Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Statyw - zdjęcia dość statyczne - do 500 zł

    Witajcie

    Przeglądam forum, ale nic konkretnego nie znalazłem.
    Mam w granicach 500 zł.
    Chciałbym kupić solidny statyw do aparatu D600 zagrypiony + szkiełka.

    Zastosowanie - generalnie ujęcia dość stacjonarne z zakresu akt/moda (ustawienie stałego kadru, a reszta to praca z modelką) + co jakiś czas odskocznia w makrówki (więc fajnie jakby można było na odwyrtkę zapiąć środkową kolumnę i zjechać nieco w dół. Głowica raczej mocna na częste ruchy (czasami trzeba łapać ostrość co strzał).

    Statyw nie musi być wybitnie lekki, bo po górach z nim chodzić nie będę, ale fajnie jakby miał dużą wytrzymałość na kg (podczepianie 5kg obciążenia dla stabilizacji np.).

    Co polecicie? Jaki statyw i głowica? Da radę zmieścić się w 500 zł?

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem najbliżej Twoich wymagań pod wzgledem technicznym i cenowym byłby zestaw Benro A2970T oraz głowica Triopo B3. Myślę, że mogą również spełnić Twoje oczekiwania głowice Triopo B2 lub B2N, bądź któraś z głowic Benro.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Damiano12
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Stargard Szczeciński
    Posty
    19

    Domyślnie

    Ja korzystam z tego Fotopro MGA-584N + FPH-52Q
    Fajny stabilny nie za ciężki z funkcją monopodu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damiano12 Zobacz posta
    Ja korzystam z tego Fotopro MGA-584N + FPH-52Q
    Fajny stabilny nie za ciężki z funkcją monopodu.
    Potwierdzam, też używam już od jakiegoś czasu tego statywu i daje radę nawet pod D800 z gripem + S 70-200/120-400. Ewentualnie wyższy model Fotopro MGA-684N+FPH-62Q
    ['O'] - | D800 | D700 | D90 |
    0> - | SiR AF 19-35 f/3.5-4.5 | N 50 f1.8G | N AF-S 24-70 f/2.8G ED | N AF-S 70-200 f/2.8G IF-ED VR | N 28-80 f/3.5-5.6D | SB-900 | /|\ Fotopro 584N/FPH52Q... [ ]-| obróbka w LR6 na Laciu pińcet dwadziścia sześ... :P

  5. #5

    Domyślnie

    Fotopro ma jednak położenie kolumn głowicy wyłącznie pionowe w odróżnieniu np od Benro A2970T czy Manfrotto 190 itp. ktore mają możliwość przestawienia głowicy do poziomu. W niektórych zastosowaniach niema to znaczenia ale kolega wspomina również o zastosowaniu do makro, a w tym przypadku jest to funkcja bardzo użyteczna. Wprawdzie proponowany przeze mnie zestaw przekracza wyznaczony budżet o 50-100zł w zależności od głowicy, ale myślę, że watro ponieważ w tym budżecie trudno o lepszą funkcjonalność i trwałość zestawu.

  6. #6

    Domyślnie

    Używam Slik DX500 . Do zestawu N5200 + lekkie szkła wystarczający.
    D7200 , D5200 , P520 , N35 1.8 , N16-80 2.8-4.0 VRII , S 10-20 4-5.6 , N18-300 5,6 VRII , N200-500 VR 5,6 , SLIK DX500 +Triopo B2 + Manfrotto 680B + YN 565EX + LOWEPRO FLIPSIDE 400AW

  7. #7

    Domyślnie

    dzieki bardzo za podpowiedzi. To jeszcze jedno kluczowe pytanie.
    Blokada nog - zatrzask czy twist? do tej pory mialem do czynienia jedynie z zatrzaskowymi, skrecanych nie uzywalem. Jakie sa wasze doswiadczenia w tej kwestii?

    A i jeszcze jedno. Jak ma sie ten benro do np triopo 3232x8c?
    Ostatnio edytowane przez Gippo ; 02-09-2015 o 20:23 Powód: przyszla mysk do glowy

  8. #8

    Domyślnie

    Zarówno Benro jak i Triopo ,to chińszczyzna pełną gębą, chociaż dość przyzwoitej jakości. Różni je jedynie okres funkcjonowania na rynku. Benro ma tutaj znaczącą przewagę, co według mnie przeklada się na jakość. Kiedy przed kilkoma miesiącami szukałem statywu, to z takimi właśnie opiniami się spotkałem, zarówno na forach jak i wśród sprzedawców.
    Triopo 3232 jest w odmianie aluminiowej i carbonowej, co jest związane oczywiście z wagą i ceną.Ten z końcówką "c" to chyba jest carbon. Zasadnicza różnica pomiędzy proponowanym wcześniej przeze mnie Benro A2970T a Triopo 3232x8 to ilość sekcji nóg tych statywów, Benro ma trzy, a wymieniony Triopo ma ich aż pięć. Ma to istotny wpływ na minimalny rozmiar po złożeniu, ale również na stabilność statywu. Benro jest dłuższ, cięższy i stabilniejszy, ten Triopo krótszy lżejszy i bardziej wiotki - raczej dla podróżników. Przy Twoich preferencjach wybrałbym statyw trójczłonowy z mozliwością obrocenia kolumny do poziomu, co jest bardzo wygodne i przydatne w makro, szczególnie przy możliwości szerokiego rozstawienia nóg.
    Kwestia twist czy zatrzask, to sprawa raczej indywidualna, sa firmy ktore produkuja tylko twist i takie ktore robią wyłącznie zatrzaski, co kto lubi. Mnie trudno np. przyzwyczaić się do twista, chociaż niektórzy twierdzą,że twisty mają lepsze uszczelnienie i w związku z tym są trwalsze w wodzie i błocie. Na ile to jest prawdą to nie wiem.
    Wydaje mi się, że statyw i głowica to w fotografii takie rzeczy ktore wyjątkowo trudno wybrać bez osobistego dotknięcia i wypróbowania z zestawem body obiektyw.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja osobiście używam SLIK PRO 700DX Mój d300s+grip i najcięższy mój obiektyw Tokina ATX pro 28-70 trzyma się super. Bardzo polecam ten statyw a na znanym serwisie aukcyjnym widziałem używkę w świetnym stanie za 360 zł nowy jest za 460 Osobiście sądzę że ten stawy jest wart tych pieniędzy Soliny statyczny i głowica jest jak dla mnie bardzo praktyczna. Wszystko pracuje płynnie a mój ma już trochę za sobą
    D300s + MB-D10, D200, 2xD100 + MB-D100, Tokina AT-X PRO 28-70, Nikkor 50 f/1.8 G, Tokina AT-X PRO 80-200 mm f/2.8, Tokina AT-X 10-17 f/3.5-4.5 DX Fisheye, SB-800, SB-26, 3xSB-24

  10. #10

    Domyślnie

    kupiłem ostatecznie Triopka ME-3232X8C z głowicą B-3 i po testach na placu boju, jestem mega zadowolony Całość 550 zł z dostawą, więc w budżecie w miarę

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •