Close

Strona 2 z 89 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 885
  1. #11

    Domyślnie

    Wychodzi ok $600 za kilogram, dosyć tanio.
    Kilogram 80-400 kosztuje prawie $1500

    O filtrach można zapomnieć
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  2. #12

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe szkło, z uwagi na zakres, przysłonę, vr i co najważniejsze cenę.
    Cóż teraz będziemy czekać na forumowego testera tego obiektywu by się dowiedzieć czy nikon nie leci w kulki i całość będzie produkowała ładny obrazek.
    Tamron się sprawdził, sigma też....

    Zawsze miałem i nadal mam zdanie że nikkor to nikkor i niech każdy mówi co chce, ale ceny szkieł z takich zakresów (zwłasza z f2.8 lub f4) kosmos i poza zasięgiem.
    Chętnie bym zaufał nikonowi gdybym nie miał tampona, ale kto wie może przyjdzie czas na zmianę.
    Pozostaje czekać na wiarygodne testy..
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  3. #13

    Domyślnie

    ja tradycyjnie nie wiem o co im chodzi

    1,5 roku temu kupiłem 80-400 AFS i nie narzekam - to dobre szkło, choć drogie.
    co będzie teraz z mojej perspektywy? jeśli 200-500 będzie dobrym szkłem i będzie znacznie tańsze od 80-400 to poczuje się lekko wydymany.
    jeśli nie będzie to znaczy, że nikon chce wydymać jego nabywców.
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kux Zobacz posta
    ja tradycyjnie nie wiem o co im chodzi

    1,5 roku temu kupiłem 80-400 AFS i nie narzekam - to dobre szkło, choć drogie.
    co będzie teraz z mojej perspektywy? jeśli 200-500 będzie dobrym szkłem i będzie znacznie tańsze od 80-400 to poczuje się lekko wydymany.
    jeśli nie będzie to znaczy, że nikon chce wydymać jego nabywców.
    Tak to dzisiaj bywa !
    Zawsze jak coś Nowego wejdzie na rynek to Człowiek ma NIESMAK !
    Niestety dzisiaj liczy się tylko NOWE i wszyscy stajemy się w jakiś jakoś ( WYDYMANI )
    NIKON

  5. #15

    Domyślnie

    to nawet nie do końca jest niesmak - ja raczej po prostu nieco zagubiony jestem - stać mnie by posiadać obydwa ale to jest totalnie bez sensu. z jednej strony taniej i ciemniej więc pewnie i optycznie gorzej, z drugiej strony 100 więcej kusi.

    pewnie dopiero porównanie obrazka z 500 mm (200-500)i wycropowanego z 400 (80-400) do tej samej wielkości da odpowiedź.
    choć też nie do końca, bo będzie to odpowiedź co wybrać a nie o co im chodzi
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kux Zobacz posta
    to nawet nie do końca jest niesmak - ja raczej po prostu nieco zagubiony jestem - stać mnie by posiadać obydwa ale to jest totalnie bez sensu. z jednej strony taniej i ciemniej więc pewnie i optycznie gorzej, z drugiej strony 100 więcej kusi.

    pewnie dopiero porównanie obrazka z 500 mm (200-500)i wycropowanego z 400 (80-400) do tej samej wielkości da odpowiedź.
    choć też nie do końca, bo będzie to odpowiedź co wybrać a nie o co im chodzi
    To tak trzeba zrobić
    NIKON

  7. #17

    Domyślnie

    No przyznam się, że również obserwuje ten temat bo dość mocno zaczynam myśleć o zmianie z T150-600 właśnie na to szkiełko. Dodam, że Tamron spełnia moje oczekiwania i jedynie AF mógłby być trochę szybszy ale podejrzewam, że na AF w nowym Nikkorku nie będzie można narzekać. Bardzo jestem ciekaw ostrości na 500mm.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    No przyznam się, że również obserwuje ten temat bo dość mocno zaczynam myśleć o zmianie z T150-600 właśnie na to szkiełko. Dodam, że Tamron spełnia moje oczekiwania i jedynie AF mógłby być trochę szybszy ale podejrzewam, że na AF w nowym Nikkorku nie będzie można narzekać. Bardzo jestem ciekaw ostrości na 500mm.
    To jest Nas dwóch Rafał
    Tylko coś cicho o tym szkle.
    Nikon + Nikkor
    https://www.instagram.com/z_nurtem_sanu_i_dunajca/

  9. #19

    Domyślnie

    Tu znalazłem kilka dodatkowych sampli
    www.dpreview.com/forums/post/56256150
    Ale dużo z nich wywnioskować nie można

    A tu nieco większy opis
    www.kenrockwell.com/nikon/200-500mm.htm

  10. #20

    Domyślnie

    Stronę Kena Rockwella lepiej ominąć.

    Trzymając się jego opini najlepiej fotografować nikkorem 18-55 w JPG.

    Pomijając fakt że zrobił "recenzje" nie widząc szkła na oczy - jego wpis pojawił się zaraz po ogłoszeniu obiektywu...

Strona 2 z 89 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •