Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Rozmyte zdjęcia

    Witam wszystkich na forum,

    mam do Was pytanie!

    Posiadam 2 lampy lampy Quantuum UP 300 oraz apart Nikon D90.

    Od jakiegoś czasu wykonuję zdjęcia i natrafiłam na problem. Otóż, są one niewyraźne, zamglone, tak jakby na maxa podkręcone było ISO.

    Zdjęcia robię zazwyczaj na ISO 200, przysłona od 5.6 do max 11. Nie wiem co jest powodem tej nieostrości, byc może niedoświetlenie.

    Wczoraj zrobiłam sobie taki mały eksperyment i ustawiłam lampy tylko i wyłącznie na tło, model był przed lampami czyli nie był oświetlony i generalnie rozmyte zdjęcia wyszły.

    Kiedy oświetlenie pada bezpośrednio na modela ta ostrość jest w miare ok, ale jeszcse ni taka jakbym chciała.

    Czy może Fokus jest źle ustawiony?

    Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć.

    Z góry dziekuję.

  2. #2

    Domyślnie

    Pokaż zdjęcie z pełnym EXIF. Szklana kula nam się rozbiła.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Jesteś pewna, że wiesz, co robisz?

    Cytat Zamieszczone przez MariolaS Zobacz posta
    [...]Otóż, są one niewyraźne, zamglone, tak jakby na maxa podkręcone było ISO.
    Wzrost ISO powoduje raczej zwiększenie ilości szumu/ziarna i kontrastu, ale pierwsze słyszę, żeby powodowało zamglenie.

    Cytat Zamieszczone przez MariolaS Zobacz posta
    Wczoraj zrobiłam sobie taki mały eksperyment i ustawiłam lampy tylko i wyłącznie na tło, model był przed lampami czyli nie był oświetlony i generalnie rozmyte zdjęcia wyszły.
    Kiedy oświetlenie pada bezpośrednio na modela ta ostrość jest w miare ok, ale jeszcse ni taka jakbym chciała.
    Trudno oczekiwać, żeby automatyczne ostrzenie szło idealnie w momencie, gdy robisz to w niewystarczająco oświetlonej scenie. Spróbuj to zrobić manualnie - ostrość to płaszczyzna, na ileś prób, jeżeli będziesz ją "przesuwać" powinnaś się wstrzelić prędzej czy później.

    Cytat Zamieszczone przez MariolaS Zobacz posta
    Czy może Fokus jest źle ustawiony?
    Skoro jest nieostre tam, gdzie byś tego chciała, to odpowiedź brzmi - tak. Pytanie - fokus się źle ustawił sam czy Ty go źle ustawiłaś?
    amatorką jest i na dodatek bezczelnie sobie bloguje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •