Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44
  1. #1
    marion
    Gość

    Domyślnie D750 - D610 - D7200 dylematy

    Witam, przede wszystkim przepraszam, bo pewnie temat wałkowany nie raz i nie dwa, ale przeglądnąłem forum i nie trafiłem na podobny. Od 2007 roku używam D200, który po prostu kocham, za to ile ze mną przebył i jakie zdjęcia udało mi się nim zrobić. W pełni się spłacił, a decyzja o zakupie tego aparatu była jedną z lepszych w moim życiu.
    Przyszedł czas na zmiany, gdyż staruszek trochę się wysłużył, a i technika od tego czasu poszła troszkę do przodu. Powiem, że biorę pod uwagę 3 modele: D750 (na który przyznam, za bardzo mnie nie stać, bo w porównaniu z konkurencją jest najdroższy), D610 (również pełna klatka) i d7200. Aparatu używam właściwie każdego dnia. Fotografuję głównie ludzi, portrety, imprezy, koncerty, ale też architekturę, naturę i krajobrazy. Przeczytałem tysiące recenzji, porównań, nie tylko na polskich stronach, ale i w odległych czeluściach internetu i przyznam, że im więcej czytam tym mam większą pustkę w głowie i większy dylemat.

    Z jednej strony kusi mnie pełna klatka, z drugiej większa ilość punktów ostrzenia i fakt, że nie będę musiał zmieniać obiektywów...

    Może macie jakieś wskazówki, które pomogą mi podjąć decyzje, a na które być może jeszcze nie wpadłem.
    Bardzo dziękuję za konstruktywne opinie i z góry przepraszam tych, którzy mogą być podirytowani tematem.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli sam nie wiesz czego chcesz, to wątpię by inni to wiedzieli... Daj więcej szczegółów- jakie masz obecnie szkła, jak widzisz rozbudowę szklarni w razie wyboru FX'a?

  3. #3
    marion
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie to trochę mnie przeraża w forach dyskusyjnych. Tworzone są z myślą o wzajemnej wymianie zdań, dyskusji, uzyskiwaniu i udzielaniu porad, a z reguły od razu spotyka się tekst na dzień dobry taki, że się odechciewa.
    Jak napisałem przeczytałem naprawdę sporo na temat tych modeli, ale liczę na pomoc osób, które są bardziej doświadczone, używają wspomnianych aparatów i mogą coś doradzić. Zdaję sobie sprawę, że tego typu tematy są powielane i mogą irytować, za co przeprosiłem na wstępie.

    Obecnie mam trzy szkła:
    -> kitowy Nikkor AF-S DX 18-135 mm f/3.5-5.6G ED-IF
    -> Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8G
    -> Sigma 17-70 F2.8-4 DC

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marion Zobacz posta
    Właśnie to trochę mnie przeraża w forach dyskusyjnych. Tworzone są z myślą o wzajemnej wymianie zdań, dyskusji, uzyskiwaniu i udzielaniu porad, a z reguły od razu spotyka się tekst na dzień dobry taki, że się odechciewa.
    Jak napisałem przeczytałem naprawdę sporo na temat tych modeli, ale liczę na pomoc osób, które są bardziej doświadczone, używają wspomnianych aparatów i mogą coś doradzić. Zdaję sobie sprawę, że tego typu tematy są powielane i mogą irytować, za co przeprosiłem na wstępie
    Ja się nie czepiam, po prostu trochę za mało szczegółów podałeś by obiektywnie doradzić. Także powtórzę pytanie które pominąłeś- jak widzisz sprawę zakupu szkieł w przypadku wyboru FX'a?

  5. #5

    Domyślnie

    7200 będzie świetnym wyborem. Z moimi szkłami nie poszaleję na pełnej klatce, więc zmiana wiązałaby się ze sprzedażą szkieł ( czego nie lubię robić) i zakupem nowych. Ty jesteś w podobnej sytuacji . Bawiłem się 610 przez 2 dni na zlocie optycznych w Łochowie i bardzo mi się obrazek podobał ale pozostaje przy swoim 7100. Autofokus w testowanej puszce, 610, o dziwo sprawował się całkiem dobrze . Ale makro już lepsze jest z cropa.
    Dzisiaj 700 chodzą poniżej 3 tys, myślę, że za 3-4 lata taka 750 będzie w tej samej cenie więc sobie sprawię używany.

    Ps. 200 też chciałbym mieć ...kiedyś
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  6. #6
    marion
    Gość

    Domyślnie

    Myślałem o nikkor 85mm 1.8, ewentualnie Sigma A 24 mm F.1.4 na początek. Reszta zależałaby od finansów.

  7. #7

    Domyślnie

    Pozwolę sobie dołączyć pytanie do wątku skoro wymieniony został również D750 w temacie. Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim za pomoc w wyborze. Idąc za Waszą namową postanowiłem, że kupię D750, którego to tak bardzo nie chciałem Nie będę wyjaśniać dlaczego ten model a nie D810, odpowiedź sami napisaliście wcześniej. Mam jedynie pytanie, orientujecie się może czy producent wycofał z rynku wadliwe modele, gdzie występuje flara i ten pasek charakterystyczny na samej górze przy zdjęciach pod światło, czy jednak dalej są one w sprzedaży? D750 jest dostępny w sklepach w Anglii za 1500 euro, a w PL kosztuje 7300zł. To spora różnica, którą można dołożyć do kolejnego szkła. Dziękuję

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafal8383 Zobacz posta
    Pozwolę sobie dołączyć pytanie do wątku skoro wymieniony został również D750 w temacie. Przede wszystkim chcę podziękować wszystkim za pomoc w wyborze. Idąc za Waszą namową postanowiłem, że kupię D750, którego to tak bardzo nie chciałem Nie będę wyjaśniać dlaczego ten model a nie D810, odpowiedź sami napisaliście wcześniej. Mam jedynie pytanie, orientujecie się może czy producent wycofał z rynku wadliwe modele, gdzie występuje flara i ten pasek charakterystyczny na samej górze przy zdjęciach pod światło, czy jednak dalej są one w sprzedaży? D750 jest dostępny w sklepach w Anglii za 1500 euro, a w PL kosztuje 7300zł. To spora różnica, którą można dołożyć do kolejnego szkła. Dziękuję
    Wadliwe egzemplarze były z początkowych serii i już nie powinny krążyć w sprzedaży. Była też akcja z numerami seryjnymi i sklepy odsyłały body z wadą. Także jak chcesz mieć pewność to poszukaj tej strony z nr seryjnym i wpisz swój. A najlepiej to idź robić zdjęcia i nie przejmuj się flarą/olejem/odchodzącą guma/pyłem w wizjerze/czy jeszcze czymś tam.
    lustra-brak

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2017
    Miasto
    Starogard Gdański
    Posty
    2

    Domyślnie

    Podłącze się pod temat, mój dylemat jest pomiędzy d750 a 7200, obecne szkła to sigma 17-70 HSM i nikkor 70-300 VR.
    Co do nikkora 70-300 to chętnie bym go zostawił bo to naprwdę dobre szkło za przyzwoite pieniądze, natomiast sigma 17-70 hmm nie wiem czy to błąd puszki (d80) czy już standard obiektywu często nie trafia z AF i ją planuję czymś zastąpić.
    Pomóżcie proszę zaoszczędzić głupio wydanych pieniędzy.

  10. #10

    Domyślnie

    Odnowiłeś temat, ale nie napisałeś nawet lakonicznej wzmianki do czego to ma być używane. Inna sprawa, czy jesteś świadomy, że w przypadku zakupu D750 żeby sensownie zastąpić ten S17-70 DX będziesz musiał dodatkowo wydać z grubsza tyle co na body D7200.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •