Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11

    Domyślnie

    Pozwolę sobie odświeżyć wątek. Dotychczas używałem jakiegoś noname-owego statywu, bo nic więcej nie było potrzebne. Teraz zaczynam więcej korzystać z aparatu i poszukuję czegoś mobilnego, a jednocześnie stabilnego. Czy coś takiego:

    https://allegro.pl/statyw-manfrotto-...638396278.html

    spełni założenia? Statyw będzie "trzymał" sprzęt z sygnaturki.
    Nikon Z6 II + Nikkor 24-120 mm f/4.0 + Nikon SB-700 + Manfrotto Befree Advanced Twist

  2. #12

    Domyślnie

    Maksymalne obciążenie [kg]: 2,5 kg, jak wagi nie przekraczasz to będzie wszystko OK, tak samo sprawdź resztę parametrów.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Maksymalne obciążenie [kg]: 2,5 kg, jak wagi nie przekraczasz to będzie wszystko OK, tak samo sprawdź resztę parametrów.
    No niby nie przekroczę, bo puszka ze szkłem waży około 1,3 kg. Nawet z zoomem waży nieco mniej.

    Nie chciałbym z drugiej strony, żeby statyw był "na styk". Czy może ewentualnie jakieś inne typy? Marki? Czy tego można śmiało brać?
    Nikon Z6 II + Nikkor 24-120 mm f/4.0 + Nikon SB-700 + Manfrotto Befree Advanced Twist

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mrosi Zobacz posta
    No niby nie przekroczę, bo puszka ze szkłem waży około 1,3 kg. Nawet z zoomem waży nieco mniej.

    Nie chciałbym z drugiej strony, żeby statyw był "na styk". Czy może ewentualnie jakieś inne typy? Marki? Czy tego można śmiało brać?
    Jaki styk jak masz tutaj 50% obciążenia, poza tym sam statyw spokojnie pewnie uniesie 5kg-10kg bardziej pewnie chodzi o samą głowicę. Poza tym producent zawsze daje zaniżone wartości wytrzymałości.
    Marka jest bardzo dobra w kategorii stosunek jakości do ceny, poza tym co to są zdjęcia "dość statyczne"?

    Ja przerabiałem 5-6 statywów. Ostatnie kilka lat latałem z 7kg statywem aluminiowym bo lustrzanka ze szkłem była lekka i przy mocnym wietrze i długich czasach zdjęcia były poruszone. Hak na którym lata plecak wcale nie polepszał sprawy przez drgania, a kosz do którego ładować trzeba kamienie też średnio mi przypadł do gustu.
    Tak więc lekki mobilny statyw to taka sama wada jak zaleta. A czy statyw jest dobry to wychodzi po roku dwóch mocnej eksploatacji gdy przy tanich zaczynają nogi same gonić a głowica po zaciśnięciu potrafi jeszcze opaść te parę mm psując starannie przygotowaną ekspozycję.

    Myślę że nie potrzebujesz topowego sprzętu do typowych zdjęć tak krajobrazowych jak statycznych. Osobiście nie mam dobrej opinii do statywów których nogi składają się w stronę głowicy. A to z powodu dużego ruchu nóg co po dłuższym czasie kończy się luzami. Miałem taki statyw i nigdy więcej. Wole już głowicę odkręcić jak te kilka cm ma mieć znaczenie w transporcie lotniczym. Ale są ludzie którzy chwałą więc pewnie dobrej klasy statyw takiego typu daje radę.

    Jak już kupisz statyw to też pamiętaj że trzeba dbać o niego. Po każdej sesji czyścic nogi jeżeli są mokre i z piachu. szpilki, nóżki też, zaciski jeżeli masz z metalowymi elementami. Dobry statyw też cechuje się tym że każdy element da się odkręcić i wyczyścić. A przede wszystkim dokręcić, zwłaszcza takie nogi które mają pole ruchu niemal 180 stopni.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 30-10-2018 o 14:20

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Jaki styk jak masz tutaj 50% obciążenia, poza tym sam statyw spokojnie pewnie uniesie 5kg-10kg bardziej pewnie chodzi o samą głowicę. Poza tym producent zawsze daje zaniżone wartości wytrzymałości.
    Marka jest bardzo dobra w kategorii stosunek jakości do ceny, poza tym co to są zdjęcia "dość statyczne"?
    Wszystko jasne. Dzięki za rady.
    Nikon Z6 II + Nikkor 24-120 mm f/4.0 + Nikon SB-700 + Manfrotto Befree Advanced Twist

  6. #16

    Domyślnie

    Befree One ma dość specyficzny sposób blokady rozłożenia nóg - chodzi o kąt ich odchylenia od pionu.
    Serie Befree Advanced i 2N1 to powrót do normalnych zapadek.
    Ostatnio edytowane przez pysson ; 31-10-2018 o 10:54

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    Befree One ma dość specyficzny sposób blokady rozłożenia nóg - chodzi o kąt ich odchylenia od pionu.
    Serie Befree Advanced i 2N1 to powrót do normalnych zapadek.
    pysson... Do 500 PLN...
    Nikon Z6 II + Nikkor 24-120 mm f/4.0 + Nikon SB-700 + Manfrotto Befree Advanced Twist

  8. #18

    Domyślnie

    W tym Manfrotto, który podlinkowałeś, to jak dla mnie jest beznadziejna płytka, taka z uskokiem, nie symetryczna, zawsze trzeba pamiętać o kierunku. Osobiście jej nie cierpię, mam takie coś w podróbce Triopo (identyczna, kupiłem nawet płytkę oryginalną M, bo Triopo na dodatek słabo trzymała). No i statyw dość niski.
    Jeśli chodzi o wielkość i ciężar to fajny jest Sirui T-005 (tzn. musi być jak najmniejszy), alu można trafić chyba w założonym budżecie.
    Większych statywów jest sporo, Benro i inne chińskie, coś tam wybierzesz. Mam jeszcze Vanguarda Alta Pro z głowicą 3d i to jest całkiem solidny statyw i mogę polecić. Tyle, że trzeba szukać promocji i to najlepiej na Amazonie czy ebay-u, bo u nas normalne ceny są dość zaporowe (na pewno kupiłem pon.500 zł, ale dość dawno).

  9. #19

    Domyślnie

    Mam Vanguarda Alta Pro nawet dwa nie polecam. Nie ma opcji dokręcania nóg w jednym lata mi jak żyd po pustym sklepie w drugim zaciski zardzewiały i nie ma pełnego zaciskiu. Do tego blokada odchyłu jest już tak wytarta że noga czasami sama ujeżdża. Gdzieś tu na forum jest mój temat jak próbowałem jeden z tych statywów naprawić.

  10. #20

    Domyślnie

    Ja mam zatrzaski, trzymają i nic mi nie zardzewiało więc trudno mi się do tego odnieść. Pewnie zależy, jak się używa i w jakich warunkach. Sprzętu jest sporo, kwestia gustu, ja np. nie przepadam za skręcanymi nogami.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •