występują przerysowania, ani też do ogólnej fotografii, bo wąsko, a do pomieszczeń stanowczo za wąsko.
    Z tymi przerysowaniami dajcie już spokój, to nie ogniskowa ale odpowiednia odległość od fotografowanej osoby wpływa na to czy mamy przerysowanie czy nie, wystarczy świadomie używać ogniskową. Sam większość portretów do tej pory zrobiłem 35 i jakoś przerysowań nie widzę.
    Ostatnio edytowane przez Jarecky83 ; 24-08-2015 o 14:26

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Przy portretach w ujęciu bardziej reporterskim, przy portretach grupowych czy np przy fotografowaniu dzieci często wad wymienionych przez Gonzo się nie widzi.
    Zgodzę się z cz4rnuch. W moim przypadku do fotografii małych dzieci wewnątrz nadaje się idealnie
    pozdrawiam, IT

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goral64 Zobacz posta
    A coś w miarę taniego ale nadal z dobrą ostrością?
    Manualne stałki od Nikona .
    Do puszek z własnym napędem AF dobre i tanie są jeszcze szkła serii D, np 50mm f1/1.8D. Ale do D5xxx to wcześniej wymienione szkła 1.8 z serii G lub manualne.

  6. #26

    Domyślnie

    Zakupiłam właśnie D5200 + Nikkor 18-105 VR, i właśnie mi powiedziano że ten obiektyw jest do kitu bo ciemny Mam sobie kupic inny, aby w pomieszczeniu wychodizły lepsze zdjecia.
    Co byście mi polecili?

  7. #27
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    zakup lampy

    obiektyw bardzo dobry jak na taki zestaw

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barbag2 Zobacz posta
    Zakupiłam właśnie D5200 + Nikkor 18-105 VR, i właśnie mi powiedziano że ten obiektyw jest do kitu bo ciemny Mam sobie kupic inny, aby w pomieszczeniu wychodizły lepsze zdjecia.
    Co byście mi polecili?
    Na jak kitowy to do kitu Mnie kolega namówił na jaśniejszy, ale na razie odradził stałkę, więc mam Tamrona 17-50@2.8 . Ale juz zbieram na stałkę, dlatego też mnie ciekawi ten wątek
    D5200, N18-55/3.5-5.6G VR (kit), T17-50/2.8G VR, S8/3.5 AE

  9. #29

    Domyślnie

    A jaka lampa zewnętrzna do D5200?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A jak się ten TAMRON sprawuje?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barbag2 Zobacz posta
    A jak się ten TAMRON sprawuje?
    Nie narzekam, nawet nie musiałem korygować FF/BF, jest w normie. Trochę rzuca większy cień od lampy wbudowanej i od diody wspomagającej AF, ale jestem zadowolony.
    D5200, N18-55/3.5-5.6G VR (kit), T17-50/2.8G VR, S8/3.5 AE

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •