Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Laptop do filmów z GoPro 4

    Witam, mam do Was prośbę. Potrzebuje kupic laptopa do obróbki filmów z Go Pro 4 Silver. Osoba, której to potrzebne korzysta z oryginalnego programu dołączonego do kamerki. Wiem, ze duzo lepsza opcja było by kupić zwykłego stacjonarnego ale to niestety odpada. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakiegoś laptopa. Cena do 3000 zł. Filmy przeważnie w FullHD, 4K raczej odpada.

  2. #2

    Domyślnie

    Ten oryginalny soft to ledwo proteza programu do obróbki. Ja się z nim nie mogę pogodzić.
    Pursue happiness with diligence

  3. #3

    Domyślnie

    Laptop z icore5 lub 7 (wątpię w tej cenie) koniecznie z dedykowaną kartą graficzną, min. 4gb RAM, preferowany dysk SDD - coś powinieneś znaleźć.

    Do obróbki to polecam sony vegas pro 11 i wyżej.
    OM-D 10 Mk II

  4. #4

    Domyślnie

    4GB RAM to chyba do pisania pism w Office, a nie do obrobki filmow. 8GB jest raczej niezbednym minimum a 16GB nie zawadzi.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    4GB RAM to chyba do pisania pism w Office, a nie do obrobki filmow. 8GB jest raczej niezbednym minimum a 16GB nie zawadzi.
    Z tego co mi się wydaje potrzebna jest moc obliczeniowa, którą zapewnia procesor i karta graficzna (która też będzie miała 1-2gb swojego ramu). RAM jest tylko przejściowym magazynem. Między 8 a 16gb nie będzie żadnej różnicy...

    P.S. Jak dobrze pamiętam odpalałem office'a na kompie z 32mb ramu (Tak wiem inna wersja, ale porównanie tak samo głupie jak Twoje uzasadnienie).
    OM-D 10 Mk II

  6. #6

    Domyślnie

    Może popracuj z programami do obróbki zdjęć i filmów na kompie co ma 4GB a potem 16. Wtedy porozmawiamy.

    4GB RAM i drugie tyle dostaniesz w wirtualnej pamięci na dysku. Sam Win zje Tobie ponad 2.5GB RAM na dzień dobry. Przy 4 i pracy z jedną aplikacja da się, ale po co męczyć się. Będziesz miał hiper duper szybki procesor z wąskim gardłem w postaci ciągłej komunikacji do pamięci podręcznej.

    Jak widzę jesteś teoretykiem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RaditZ Zobacz posta
    Między 8 a 16gb nie będzie żadnej różnicy...
    Ty tak na poważnie?

  8. #8

    Domyślnie

    Masz ten sam komp tylko w 3 wersjach.
    1- 4GB ram
    2- 8gb ram
    3- 16gb ram

    W pierwszej zeżre Ci sam system ok 1,5-2GB, w drugiej ok 4GB w trzeciej prawie 6GB. Na logikę (chłopską) system nie powinien Ci odpalić w wersji pierwszej skoro w wersji 3 sam Windows zajmuje dla siebie więcej ramu niż całkowita pojemność w wersji nr1. Wydajność w Benchmarku będzie się różniła raczej o jedną-dwie setki, nie tysiące pkt...

    Oczywiście zgadzam się z tym, że jak bedziesz miec wiecej ramu to otworzysz 10 aplikacji i nic się nie przytnie, ale sam czas renderingu nie wiele się skróci.
    OM-D 10 Mk II

  9. #9

    Domyślnie

    Teoretyku, odpal sobie Task Managera w Win i zobacz jak duzy masz plik wymiany oraz ile miejsca w RAM zjada sam Windows. Pamiec jest tania i wsadzenie 8 czy 16GB nie powinno byc problemem.

    W firmie do renderowania pod CAD filmow do HD ready i fullHD uzywamy maszyn 6-8 rdzeniowych oraz kazda ma na pokladzie po 24-36GB RAM do tego jest ich ok 6 do obliczen rownoleglych, a czasem render trwa 2 dni.
    Ostatnio edytowane przez gALL ; 22-08-2015 o 12:35

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •