Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie MAC. problem z kamerką i edycją filmów.

    kupiłem sobie kamerkę do samochodu. Na opakowaniu było że że nadaje się pod maca- ale chyba dla użytkowników level filmowiec a ja filmowcem nie jestem.

    kamerka plik wyjściowy daje taki:



    iMovie które jest na tyle intuicyjne że ogarniam pokazuje podgląd- można to nawet wyedytować- schody pojawiają się przy eksporcie- wyskakuje błąd udostępniania (udostępnij -> plik)- to na dole to komunikat po kliknięciu szczegóły:




    Jak ten plik pociąć i zmontować do 20 dolców albo za darmo?
    Mam misję społeczną ośmieszania osób które które nie wiadomo jak prawko dostały i stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego Projekt społeczny to nie ma sponsora żeby więcej zainwestować
    coolpix L29

  2. #2

    Domyślnie

    windowsowcy- co się da w LR zrobić z filmem?
    coolpix L29

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o błąd z eksportem z iMovie to najczęstszą przyczyną tego błędy są błędy w kodowaniu zaimportowanych klipów. Można spróbować następujące rozwiązania:

    1. Utworzyć nowy projekt i wrzucić do niego jeszcze raz zaimportowany plik. Czasami się udaje.
    2. Przekonwertować zaimportowane pliki jakimś programem do konwersji na inny format. Jest szansa, że błędy w plikach znikną.
    3. Podzielić timeline w istniejącym projekcie iMovie np. na połowę i przenieść do nowych projektów. Wtedy spróbować renderować każdy z nich. Jest szansa, że w ten sposób uda się ustalić w którym fragmencie źródłowego klipu jest błąd. Wtedy dzieląc na mniejsze fragmenty można usunąć ten błędny.

    PS. Czy programy w style VLC bez problemu odtwarzają zaimportowny plik źródłowy?
    Pozdrawiam
    AS
    Z6 Z24-70/2.8S | Z24-70/4S | Z14-30S | D4 | AFS24-70/2.8 | S24-105/4 ART | AFS70-200/4 | AFS16-35/4 | SB910 | SB900

  4. #4

    Domyślnie

    na elmedia player idzie ładnie. quick time pokazuje komunikat ten plik multimediów może być uszkodzony. W podglądzie na imovie "błyskają" czarne klatki.


    Strona producenta urządzenia- do odtwarzania plików .avi ..... a kamerka zapisuje pliki .mov


    Może jakiś inny program polecisz do edycji filmów- przycinanie i kompilacja- więcej nie potrzebuję?



    Lightrooma sprawdziłem- po zaimportowaniu filmu można sobie film obejrzeć
    coolpix L29

  5. #5

    Domyślnie

    Z darmowych programów przychodzi mi tylko do głowy DaVinci Resolve 12. To potężny kombajn (coś jak FCPX).
    Pozdrawiam
    AS
    Z6 Z24-70/2.8S | Z24-70/4S | Z14-30S | D4 | AFS24-70/2.8 | S24-105/4 ART | AFS70-200/4 | AFS16-35/4 | SB910 | SB900

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie go zainstalowałem- trochę zakręcony- ale tutoriale na YT są przyciął- randerował pół godziny przycięcie do 1 minuta 44 po randerowaniu błyska na różowo- może być- do darcia łacha z kierowców może być.

    był jeszcze jakiś pod windowsa który nie randerował i przez to był szybszy.
    coolpix L29

  7. #7

    Domyślnie

    Da vinci nie dość że skomplikowany to z moich plików wrzucał jakieś różowe klatki. Czyli nie obsługuje kodeka kamery.


    zainstalowałem triala iskysoft video editor. zapisuje szybko bez randerowania, (klip kilu sekundowy zapisuje w kilka sekund- da vinci randerował ten sam ok pół godziny i wrzucił te różowe błyski- może coś namieszałem z ilością klatek i to przez to). kupiłem pełną wersję, 40 dolców kosztował ale chyba będę z niego częściej korzystał nie tylko do mojego dash cam
    coolpix L29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •