Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dinox Zobacz posta
    Co do nastepnego wypadu moje propozycje:

    - Cementownia Jaworzno ... o ile jeszcze jej nie zburzyli ..trzeba by zweryfikowac info u kogos z Jaworzna( link )
    - Kopalnia Jan Kanty w Jaworznie
    - Huta Kościuszko w Chorzowie jw. trzeba by sie dowiedziec czy jeszcze istnieja ruiny po starej hucie

    cementownia jeszcze stoi a raczej jej ruiny, tak się składa, że mieszkam kilka mertów od niej i widzę ją z okien ,
    co do kopalni to część zburzyli i chyba nie ma tam nic ciekawego
    Nikon

  2. #22

    Domyślnie

    w kopalni Jan Kanty mieliśmy plener w zeszłym roku,
    a co do cementowni - to byłem raz służbowo bez aparatu - fajna!

  3. #23

    Domyślnie a to było tak:

    z góry przepraszam że fotka jest u "kąkurencji", ale nie chcę zaśmiecać sieci wieloma kopiami tego samego.
    oto rezultat z Luizy:
    http://forum.olympusclub.pl/galeria/...lbum=12&pos=24

  4. #24

    Domyślnie

    Bede na tej imprezie w niedziele, ktos jeszcze bedzie?
    W życiu piękne są tylko chwile.......

  5. #25

    Domyślnie

    pomysl pierwsza klasa, tomoja ulubiona dzialka fotograficzna poza koncertami...
    jesli tylko termin dopisze i wskrzesze jakims cudem swoja puszke, ktora odmowila wspolpracy po gwarancji rzecz jasna wybiore sie z wami jesli tylko mozna. W okolicach katowic jest HMN uteman w szopienicach, bardzo zacna miejscowka no i znana chyba wszystkim huta kosciuszko(tylko tam trzeba by ugadac sie z szefostwem aby umozliwila wejscie na teren, ja juz stamtad zostalem raz pogoniony kazano mi formatowac karte, straszono policja i takie tam...)
    w wojkowicach mamy do dyspozycji cementownie saturn, naprawde zacna miejscowka i w sumiecalkiem niedaleko od saturna jest cementownia w grodzcu...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mir Zobacz posta
    A co powiecie na taka impreze?http://www.pasilesia.ovh.org/ Bede tam w sobote na 90% z kolega.
    No i jak był ktoś tam? Bo ja byłem ale niestety w niedziele jak się już wszyscy rozjeżdżali... Ale co nieco i tak udało mi się wychaczyć

    Próbka w tym topicu --> http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=28410

    Ma ktoś jeszcze fotki z tej imprezy? Chętnie zobacze jak inni to widzieli.
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    A co powiecie na tereny po byłej kopalni w Wojkowicach? Na tym samym terenie są również ruiny cementowni. Właśnie tam jade w jednej sprawie więc obczaje jak to wszystko wygląda.


    Można zrobić małą objazdówke: Wojkowice (kopalnia, cementowania), Rogoźnik (była fabryka ceramiki), Grodziec (kopalnia, cementowania, biedaszyby) wszystko w promieniu 10km.

    Co do ciekawych miejsc to jest jeszcze Dorotka. Coprawda nie industrial ale bardzo fajne miejsce szczególnie do robienia panoramek. W sumie to z Dorotki jest fajny widok na elektrownie w Łagiszy więc i industrial na upartego się znajdzie Zreszta poczytajcie sami:

    "Artysta malarz Jan Świderski nazywał ją "anteną boskich sił", a poeci "zagłębiowskim Olimpem". Wznosi się na 352 m, widać z niej Tatry i Pustynię Błędowską. Jest mekką ekstremalnych cyklistów. Jako klasyczny przykład ostańcowej formy denudacyjnej ściąga geografów z całej Polski. Archeolodzy wykopali na niej ślady średniowiecznego grodziska i wpisali do rejestru zabytków. Na szczycie rosną dęby, buki, klony, jesiony, a na łąkach dziewięścił bezłodygowy i powojnik prosty, gniazda zakładają tu pustułki, makolągwy, kląskawki, zięby, czarnogłówki, wilgi, kosy, pierwiosnki, muchołówki szare, kukułki, skowronki i świergotki drzewne, dlatego w 1993 roku została uznana za obszar krajobrazu chronionego. Dla miasta to symbol tożsamości mieszkańców Będzina, sami mieszkańcy mówią na nią Dorotka. W pradawnych czasach miejsce pogańskiego kultu, w XVII wieku nazwane Górą św. Doroty na cześć patronki stojącego tu kościółka, z którego budową związana jest legenda. Czarne diabły rzucały na świątynię kamienie, nie pomagały egzorcyzmy proboszcza. Aż do walki stanęli aniołowie i odtąd złe duchy nie ukazały się na wzgórzu."


    Przy odrobinie szczęścia można spotkać zapaleńców na rowerach crosowych szalejących wokół góry po specjalnym urządzanym przez nich torze.

    Jak sobie coś jeszcze przypomne to dodam
    Ostatnio edytowane przez kobyll ; 25-06-2007 o 15:41
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  9. #29

    Domyślnie

    No właśnie wczoraj byłem z dziewczyną na rozpoznaniu Teren wygląda nieźle, będzie co pofocić. Ale cementowania w Grodźcu fajneijsza ;P
    Pozdrawiam
    Pucha i szkła NIKON

  10. #30

    Domyślnie

    Plan jest taki:

    1. Spotykamy się Grodźcu.
    2. Jedziemy na góre Dorotke - widok na calutką okolice, przy dobrej widoczności widać nawet zarys Tatr, na samym szczycie góry zabytkowy kościółek.
    3. Pobliska góra Parcina na wzgórzu ruiny hangaru szybowcowego, widok na cementownie Grodziec i Dorotke.
    4. Wojkowice Cementownia + kopalnia (o ile uda nam się tam wbić możliwe, że będzie trzeba dać na piwo jakiemuś gościowi żeby nas wpuścił)
    5. Rogoźnik ruiny starej fabryki


    Jeśli chodzi o Rogoźnik to nie byłem do tej pory na terenie tych ruin i nie wiem czego się po nich spodziewać (może być ekstra, równiedobrze może być porażkowo).
    Jeśli chodzi o Dorotke i Parcine to już wybór należy do was ponieważ ja i Robert mamy te miejsca na co dzień (miejsca spacerów z naszymi paniami )

    No i jest jeszcze cementownia Grodziec po drodze więc jeżeli ktoś by się upierał możemy tam też zajrzeć.

    Jakby co to dzwońcie do mnie: Piotrek - 888 53 63 11

    Botak daj mi znać którym busem przyjedziesz to będziemy czekać na Ciebie z Robertem. Powiemy Ci jeszcze gdzie będziemy czekać

    Co do reszty to myśle, że jedźcie poprostu na Grodziec, a my tam gdzieś będziemy sterczeć na trasie w jakiś transparentny sposób tak żebyście nas nie ominęli
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •