Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrosi Zobacz posta
    pysson... Do 500 PLN...
    Sirui T-005

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Szczerze mówiąc tylko w jednym przypadku doświadczyłem wycierania się alu w połączeniu rurek w innym sprzęcie, choć w zasadzie najpierw przekręciłem w tym zacisk śrubowy. Z tym, że intensywność używania tego sprzętu była nieporównywalna ze statywem, tzn nie wyobrażam sobie za bardzo wychodzenia w plener na parę godzin przez jakieś 100 dni w roku i tak jeszcze przez mniej więcej 3 lata
    Nie wiem, miałeś dużego pecha albo faktycznie potrzebujesz zdecydowanie statywu pro przy takiej intensywności używania.
    Ja bym powiedział że większość tych statywów to szmelc, niska cena i niskiej jakości materiały robią swoje. Dużo ludzi kupuje statywy które leżą bo im się nie chce ich nosić. Stąd czas nie odzwieciedla użytkowania. Ja nie katuje sprzętu, ale te co miałem dość szybko pokazywały niską wartość. Dlatego też jak ktoś planuje na lata i używać to niech kupi dobry bo te tanie to strata pieniędzy i czasu. Trudno też mówić że miałem pecha testując 6-7 statywów w tym dwa takie same. Na razie obecny statyw mam 3 lata i 7 lat głowice.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 01-11-2018 o 14:40

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Dlatego też jak ktoś planuje na lata i używać to niech kupi dobry bo te tanie to strata pieniędzy i czasu.
    Jest teoria, że przeciętnie kupuje się statyw 3 razy:
    1. tani
    2. dobry
    3. Gitzo


  4. #34

    Domyślnie

    Bardzo dobra ta teoria, szkoda że wcześniej jej nie znałem 3 punkt można rozwinąć też o kilka innych marek.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Ja bym powiedział że większość tych statywów to szmelc, niska cena i niskiej jakości materiały robią swoje.
    Niektórzy uważają, że wykonując zdjęcia amatorsko, nie potrzebują statyw z najwyższej półki. Niektórych natomiast, po prostu nie stać na droższy sprzęt. Osobiście uważam, że 500 PLN na statyw to kwota, którą niektórzy wydają na aparat, bo nie stać ich na nowy. I umówmy się, w tych pieniądzach na pewno można kupić dobry sprzęt. Tak jest ze wszystkim. Po to producenci tworzą różne przedziały cenowe, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

    Sorry, nie bierz tego personalnie, ani jako atak, jednak jeśli chcesz pomóc, to pomóż tak jak to określa tytuł wątku, a jeśli nie masz nic do powiedzenia w kwestii wyboru statywu do 500 PLN, poza "mądrościami" typu "bo to wszystko szmelc", to może przenieś się do innego wątku, OK?


    @pysson. To "skrętka"... Wiem, wybredny jestem, ale każdy ma swoje preferencje..
    Ostatnio edytowane przez mrosi ; 01-11-2018 o 20:56
    Nikon Z6 II + Nikkor 24-120 mm f/4.0 + Nikon SB-700 + Manfrotto Befree Advanced Twist

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrosi Zobacz posta
    Jeśli więc chcesz pomóc, to pomóż, a jeśli nie masz nic do powiedzenia w kwestii wyboru statywu do 500 PLN, poza "mądrościami" typu "bo to wszystko szmelc", to może przenieś się do innego wątku, OK?
    Widzę że sprytnie wymazałeś sobie z głowy moje wszystkie wpisy gdzie ci wyszczególniłem wszystkie wady tanich statywów i głowic, tak samo zacisków na przykładzie swoich doświadczeń.
    Z tego co tu pisze to na forum jesteś od 2009, czyli robisz zdjęcia pewnie z 10 lat, jakbyś był świeżym fotografem to bym zrozumiał takie rozterki i wywody o 500zl.
    Jak szukasz czegoś solidnego na następne 10 lat to za 500zł z głowicą nic nie kupisz, no chyba że ma leżeć w szafie.

  7. #37

    Domyślnie

    Wypowiedziałem się kiedyś w podobnym wątku o tanim statywie w sposób pochopny i nieprzemyślany, spróbuję trochę odkupić stare grzechy.

    @mrosi :
    1. Weź aparat do jakiegoś stacjonarnego sklepu, w którym będą przynajmniej trzy modele, które możesz zaakceptować.
    2. Podepnij aparat, włącz "live view", ustaw najdłuższą ogniskową, wyostrz, maksymalnie powiększ obraz na wyświetlaczu
    3. Tupnij nogą w podłogę, lub lekko uderz palcem w statyw, policz po jakim czasie obraz się ustabilizuje, powtórz to dla maksymalnie wysuniętej kolumny centralnej.

    Statyw ma przede wszystkim redukować drgania i to powinno być główne kryterium.

    Dodatkowo:
    - oceń co się da w statywie rozłożyć i jakich narzędzi do tego potrzebujesz
    - czy zaciski mają sprężyny i czy można regulować ich docisk
    - jak wygląda zakończenie najcieńszej sekcji? Przeważnie jest to jakiś plastikowy "kapturek", spróbuj go ruszyć. Jeśli Ci się uda, możesz pewnego razu "utopić" je w jakimś błocie, na którym rozstawisz statyw.
    Ostatnio edytowane przez pysson ; 02-11-2018 o 02:00

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrosi Zobacz posta
    Co do zacisków, to przychylę się do wypowiedzi @poste. Też preferuję zaciski. Z skrętką mam ten problem, że zawsze wydaje mi się, że zbyt słabo są skręcone, po czym dokręcam i słyszę trzask...
    Niestety do 500 PLN jest słaby wybór z dobrymi zaciskami. Jest Manfrotto MKBFR1A4D-BH i Benro IT25. I tyle... Jest jeszcze Triopo ME-3232X8C, ale już bez głowicy...
    Oglądałem różne od jakiegoś czasu a dokładnie od wiosny, w między czasie korzystając ciągle ze starego Vangarda nawet nie wiem jaki model, ostatecznie najbardziej w realu do gustu przypadł mi Benro IT25. W tym Manfroto nie podobał mi się sytem blokady odchylanych nóg.
    Z ofert przeglądanych w internecie to nie do końca można wybrać, ja lubię wziąć do ręki porozkładać, złożyć, zobaczyć z czym czuję sie dobrze. Jeden jakiś który w internecie wyglądał świetnie, system skręcanych nóg, rozpadł mi się w sklepie i nawet obługa nie mogła sobie poradzić ... no sorry jak tu w terenie z czymś takim walczyć
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •